Osječko-baranjska 1. ŽNL: Torpedo je prekinuo niz nepobjedivosti Radničkog, Dračice potvrdile da pripadaju u sam vrh lige

Danas je završeno 11. kolo osječko-baranjske Primere. Veliki se derbi igrao u Kuševcu, a ništa manje zanimljivo nije bilo ni u Josipovcu gdje su gostovale Dračice.

OMLADINAC (J) – FEŠK 4:2

Do vrlo bitne pobjede kojom su se popeli na četvrto mjesto prvenstvene tablice stigli su nogometaši Omladinca koji su danas svladali ekipu iz Feričanaca. Smoljina je momčad nakon neriješenog rezultata na poluvremenu u nastavku dodala gasa, te je stigla do vrlo vrijednih domaćih bodova.

S prvim poluvremenom nisam zadovoljan, previše netočnih odigravanja, daleko stajanje od igrača jednom riječju gosti su puno bolje odigrali. Poveli smo zgoditkom Vavre ali gosti izjednačuju u 45 minuti nakon naše pogreške. Drugo poluvrijeme smo odigrali kako znamo, dobro smo odigrali i na kraju zasluženo pobijedili. Gosti su odlična mlada ekipa te im želim sretno dalje u prvenstvu. Sudačka trojka korektno odradila utakmicu. – kazao nam je nakon susreta bio Igor Smoljo, trener Omladinca.

Nažalost naša potpuno dva različita poluvremena. Prvo poluvrijeme smo bili bolji, stvarali prilike, ali manjak koncentracije u završnici nas je koštao pozitivnog rezultata. Domaćin zabio iz jedne jedine prilike na što smo dobro odgovorili i izjednačili. Vratili se utakmicu. I onda za nas utakmica prestaje, pojedinci, ma u biti velika većina igrača je bila prisutna samo tijelom u utakmici. Drugi i treći gol poklanjamo domaćinu koji je naravno preiskusan da ne bi iskoristio ponuđeno i zasluženo pobjeđuje. Ne mogu i ne zamjeram dečkima pristup, borbu, ali moraju shvatiti da cijelu utakmicu treba biti prisutan i koncentriran. Čestitke domaćinu na pobjedi, a mi idemo dalje pripremiti se za novu utakmicu. Preostaje nam trenirati i raditi, nema druge. – poručio je Dinko Puljić, trener FEŠK-a.

MLADOST – HAJDUK (M) 2:0

Mladost je danas u Dražu došla do nove pobjede kojom ostaje u gornjem dijelu ljestvice. Nakon što su u prvom poluvremenu mreže mirovale, Mladostaši u nastavak ulaze još jače i odlučnije što kapitaliziraju s dva pogotka kojima su riješili pitanje pobjednika.

Izuzetno prvo poluvrijeme, dominiramo, poništen gol i rezultat 0:0 držao protivnika u igri. Za promjenu od početka prvenstva jednako kao i prvo poluvrijeme smo ušli kako treba u drugo što nas je nagradilo golom Šante. Kontroliramo utakmicu i nakon par minuta majstorskim lobom Špoljarića odvodimo ju u mirne vode. 3 boda ostaju u Dražu, novi clean sheet Vuksanovića. Gost fer i korektan. Sportski pozdrav – izjavio je Sven Rakić, predsjednik Mladosti.

MOTIČINA – VILJEVO 2:0

Motičina je danas stigla do prijeko potrebnih bodova u susretu s Viljevom. Prvo ime susreta je iskusni Vladimir Torčić koji je postigao oba pogotka.

Tvrda utakmica dva podjednaka protivnika, dosta borbe za ostvariti posjed ali i dosta neforsiranih grešaka sa obje strane. Uz dosta težak raspored do kraja ova utakmica nam je bila izuzetno značajna, dečki su ostavili danas srce na terenu i to im se vratilo u vidu ova 3 boda. – komentar je Roberta Grnje, trenera Motičine.

Još jedan poraz. Jednostavno smo pali u crnu rupu iz koje se treba izvući a što je jako teško. Nešto lošiji ulazak u utakmicu prvih 10 minuta. U nastavku kontroliramo utakmicu i imamo dvije situacije iz prekida gdje pogađamo prečku i domaći golman dobro reagira. Da bi u 45. minuti sudac odlučio svirati kazneni udarac koji nije bio. I tako usmjerio tijek utakmice. Drugo poluvrijeme bez nekih situacija vrijedno spomena sa jedne i druge strane. Domaćinu čestitam. Suđenje domaćinski u najmanju ruku. – poruka je Marka Vincetića, trenera Viljeva.

