/Otok bolji od Slavonca, Radnički od Torpeda KOMPLETIRANO JE 11.KOLO MŽNL OSIJEK - VINKOVCI
otok fb

Kompletirano je 11.kolo MŽNL Osijek – Vinkovci. Otok je pod novim strategom upisao pobjedu protiv Slavonca, Radnički bolji od Torpeda, Višnjevac od Zrinskog, a Borinci od Darde.

U Kuševcu se danas igrala jedna tvrda utakmica, gostovao je Radnički iz Županje, gosti su došli u 11.minuti do vodstva pogotkom Marka Komljenovića, domaćin je dobio priliku iz jedanaesterca da poravna rezultat ali golman gostiju Marinko Oršolić je odlično obranio i održao goste na životu, u drugom poluvremenu gost je zabio odma na početku, u 49.minuti za vodstvo od 2:0 preko Elvira Bukve i tako je ostalo do kraja utakmice. Radnički je upisao vrlo važna tri boda i nastavlja trku za novim bodovima.

Kuševac Torpedo – NK Radnički 0:2

Teška i tvrda utakmica gdje nam jednostavno nije bilo dovoljno što smo imali penal i što smo imali igrača više, nismo uspijeli doći do bodova. Dosta smo ispromašivali, 4-5 jako dobrih šansi koje nismo zabili na našu žalost i na sreću Radničkog, bili su sretnija i spretnija ekipa, na tome im čestitam. Mojim igračima nemam šta zamjerit, mi smo odigrali solidnu utakmicu gdje nismo iskoristili igrača više. Upali jesmo u neku crnu rupu, rezultati ne idu kako smo očekivali, idemo dalje, sljedeći radni tjedan je tu i idemo se pripremati dalje za gostovanje u Babinoj Gredi i uzeti bodove – Goran Uzelac, Torpedo.

Poveli smo u 11. minuti prekrasnim pogotkom Marka Komljenovića koji je bio na čošku 16 metara i zabio prekrasan gol. U 36.minuti sviran je jedanaesterac protiv nas i isključen nam je igrač nakon tog starta, mislim da je ipak prestrogo, no naš golman je uspijeti obraniti u dva navrata taj udarac. U drugom djelu u 49.minuti zabijamo drugi pogodak i to je bio konačni rezultat. Pohvalio bi svoje dečke i kapa im do poda za ono što su danas napravili, igrali smo sa 10 igrača, apsolutno smo zaslužili ovu pobjedu i vjerujem da će nas ova pobjeda potaknuti da odigramo do kraja na još većoj razini nego što smo dosad bili. Korektna utakmica, korektan domaćin – Andrija Besek, Radnički.

v4

U Jarmini se igrao susret dvije momčadi koje traže izlaz sa donjeg dijela , domaćin je izašao kao pobjednik, hoće li tako nastaviti, to ćemo još vidjeti. Snage su odmjerili Borinci i Darda, domaćin je došao do vodstva od 1:0 preko Karlo – Drage Ivekovića u 55.minuti, nakon 7 minuta igre Saša Šest je povećao na 2:0 što je i konačan rezultat.

Jarmina Borinci – NK “Darda” 2:0

Utakmica sa dva različita poluvremena, u prvom poluvremenu bolji gosti, a u drugom smo bili mi, na kraju smo uspijeli realizirati dvije dobre šanse i na kraju zasluženo pobjedili – Milan Janković, Borinci.

Prvo poluvrijeme smo dobro izgledali, bili smo bolji, kontrolirali igru, imali smo nekoliko izglednih situacija, pogodili prečku, dok je protivnik samo dva puta zaprijetio iz prekida. U drugom poluvremenu totalno druga slika, domaćin ušao odlučnije, agresivnije i to mu se isplatilo, zabili su dva gola u kratkom razdoblju, tek pred kraj utakmice smo stvorili neke prilike da pokušamo ublažiti poraz ali nismo ni to uspijeli – Toni Šarić, Darda.

v3

Otok je gostovao u Komletincima i tražio bodove koji ga priključuju vrhu, našao ih je i uzeo. Ladan Komljenović je doveo Slavonac do vodstva u 24.minuti iz kaznenog udarca. Stvar u svoje ruke uzima Ivan Matozan i zabija dva pogotka, jedan u 38.minuti a drugi u 72.minuti i odvodi Otok do pobjede. Na kraju može biti samo žal jer se ozljedio igrač Otoka, Franjo Divković, nakon sudara sa golmanom došlo je do loma noge.

