Paket 24: Osijek se specijalizirao za gostujuće bodove, Nexe također neugodan gost

Peto kolo Paket24 Premijer lige – Lige B ponudilo je vrlo zanimljive rasplete u tri susreta. U derbiju kola Bjelovara i Sesveta nije bilo pobjednika. Osijek je nakon Bjelovara šokirao i Moslavinu. Poreč je očekivano slavio protiv KTC-a.

Rijetko se događa, ali događa da vam vratar obrani više od 20 lopti, a vi izgubite susret. A upravo se to dogodilo Moslavini protiv OsijekaMarin Sorić konačno je dočekao svoj dan. Ali ga momčad nije uspjela pratiti pa će to ostati samo kao statistički podatak. Doduše, treba reći da je domaći sastav bio dosta načet ozljedama i bolestima u posljednjih desetak dana. Gosti su od starta dali do znanja da misle ozbiljno. Poveli su 1:3. Ipak, sredinom prvoga dijela domaćin hvata priključak (5:7). Ali, onda slijedi niz gostiju od tri pogotka pa bijeg na 6:10, da bi na poluvremenu bilo 12:14.

U samo sedam minuta drugoga dijela, Osječani su otišli na šest razlike (13:19), i zapravo jednom nogom zakoračili prema pobjedi. Kako je domaća klupa ostala sa skučenom rotacijom, odlično raspoloženi Osječani, jednostavno su ih pretrčali i na kraju slavili drugu pobjedu u gostima. Zapisnik kaže Marin Sorić 25 obrana, Marko Mihaljević osam pogodaka. Kod Osijeka osam pogodaka Mateja Radovića.

U susretu Poreča i KTC-a vidjeli smo dva različita poluvremena. Prvo je pripalo gostima, drugo domaćinu. Pomalo usporeno domaćin je ušao u susret. Križevčani su to odlično iskoristili i već sredinom prvoga dijela bili na čak šest pogodaka razlike (6:12). Sastav Ilije Lovrinovića uspio je do kraja prvoga dijela spustiti taj zaostatak, odnosno prepoloviti ga (12:15). U drugom dijelu, Poreč je ponudio sasvim drugačije lice. Pri tome su sjajno odigrali i obranu (primili su samo devet pogodaka), ali i napad s kojim su zabili čak 18. Na kraju su slavili 30:24. S 11 pogodaka Filip Perić bio je daleko najbolji igrač susreta. Kod gostiju po sedam pogodaka dali su Jakov Dujmović i Davor Maričić.

Kao što se i očekivalo, najneizvjesniji susret odigran je u Dvorani europskih prvaka. U pravoj golijadi prvoga dijela pala su čak 33 pogotka. Gosti su u 13. minuti bili na plus četiri (4:8). Onda Bjelovar pet minuta prije predaha dolazi na minus dva (11:13), da bi do poluvremena stigao na samo jedan pogotka zaostatka (16:17). U drugom dijelu potpuno drugačija slika. Obrane su se digle, čvrstina i agresivnost porasli pa je ta dionica završila 8:7. Pri tome je domaćin pet minuta prije kraja imao dva pogotka razlike (23:21). Ipak, sa serijom 1:3, Sesvećani su se spasili poraza. S osam pogodaka Vanja Šehić prvo ime domaćina. S druge strane, briljantan je bio Ivan Dumenčić s 13 pogodaka, što je više od 50 posto učinka Sesveta.

8. Moslavina 5 1 0 4 132:150 2

Nexe je očekivano slavilo protiv Zameta u 5. kolu Paket 24 Premijer lige. Svoju priliku na domaćem terenu nisu ispustili ni Varažadin, ni Rudar, tako da je na vrhu ljestvice opća gužva. Tri kluba imaju po šest, a četiri po četiri boda. Nexe i Dubrava su s dva, a Gorica i Varaždin s po jednim susretom manje.

I nakon 5. kola, Zamet ostaje jedini klub bez bodova. Ništa neobično barem što se tiče ovog nastupa, jer gost im je bio sastav Nexea. Premda je iza njih jako naporna utakmica EHF Europske lige, Našičani su sjajno počeli susret protiv Zameta. Već nakon 9. minuta imali su pet pogodaka razlike (3:8). Do predaha su uspjeli dati čak 22, ali i primiti 17, što samo svjedoči da obrane nisu bile najbolji dio kod oba sastava. Zamet je dolično ušao u nastavak. U jednom trenutku došao na samo minus dva (21:23) i tu stao. Nexe se uozbiljilo i već sredinom nastavka bilo je plus šest (27:33). Završilo je 33:42, što je ukupno  75 pogodaka, kao prava rijetkost u Paket24 Premijer ligi. Samo pet obrana imala su tri riječka vratara. Savršen učinak imao je Damir Vučko, 6 od 6. Kod Nexea po šest pogodaka Aleksandra Bakića (6/7), Frana Milete (bez promašaja) i Luke Moslavca (6/8).

Rudar je jedanput potvrdio da je njegov teren jako teško osvojiti. Kaštelani su to doduše,  demantirali u prvom dijelu koji su dobili 12:14. Ključni trenutak za to bilo je razdoblje između 14. i 23. minute kada su zabili četiri pogotka za redom. Ali, za konačno slavlje trebalo je još malo više. Domaćin je u nastavku konačno složio igru prema svojim željama. Nakon samo desetak minuta, uspjeli su okrenuti susret i povesti 16:13. Kaštelani još dvaput uspijevaju stići prednost domaćina, najprije 16:13 pa nakon toga 20:18, i onda padaju. Rudari stižu do niza od četiri pogotka za redom i čini se u 51. minuti (24:20), čine odlučujući korak ka pobjedi. S 14 obrana Vladimr Goršić bio je domaći junak. Po običaju Valentino Runtas bio je najbolji strijelac Rudara. Od osam strijelaca Ribola Kaštela, najbolji su bili Marko Milaković i Matej Milas s po pet pogodaka.

Najefikasniji susret Paket24 Premijer lige – Lige A bio je onaj u Varaždinu. Tu su postignuta čak 73 pogotka. Pri tome je čak 39 palo u prvih 30. minuta. Malo su vodili gosti, malo domaći da bi se na predah otišlo s minimalnih 19:20. Pri tome je varaždinski sastav poluvrijeme završio s četiri pogotka u nizu. Moglo je dakle, biti puno teže uoči nastavka. A tamo je Varaždin jako pojačao svoju obranu. I već sredinom drugoga dijela došao do prednosti (27:24). Metkovci su ponovno pokazali određene slabosti u drugom dijelu i baš kao u Gorici, morali potpisati predaju. S 12 pogodaka prvi strijelac Paket24 Premijer lige Fabijan Grubišić ponovno je bio najbolji. Kod gostiju tri igrača sa po šest pogodaka – Josip Čutura, Josip Bezer i Hrvoje Batinović.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 5. KOLO
ZAMET – NEXE 33:42
RUDAR – RIBOLA KAŠTELA 30:26
VARAŽDIN 1930 – METKOVIĆ-MEHANIKA 38:35

DUBRAVA – GORICA 09.10.2022., 17:00h, SPTV