RADNIK – DRAČICE 1:2

Dračice su hit, Dračice se s bodovima vraćaju i iz Josipovca. Danas su Dračičani slavili i u Josipovcu gdje su Radniku na noge došli bez vrlo bitnih Čolića, Pongračića i Tadića. No Uzelčeva je momčad reagirala fantastično te se s nova tri boda popela na treću poziciju. Spomenimo i kako je drugi pogodak remek djelo sjajnog Tomasa Grgačevića koji je panenkom realizirao kazneni udarac.

Odlična utakmica, nemam puno toga za zamjerit svojim igračima osim koncentracije u završnici, imam puno toga zamjeriti drugim akterima utakmice ali nažalost ne smijem komentirati. Čestitam Dračicama na fer i korektnoj utakmici – riječi su Miroslava Čelara, trenera Radnika.

Ovo je strava i nije slučajno. Ova grupa ljudi s različitim karakterima zaslužuje sve pohvale i opet ću prvo njima čestitati i poručiti im da sam preponosan na sve ovo što rade za naš klub. Utakmica je bila jako dobra, derbi treći i četvrti na tablici i opravdali smo to i jedni i drugi. Jako dobro samo odradili pripremu za utakmicu i dogovor je bio da napadamo od prve minute i naravno ekipa je to odradila odlično. Brzi gol, čisti zicer za 2:0, ali nije ušlo, stalan presing na njihovu zadnju liniju. Dobili smo gol za 1:1, dali je lopta bila vani ili nije neću komentirati, moji igrači se kunu da je. Nije nas to poremetilo nego smo nastavili po dogovoru. Drugo poluvrijeme opet jako dobar ulazak, bolji u posjedu, mašimo nekoliko dobrih šansi. Zabijamo iz penala za 2:1 koji je realizirao Tomas ni manje ni više nego panenekom, čista majtorija. Poslije penala smo imali dva zicera koja nismo iskoristili, ali moramo se svi složiti da smo danas zasluženo pobijedili odličnog domaćina. Radniku sve najbolje u nastavku, a mi se okrećemo novom izazovu i novoj utakmici. Dečkima još jednom sve čestitke, a ja opet po starom priprema za sljedeću utakmicu. Sudačka trojka jako dobra. Sportski pozdrav – mišljenje je Gorana Uzelca, trenera Dračica.

RATAR – HAJDUK 1:1

Novo razočaranje za navijače piškorevačkog Ratara. Danas su Piškorevčani očekivali laku utakmicu u kojoj su njihovi ljubimci trebali stići do nova tri boda, međutim ipak nije bilo tako. Iako su domaćini vodili golom Stanušića, iskusni je lisac Igor Kolarić anulirao njihovu prednost i svojoj momčadi donio novi bod, a Piškorevčane ostavio bez očekivana dva.

Utakmica u kojoj smo dominirali i imali puno prilika ali na našu nesreću njihov vratar je danas bio odličan, isto tako mi imamo velikih problema sa realizacijom. Na kraju dobijemo gol u zadnjim minutama utakmice i gosti koji su dali svoj maksimum i bacali se na glavu odnose zasluženi bod. Mi smo ekipa u stvaranju i još uvijek nismo posložili sve, trebat će nam vremena za to. Žao mi je što smo ponovo razočarali naše vjerne navijače. Ali to je nogomet. – razočaran je nakon susreta bio Ivan Denić, trener Ratara.

Čestitam svojim dečkima na borbenosti i zasluženom bodu. Utakmica se igra dok sudac ne svira kraj, a mi smo se borili do zadnje minute i zasluženo uzeli bod. Čestitam dečkima iz Ratara na fer, korektnoj igri i na gostoprimstvu. Suđenje korektno. – rekao nam je Igor Kolarić, igrač Hajduka.

SLAVONAC – OMLADINAC (P) 1:2

Susjedni je derbi otišao na stranu ekipe iz Petrijevaca koja je s nova tri boda odmakla dnu tablice. Prvo ime susreta je svakako Luka Rimac koji je s dva pogotka donio pobjedu Omladincu kod fenjeraša u Ladimirevcima.