Ovim putem želimo mu brz oporavak i brz povratak na terene ! ! !

Komletinci Slavonac K – Otok 1:2

Utakmica pada u jedno peti plan, ne znam, teška povrijeda gostujućeg igrača, pričati o utakmici ni nema nekog smisla. Jedino što mogu tom dečku Divkoviću u svoje osobno ime i u ime cijelog kluba poželjeti brzi oporavak od tog strašnog loma noge i da se što brže vrati na terene. I želio bi čestitati normalno gostima na pobjedi i fer i korektnoj igri – Andrej Kerić, Slavonac.

Utakmica čvrsta, tvrda, prava prvenstvena pred punim tribinama, domaćin poveo iz jedanaesterca mi se vratili pogotkom Matozana, u drugo poluvrijeme ulazimo odlučnije i dolazimo do pobjede ponovno strijelac Matozan, nažalost 92 minuta teška ozlijeda našeg stopera nakon sudara sa domaćim vratarom, šokirani smo, tužni jako, svaka riječ je suvišna, Franjo uz tebe smo i želimo ti brz oporavak -Željko Grgić, Otok.

v2

U Višnjevcu je gostovao Zrinski, utakmica u kojoj oba kluba traže bodove i da se probaju maknuti sa dna tablice, domaćin je bio sretniji i spretniji te došao do pobjede. Utakmicu je otvorio Stjepan Naglić u 17.minuti i doveo goste do 0:1, Zvonimir lendić do kraja poluvremena, točnije u 44.minuti poravnava rezultat na 1:1, drugo poluvrijeme u 52. minuti Ante Tomas dovodi domaćina do vodstva od 2:1, u 75.minuti Branko Mihaljević povećava na 3:1, do kraja u 84.minuti Matej Kurilj daje nadu gostima i zabija za 3:2, ali tako ostaje rezultat do kraja utakmice
.
Višnjevac Višnjevac – Zrinski 3:2

Čestitam gostu na fer i korektnoj igri, pohvaljujem ovaj puta suđenje, sudili su super. Moji dečki su napokon dobro igrali, odradili dogovoreno, što je rezultiralo sa tri boda – Miroslav Čelar.

Teško je poslije ovakve utakmice biti smiren i reći nešto pametno.Znali smo da je utakmica od velike važnosti za obje ekipe u borbi za ostanak ali neke stvari prelaze sve granice.Sada mi je jasno zašto se utakmice više ne moraju snimati. Mi smo dobro otvorili,poveli s 1:0 preko S. Naglića i nešto kasnije na čuđenje svih pa i objektivnih domaćih navijača nije nam sviran očigledan kazneni udarac. Poslije jedne greške i naše izgubljene lopte domaćin je izjednačio pred kraj poluvremena. Domaćin je poveo poslije nedosuđenog očiglednog prekršaja na sredini terena i kao šlag na kraju iz debelog zaleđa za 3:1.Da su imalo u pravu suci bi sigurno oštrije kaznili nekog od igrača ili predstavnika s naše klupe nakon burnih prosvjeda.Zatim kompenzira i ne svira čisti jedanaesterac za domaćina.Na kraju smo smanjili na 3:2 golom Kurilja desetak minuta prije kraja.Moram biti iskren i reći da su igrači Višnjevca na terenu bili korektni,nije bilo ozbiljnijeg prekršaja ni sa jedne strane.Pitam se samo kako motivirati igrače da dođu na trening preko tjedna…Kažnjavaju se i isključuju igrači,treneri,predstavnici klubova, fizioterapeuti. Pitam otvoreno koliko je sudaca u proteklih 10 kola ocjenjeno negativno ili dobilo bilo kakvu kaznu??? Sportski pozdrav – Drago Trojan, Zrinski.