Za osminu finala u Bereku su odlučivali penali, a prošlogodišnji polufinalisti još jednom potvrdili kvalitetu

U napetoj završnici šesnaestine finala, ove srijede, odigrano je preostalih devet utakmica. Najnapetiji susret je bio u Bereku gdje su odlučivali udarci s bijele točke.

Isti rezultat, ali drugi ishod

Prvi susret drugog dijela šesnaestine finala, odigrao se između momčadi NK Bilogore 91 i NK Laste (G), a završio je s visokih 7:1. Nogometaši Laste jednostavno nisu mogli parirati protivnicima te su zabili svega jedan pogodak. On je pripisan Dini Perhoču u 58. minuti. No, nešto razigraniji su bili Bilogorci koji su samo nizali pogotke. Ivan Sabljić je u 22. minuti susreta započeo niz, a nastavili su ga Kvrgnjaš (32. i 88.), Moreno Zuniga (36. i 76.), Škojo (48.) te Mario Heršil u 70. minuti igre. Isti rezultat – samo u korist gostujuće momčadi, postignut je u Severinu između NK Slavije i NK Zdenke 91. Domaćini su bili nemoćni pred ovako dobro osmišljenim akcijama koje su im priredili nogometaši Zdenke. Svega su postignuli jedan pogodak, odnosno, učinio je to Tomislav Tomaš tek u 76. minuti igre. Dok je momčad trenera Tomašeka zabijala u punom gasu. Najviše se istaknuo Kristijan Kutanjac sa svojim hat trickom (16., 27. i 34.). Slijedili su ga i pogoci Bećirija (18.), Delića (23.), Grabovca (65.) i Luketića u 69. minuti susreta.

U Velikom Grđevcu je NK Gordowa odradila odličan posao i s rezultatom 2:1, protiv NK Čazme. Plasirala se u osminu finala Kupa NS Bjelovarsko-bilogorske županije. Strijelac za Čazmu je bio Ivan Birt u 32. minuti igre, a pobjedu je Gordowi donio Hrvoje Šuderla zabivši dva pogotka. NK Garić je ugostio nogometaše NK Ribar Končanice te s 3:0 također ušao u osminu finala Kupa. Ante Starčević je poveo za domaću momčad već u osmoj minuti igre, a Starčević Tin i Tomislav Golubić su ga pratili s po jednim pogotkom. Jedini gol za goste je zabio Igor Lukaš u 69. minuti susreta.

Penali koji su odlučivali prolazak dalje i odličan nastup domaćina

U Siraču je nedjeljno poslijepodne započelo susretom između NK Kamena i NK Draganca, a završilo je pobjedom domaćina i rezultatom 3:0. Pogotke za ulazak u osminu finala postignuli su Andrlić i Tubić. Nesretni Matej Petrović je potpomogao s autogolom u 74. minuti igre. Gol manje za prolazak u daljnju fazu natjecanja, zabili su nogometaši NK Trnskog protiv nemoćnog NK Daruvara. Braća Đođ su sa svojih dva gola i konačnim rezultatom 2:0 uspjeli savladati protivnika i plasirati se u osminu finala Kupa. U Kapeli se pak zaigrao odličan nogomet i domaćini su rezultatom 4:0 slavili pobjedu nad momčadi NK Bilogorca. Visokom su rezultatu doprinijeli golovi Vargića (14.), Imbrišića (42.), Topalovića (77.) i Ivice Matića u 80. minuti susreta.

Najnapetiji susret odigran je u Bereku između ekipa NK Tomislava i NK BŠK Brezovca gdje su za ulazak u osminu finala odlučivali penali. Prvo poluvrijeme završilo je s 2:2 golovima Abramovića i Kočiša za domaću momčad. Za goste je slavio Slaven Orlović sa svoja dva pogotka. No, udarci s bijele točke su odlučili daljnji tijek natjecanja te je NK Tomislav bio uspješniji i rezultatom 6:5 došao korak bliže ka tituli. Korak bliže došao je i NK Hajduk Hercegovac u susretu s NK Ivanskom. Slivar, Santana da Silva i Šimon su pravi heroji Hajduka koji su svojim golovima osigurali osminu finala Kupa NS Bjelovarsko-bilogorske županije za sezonu 22./23. Posljednju utakmicu ovog kola, odigrali su NK Brestovac i NK Polet Narta gdje su domaćini slavili s visokim rezultatom – 5:0. Jergović i Jovanović su pred sam kraj susreta zatresli mrežu gostujćeg vratara, a novopridošli igrač u Brestovcu – Matej Štimac, pokazao je vrhunsku kvalitetu postignuvši hat trick u 17., 40. i 43. minuti susreta.