Čestitam gostima na zasluženoj pobjedi. Poluvrijeme gosti vode 1:0 i mogla je biti puno veća razlika. Jednostavno nismo bili na utakmici prvo poluvrijeme. U drugom ulazimo malo odlučnije, ali nije bilo dovoljno za neki rezultat. Jednostavno, moramo biti iskreni da trenutno nemamo kvalitetu za ovaj rang jer je većina njih došla iz nižih rangova. Svi trebaju zatomiti svoj ego i pomoći kako bi se izašlo iz ove teške situacije. – komentirao je Davor Mijatov, trener Slavonca.

Čestitam mojim dečkima na zasluženoj pobjedi. Mogla je biti i većom razlikom. Domaćinima više sreće u narednim utakmicama. Okrećemo se sljedećem suparniku. Ratar s trenerom Denićem je sigurno visoka prepreka – poruka je Gorana Brkića, trenera Omladinca.

TORPEDO – RADNIČKI 2:0

Čudesan niz od nevjerojatne 53 službene utakmice u kojima ekipa Radničkog iz Dalja nije izgubila prekinuta je danas u Kuševcu gdje je slavio Torpedo. Barišićeva je momčad sa po pogotkom u svakom poluvremenu svladala goste, te im se tako približila na -1 i začinila borbu za jesensku titulu još zanimljivijom. U svakom slučaju, Torpedo je još uvijek neporažen, no vodeći je i dalje Radnički.

Derbi po svemu prikazanom možda i ranga više. Sastale su se dvije neporažene ekipe koje su prikazale dobar nogomet za naše pune tribine. Nismo srljali ni jedni ni drugi, borba je većinom bila na sredini terena, bez nekih izraženih šansi na početku. Nakon kornera gostiju mi zabijamo iz kontre za 1-0. Ubrzo nakon toga, promašujemo prazan gol i za 2-0. S tim da su gosti imali svoje krasne šanse, jednu su promašili, dok smo drugu izbili s linije. Drugo poluvrijeme izlazimo puno bolje nego dosadašnje utakmice u kojima smo imali crne rupe kojih danas nije bilo. Imamo odličnu šansu za 2-0 koju ne koristimo poslije toga iz jednog prekida zabijamo za 2-0 gdje se po meni gosti nepotrebno bune jer im je igrač ostao na stativi s golmanom, i nama i njima iza leđa, gol je potpuno regularan. Oni su bili malo nervozni što je i razumljivo jer su dugo vremena bez poraza, pa im je ovo danas malo neobična situacija. Znali smo sve svi o svima, dvije prave ekipe, danas smo mi bili bolji, iduću će možda oni. Jedna jako bitna stvar, mislim da smo ovime zakomplicirali prvenstvo. Gostima sretno dalje. Mojim momcima nemam više riješi kojim bi im zahvalio, i kojim bi ih pohvalio. Koga god stavio svi su odlični, svi daju maksimum. I evo prvi puta imamo dva slobodna dana dobro se odmoriti i resetirati, za aerodrom u Đurđenovcu. – presretan je nakon susreta bio Mario Barišić, trener Torpeda.

Kao prvo čestitamo Torpedu na pobjedi. Mi danas jednostavno nismo bili pravi i domaćin je htio i želio tu pobjedu više od nas i zato preuzimam odgovornost ja Sama utakmica nije bila neka ljepotica i mišljenja sam da smo obje ekipe ostali dužni gledateljima koji su došli na utakmicu. Još jedno čestitamo domaćinu na pobjedi i želimo im puno sportske sreće u nastavku prvenstva. Suđenje inače uvijek napišemo fer i korektno i na ovaj način ne želim ni najmanje umanjiti pobjedu domaćih, ali bi volio da se isto tako povede računa da na ovakve utakmice sudačka trojka priprem,i a ne kao da dolaze na izlet jer iako je ovo 1. ŽNL, ovdje igraju igrači koji su jako puno toga prošli i odigrali pa čak i zajedno toga puno prošli zajedno u nekim višim ligama. A gospodi je očito to ispod časti suditi takve lige pa da jednom Nebojši Popoviću koji nikad ne folira da se žuti za foliranje a naš Nebojša završi u bolnici i možda završi na operaciji. Kod drugog gola tri igrača stoje u zaleđu, pa poslije toga pomoćni sudac diže zaleđe tri puta a nijednom domaćini nisu bili u zaleđu. – za Sportalo je rekao Marin Runtić, trener Radničkog.