Paket24 Premijer liga – Liga A: Osmi poraz Zameta, Nexe siguran u Metkoviću

U dva susreta 8. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, do pobjeda su stigli Nexe i Dubrava. Našičani su slavili u sjajnoj atmosferi pune dvorane u Metkoviću, a Dubrava još malo produbila krizu koja trese Zamet. Riječani su doživjeli osmi poraz u nizu.

Samo u prvih 8. minuta, Zamet je bio ravnopravan Dubravi. Gosti su do prve ozbiljnije prednosti stigli nakon niza od pet pogodaka za redom i otišli na 2:6. Od sredine poluvremena njihova prednost stalno je rasla, da bi se na poluvremenu zaustavila na plus sedam (7:14). Ništa se nije promijenilo ni u drugom dijelu. Dubrava je suvereno kontrolirala tijek zbivanja i nakon tri četvrtine susreta bila na devet pogodaka razlike. Čarobnu granicu od deset nikada nije prešla, ali to je za sastav koji vrlo uspješno vodi Krešo Ivanković ionako manje bitno jer Dubravi je to ukupno peta pobjeda ove sezone, i treća u nizu. Zamet je pak, upisao i osmi poraz, odnosno i dalje je jedini sastav lige bez boda. Ukupno 12 obrana, što nije loše, imali su domaći vratari. Sa šest pogodaka najefikasniji bio je Karlo Devčić. Kod gostiju prvo ime Ivan Barbić s 8 pogodaka.

U jako lijepoj atmosferi u Metkoviću, Nexe je ostvario i osmu pobjedu ove sezone. Gosti su vodili od početka do kraja susreta. U prvoj četvrtini  prednost Našičana bila je pogodak ili dva. Onda su malo pojačali ritam i u 19. minuti otišli na pet razlike (8:13). Kako se poluvrijeme približavalo, tako su igrali sve bolje i bolje i na predah odnijeli plus šest 9:15. Metkovci su se silno trudili u drugom dijelu. Ali, nisu mogli ozbiljnije ugroziti razigrane i kvalitetnije goste. Nexe je pak, u svom ritmu, vrlo ozbiljno i odgovorno odradilo i drugo poluvrijeme. Nakon nepunih devet minuta igre u nastavku, otišli su na deset razlike i rutinski odradili posao do kraja. Branko Tamše dao je priliku praktički svim igračima pa ih se čak 12 našlo na listi strijelaca. Najbolji je bio Fahrudin Melić s 8 pogodaka. Sedam je dao Janko Kević. Kod domaćina pet pogodaka iz pet pokušaja Danijela Arapovića.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 8.KOLO
ZAMET – DUBRAVA 23:30
METKOVIĆ-MEHANIKA – NEXE 26:36