Paket24: Domaće pobjede PPD Zagreb, KTC-a, Metkovića i Varaždina

U dva subotnja dvoboja Paket24 Premijer lige – Lige B, uvjerljivu pobjedu odnio je PPD Zagreb protiv Osijeka 42:21, dok je KTC pobijedio Bjelovar, 29:26. Tako su oba domaćina slavljenički privela kraju zadnju utakmicu u prvom dijelu sezonu elitnog domaćeg natjecanja.

PPD Zagreb je u Kutiji šibica ugostio Osijek te opravdao ulogu favorita. Bez obzira na to što su prije samo dva dana odigrali jaku i tešku utakmicu protiv poljske Orlen Wisle Plock, ta fantastična pobjeda kao da im je dala dodatan “vjetar u leđa“. Momčad Slavka Goluže pitanje pobjednika riješila je već u prvom dijelu prvog poluvremena. O tome najbolje svjedoči činjenica da su na isteku 30. minuta imali +10, bilo je 19:9. U nastavku dvoboja, PPD nije posustao. Dapače, njihova prednost stalno je rasla do konačnog rezultata 42:21. Davor Ćavar s 10 pogodaka i Luka Lovre Klarica s osam su bili najučinkovitiji strijelci kod pobjednika. Aljaž Panjtar skupio je 14 obrana, a veseli i 10 obrana mladog hrvatskog reprezentativca Mateja Mandića koji se vratio nakon ozljede. Kod Osječana, sedam pogodaka Luke Jurišića.

U napetom i zanimljivom dvoboju KTC – a i Bjelovara, pitanje pobjednika bilo je neizvjesno do samog kraja i pripalo domaćinu u Križevcima. Naime, Bjelovar je puno bolje ušao u susret i imao početno vodstvo. Već u 11. minuti bili su u prednosti od četiri pogotka, 3:7. Bilo je zatim i 5:9, 6:10, 7:11, da bi do poluvremena domaćini prepolovili prednost gostiju na 11:13. U prvom dijelu drugog poluvremena, Bjelovar i dalje ima sigurnu prednost koja se “istopila“ od 39. do 44. minute kad bilježimo izjednačenje 19:19. Pogodak za pogotkom igralo se sve do 55. minute kad KTC bježi na 25:23 i tu prelama utakmicu u svoju korist i konačnu pobjedu. Luka Vinković i Toni Ezgeta sa sedam pogodaka svaki su predvodili domaćina, a treba istaknuti i 13 obrana Marina Šutala. Kod Bjelovara, također sa sedam pogodaka prvi strijelac Luka Jurišić.

8. Moslavina 13 2 2 9 320:395 6

U Paket24 Premijer ligi – Ligi A, subota je donijela dvije utakmice i dva slavlja jako vrijedna domaćinima. U Metkoviću je “pala“ Dubrava, a u Varaždinu Zamet.

U lijepo pupunjenoj dvorani na jugu Hrvatske, susret Meković – Mehanike i Dubrave u prvom poluvremenu je ponudio rezultatsku neizvjesnost, puno duela i čvrstu igru. Malo su vodili domaćini, malo gosti. Međutim, nitko nije dominirao toliko da bi mogao doći do osjetnije prednosti. Ipak, na isteku prvih 30. minuta Metković ima +2. 14:12. Drugi dio utakmice donio je više mini serija od dva pogotka Metkoviću koji je polako povećavao svoju prednost. Tako su u 47. minuti došli na +5, 23:18. U 50. minuti rezultat je iznosio 25:19 za domaćina što Dubrava više nije uspjela stići. Po šest pogodaka svaki, postigli su Antonio Cvitanović i Josip Bezer kod pobjednika, dok je Željko Kozina ugradio 10 obrana. Kod Dubrave, već tradicionalno najraspucaniji prvi strijelac “premijerke“ Ivan Barbić s devet preciznih udaraca.

Varaždin 1930 i Zamet igrali su pogodak za pogotkom prvih 20. minuta što je značilo da su Riječani stigli s ozbiljnim namjerama. Međutim, kad više nisu mogli pratiti ritam domaćina, oni su to iskoristili pa su Varaždinci od 19. do 24. minuti napravili seriju od pet pogodaka i otišli na +5 (16:11). Bilo je jasno da će bodovi ostati u Varaždinu što se na kraju i dogodilo. Odličnu večer kod pobjednika imao je Matej Tači koji je s 10 pogodaka predvodio listu strijelaca. Toni Živković i Matija Perkov pak, bili su najraspoloženiji kod Zameta, svaki je postigao sedam pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 14. KOLO
METKOVIĆ-MEHANIKA – DUBRAVA 30:24
VARAŽDIN 1930 – ZAMET 36:31