Paket24 Premijer liga – Liga A: Poreč rastužio Dubravu, Vinkovčani Karlovac

Od tri susreta Paket24 Premijer lige – Lige A, samo je Umag kao domaćin uspio osvojiti bodove. Poreč je nastavio svoj sjajni niz i trenutačno je pet susreta bez poraza. Dubrava je pak, u silaznoj putanji s četvrtim porazom zaredom. Spačva je  pak, protiv Karlovca stigla do treće pobjede ove sezone, druge u gostima.

U raspucanom prvom poluvremenu susreta Karlovca i Spačve Vinkovci gdje su postignuta čak 34 pogotka, domaćin je mogao biti zadovoljniji. Gosti su naime poveli 0:3. Ipak, u 11. minuti domaći stižu do izjednačenja. Kratko su i vodili 8:7, i 9:8, ali ipak do  kraja prvog dijela, uz pet izjednačenja, prednost je uglavnom bila na strani Vinkovčana. Još desetak minuta u nastavku gledali smo veliku borbu i prilično izjednačen susret. Ključni trenuci bili su oko 45. minute kad je Spačva otišla na plus tri. Kako su šest minuta poslije tu prednost udvostručili, bilo je jasno da bodovi putuju s njima. Dominik i Domagoj Smojver s po šest pogodaka bili su prva imena u domaćem sastavu. S 14 obrana Nikola Ćirović obilježio je dan za Spačvu, baš kao i sjajni Marko Vignjević koji je postigao deset pogodaka.

Nakon Spačve i PPD Zagreba, i Poreč je odnio bodove iz Dubrave. Čak deset izjednačenja bilo je u prvih 30. minuta tog susreta. Na poluvremenu, rezultat je bio 11:11. U nastavku domaći sastav uspijeva preuzeti vodstvo i držati ga sve do 45. minute kad su imali 22:20. Onda Poreč uspijeva ne samo dobro posložiti svoju obranu, već i napad, i serijom od četiri pogotka zaredom, preuzeti kontrolu nad rezultatom i povesti 22:24. U rastrganoj završnici,  domaći su dali dva, a primili tri pogotka i tako ostali bez bodova. Samo dvije obrane imali su domaći vratari. Prvi strijelac bio je Marin Lisac sa sedam pogodaka. Kod gostiju ukupno 11 obrana vratara, i po šest pogodaka Tima Thosa i Antonia Ljubića.

Umag je protiv Rudara stigao do četvrte pobjede. Sve su ostvarene u Stela Marisu. Lijepo je bilo otvaranje domaćina, jer su već nakon četiri minute vodili 3:0. Ali Rudar je poznat kao izuzetno borben i čvrst sastav, pa su već sredinom prvog dijela stigli do izjednačenja. Ali, domaći se ponovno uspijevaju odvojiti na plus tri na ulasku u posljednjih deset minuta i to ne samo sačuvati, nego i povećati za još jedan pogodak te tako zadovoljno otići na predah (15:11). Rudari su se silno trudili držati priključak, najbliže što su došli domaćinu bilo je minus dva. Kad je umaški sastav oko 45. minute povezao četiri pogotka zaredom i pobjegao na 27:21, pitanje pobjednika bilo je riješeno. Sjajni dvojac Gabriel Buvinić (10)  i Tomislav Radić (8) dao je 18 od 30 pogodaka domaćih. Kod gostiju šest pogodaka Andreja Trčaka, po pet Valentina Runtasa i Vida Starčevića.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 9. KOLO
KARLOVAC – SPAČVA VINKOVCI 30:36
DUBRAVA – POREČ 24:27
UMAG – RUDAR 30:36
GORICA – PPD ZAGREB 23:32 (11.11.2021.)