Osmina finala kupa VPŽ: Derbi u Čačincima Slogi iz Zdenaca, Papuk prošao na lutriju jedanaesteraca, golijada u Četekovcu domaćinu!

Odigrano je svih sedam susreta osmine finala kupa ŽNS VPŽ, čijim će se pobjednicima kao osmi putnik u četvrtfinale pridružiti NK Virovitica. Derbi ekipa 1.ŽNL VPŽ pripale su Slogi iz Zdenaca i Bratstvu iz Gornjeg Bazja, najuvjerljivije je očekivano slavila Pitomača i to s 9:0, dok su Papuku iz Orahovice bili potrebni jedanaesterci da izbaci Mladost iz Miljevaca.

U derbiju momčadi iz iste lige, u Čačincima domaća drugoplasirana Mladost ugostila je lidera ljestvice 1. ŽNL VPŽ Slogu iz Zdenaca. U vrlo zanimljivom susretu pred oko 180 gledatelja Sloga je povela u 13. minuti preko Milana Prlića, da bi u 27. minuti domaćini ostali s igračem manje kad je crveni karton zaradio Biondić. To nije omelo Mladost  izjednači susret pogotkom Marina Čavića u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Zdenci ponovno stižu u prednost u 71. pogotkom Danijela Ciglara, a dvije minute kasnije na 2:2 svojim drugim pogotkom izjednačuje Marin Čavić. U 89. minuti konačnih 2:3 i prolazak u četvrtfinale za Slogu osigurao je Dražen Duspara.

Prvenstveni lider 4. NL BJ-KC-VT Pitomača je ugostila ekipu jedinu preostalu ekipu iz 2. ŽNL, iz čije lige zapad dolazi Aršanj iz Sedlarice. Pitomača je opravdala ulogu favorita te došla do sigurne 9:0 pobjede do koje su je doveli s četiri pogotka Karlo Jakupec (40′, 42′, 46′ i 89′), dva i to za početno vodstvo od 2:0 zabio je Valentino Paradinović (18′ i 32′), dok su po jedan pogodak postigli Nikola Plavšić (49′), Matej Babić (80′) i Marlon Carvalho de Castro (86′).

NK Papuk Osječko, šestoplasirana momčad 3. NL Sjever ugostila je Mladost iz Miljevaca koja zauzima dvanaesto mjesto 1. ŽNL VPŽ. Odlično su gosti odolijevali favoriziranom domaćinu sve do kraja regularnog vremena u kojem je bilo 0:0, da bi boljem izvođenjem jedanaesteraca (4:1) Papuk ipak prošao u sljedeću rundu.

Trećeplasirana momčad 1. ŽNL VPŽ Bratstvo iz Gornjeg Bazja ugostila je još jednu momčad iz istog ranga Lukač 05 te došla do vrijedne i lijepe pobjede 4:0. Leo Hokman u 19. minuti susreta doveo je Bratstvo u vodstvo, da bi u 40. vodstvo na 2:0 udvostručio Josip Čoklo. Dvije minute kasnije Vedran Bajivić povisuje na 3:0, dok je konačnih 4:0 postavio svojim drugim pogotkom Bajivić u 73. minuti susreta.

Dinamo iz Kapela Dvora, petoplasirana momčad 1.ŽNL VPŽ u domaćem je srazu dočekao posljednjeplasiranu momčad 4. NL BJ-KC-VT NK Suhopolje. Domaćini su obilježili slavlje 3:2 te se tako plasirali u četvrtfinale kupa. U vrlo zanimljivom susretu do početne prednosti doveo Slavko Jagarinac u 23. minuti susreta, da bi stvari na početak pogotkom za 1:1 vratio Ante Mikulić za Suhopolje sedam minuta kasnije. Dinamo se ponovno konsolidirao te došao u prednost drugim pogotkom Jagarinca u 39. minuti susreta. Mreže su mirovale sve do 67. kada se Suhopolje ponovno vraća i to pogotkom Dominika Šantaveca, no šest minuta kasnije prednost na stranu domaćina i konačnih 3:2 postavio je Mirko Iličić. Vrijedi i spomenuti još jedan izvrstan susret Renea Prugovečkog koji je svojom vizijom i odličnom igrom doprinjeo slavlju Dinama.

Slavonija iz Sladojevaca, trenutno devetoplasirana momčad 1. ŽNL VPŽ ugostila je devetoplasiranu momčad 4. NL NK Slatinu. Slatina nije ostavila apsolutno nikakve šanse te je momčad predvođena Darko Krsnikom stigla do sigurne 0:6 pobjede. Dva pogotka u slavlju Slatine postigli su Matej Potočki (8′ i 59′) i Matija Bubaš (16′ i 31′), dok su po jedan zgoditak nadodali Renan Franca (12′) i Everton Juliano Padilha u 85. minuti susreta.

Dinamo iz Četekovca koji u ovom trenutku zauzima sedmo mjesto 1.ŽNL VPŽ u osmini finala odmjerio je snage s NK Voćinom koji drži trinaesto mjesto ljestvice 4. NL BJ-KC-VT. U golijadi koja je na kraju pripala domaćinu rezultatom 5:4 dva pogotka za domaćine zabio je Ivica Dorinka (18′ i 42′), dok su ostale pogotke za Dinamo postigli Hrvoje Ibričić (9′), Andrej Puškadija (47′) i Antun Dunković (48′)