Osmica Valpovke, sedmica Borca u Boboti

Simpatizerima Olimpije i Zrinskog definitivno nije bilo ugodno na gostovanju u Boboti i Valpovu jer su kombinirano ta dva kluba inkasirala 15 pogodaka. Borac je zatresao mrežu gostiju sedam puta s tim da su se mladi gosti iz Donjeg Grada dobro držali i do odmora dva puta vadili loptu iz mreže no u drugom dijelu nisu idržali, a najmanje razumijevanja za njihove probleme je imao trostruki strijelac Duje Mrdeša, dva je dodao Boris Ujvari, a po jednom su se u listu strijelaca upisali Stanušić i Milovanović. Jedan više je zabio domaćin u Valpovu , briljirao je Ivan Mandić također s tri pogotka, Dino Paulić zabio jedan manje. Ni Mladost nije uspjela kao gost doći do pogotka niti očuvati mrežu pa se iz Županje vratila praznih džepova gdje je Elvir Bukva bio nerješiva enigma za gostujuću obranu, a tek je Otok kao gost stigao do pogotka i do boda na gostovanju u Meci. Imala je Đurkovićeva momčad i vodstvo koje je držala do zadnjih minuta kada su naleti domaćih ipak urodili plodom pa na kraju oba trenera imaju razloga za nezadovoljstvo više nego za zadovoljstvo.

14 06.11.2021 14:00 Županja NK Radnički (Ž) – NK Mladost Đakovačka Satnica 3:0

Kad se izgubi, a isto tako i kad se pobjedi sa ovim rezultatom nema puno priče. Čestitke akterima i sucima na fer utakmici – ostao je čvrsto na zemlji nakon sjajne pobjede trener Borca Miodrag Radić.

Trener HNK Radnički Mece Dario Dundović nije skrivao nezadovoljstvo nakon susreta:  Uvjerljivo smo bili bolji , a rezultat nema veze sa stanjem na terenu. Sve čestitke mojim igračima ,a gostima puno uspjeha u nastavku prvenstva.

Došli smo u Mece s 13 igrača – bez sedmorice (kartoni, ozljede, korona, svatovi), odigrali disciplinirano i odgovorno i čestitam dečkima na svemu što su ispoštovali dogovor i dali cijelog sebe na terenu. Vodili smo 1:0, imali dvije mrtve koje nismo zabili , domaćin dominirao, imao također par dobrih situacija no naš vratar je bio na visini. Izjednačili su iz kaznenog udarca u 87.minuti.Na kraju realan rezultat – rekao je trener Otoka Mario Đurković.

Čestitam igračima na zasluženoj i uvjerljivoj pobjedi. Od prve minute smo krenuli jako i već u 8.minuti poveli s 2:0. Utakmica je praktično bila gotova u prvom poluvremenu i bilo je pitanje samo s kolikom će razlikom završiti ova utakmica. Gostima čestitam na korektnoj i hrabroj igri jer se nisu došli braniti. Želim im sreću u nastavku prvenstva – zadovoljan je bio trener Valpovke Davor Mijatov.

Šta reći nakon ovakvog poraza nego čestitati domaćinima i staviti svoj mandat na raspolaganje upravi kluba – bio je možda posljednji komentar trenera na klupi Zrinskog Stjepana Kvesića.

Danas smo apsolutno zaslužili pobijediti pristup igrača je bio na najvišoj razini po izuzetno teškom terenu. Zabili smo tri pogotka iz lijepih akcija, uz to danas smo bili odlučni, agresivni, čvrsti i organizirani tijekom cijele utakmice. Kapa do poda svim igračima na prikazanom – komentar je Andrije Beseka trenera Radničkog.

Svako gostovanje nam je isto, mi nagrađujemo, a protivnik to iskoristi. Poklonili smo svojim greškama pobjedu domaćinu još u prvom poluvremenu, kasnije se bilo teško vratiti. Imali smo neke prilike i poluprilike, no nismo bili konkretni. Ponovilo nam se još jedno gostovanje gdje odigramo ispod svakog nivoa, ovaj put je izostala i prava energija, a zašto je to tako, vidjet ćemo na analizi. Domaćinu čestitam na zasluženoj pobjedi, dečki su više htjeli i to im se vratilo – kazao je trener Mladosti Ivan Denić.