Osječko-baranjska 1. ŽNL: Radnički se vratio na vrh, Dračice se učvrstile na trećoj poziciji

U nedjelju je završeno 12. kolo osječko-baranjske Primere. Baranja Belje bila je gost Radniku, dok je ekipa iz Draža gostovala u Viljevu. Dračice su na svom stadionu ugostili Hajduka, dok je Radničkom na noge stigla Motičina.

RADNIK – BARANJA BELJE 5:2

Radnik je danas prekinuo svoj negativan niz od čak četiri utakmice bez pobjede, te je petardom ispratio nogometaše Baranje Belje. Čelarova je momčad u utakmicu ušla odlično, te je već nakon samo deset minuta igre imala dva pogotka prednosti. Dva je pogotka postigao Vuković, isto toliko je dodao Matić, a precizan je s bijele točke bio Nađ.

Napokon dobra utakmica od početka do kraja, prekinuli smo negativan niz i sada ga je bitno održati do kraja jer ova ekipa sa svojim radom i zalaganjem to i zaslužuje. Čestitam korektnom gostu. – za Sportalo je rekao Miroslav Čelar, trener Radnika.

Naš današnji pristup kao momčadi bio je ispod svake razine, a domaćin svojom agresivnošću i htjenjem zasluženo dolazi do pobjede, te im ovim putem čestitam! – komentirao je Dejan Berger, trener Baranje Belje.

RADNIČKI – MOTIČINA 5:0

Radnički se nakon poraza u derbiju vratio visokom domaćom pobjedom na vrh ljestvice. Danas je Runtićeva ekipa imala imperativ pobjede iz razloga što je Torpedo jučerašnjom pobjedom preuzeo vrh, međutim Radnički ništa nije prepustio slučaju i s pet je pogodaka ispratio goste iz Donje Motičine. Dva je pogotka postigao Čavar, kao i Simić, dok je jedan dodao iskusni Mijatović.

Danas dosta teška psihički utakmica za našu ekipu nakon prvog poraza prošli vikend i dosta izostanaka, ali moram pohvaliti sve dečke koji danas izašli na teren i odigrali jednu odličnu utakmicu, te upisali novu pobjedu koju posvećujemo našem Popoviću koji se oporavlja nakon operacije. Gosti fer i korektna ekipa kojoj želimo puno sportske sreće u nastavku prvenstva. Sudačka trojka odlična.  – izjavio je Marin Runtić, trener Radničkog.

Zaslužena pobjeda Radničkog. Pokušali smo držati x što duže, a nakon primljenog gola teško se otvarati i vijati rezultat protiv ekipe kao što su oni. Čestitamo domaćinu na pobjedi, pohvale i sudačkoj trojci, a mi imamo tjedan dana do iduće utakmice da pokušamo odraditi što bolje i spremimo se, te uz bolji pristup i puno više trke bodove upišemo na naš konto za mirniji završetak ove polusezone. – mišljenje je Roberta Grnje, trenera Motičine.

HAJDUK (M) – OMLADINAC (J) 2:2

U Marijancima je danas gostovao josipovački Omladinac. Utakmica između Hajduka i Omladinca završila je podjelom bodova iako su gosti imali dva pogotka prednosti već u 22. minuti. No, Hajduk je bio uporan, došao je do izjednačenja, te je tako upisao svoj prvi prvenstveni remi.

Na našu žalost danas smo osvojili samo bod. Ulazimo odlično u utakmicu i dolazimo do vodstva od 2:0. Uz pogotke smo stvorili tri sto postotne prilike i kako u nogometu to biva na samom kraju prvog poluvremena domaćini smanjuju rezultat na 2:1. U nastavku utakmice domaćini vrše pritisak na naš gol te izjednačuju. Mislim da smo danas po igri i prilikama izgubili 2 boda. Okrećemo se sljedećoj utakmici te nadam se nastavku naših dobrih rezultata. – poruka je Igora Smolje, trenera Omladinca.

DRAČICE – HAJDUK (P) 2:1

Dračice su nešto teže od očekivanog stigli do pobjede nad gostima iz Popovca. Golove za đakovačku momčad postigli su Kajba i Tili, dok je za goste precizan bio Ivan Jagetić. Dračičani su se novim domaćim bodovima učvrstili na trećoj poziciji, pa Uzelčeva momčad može bezbrižno odraditi kraj jesenskog dijela prvenstva.

Ono što je najbitnije danas da smo pobijedili i upisali na naš konto nova tri boda. Dobar ulazak u utakmicu, već u 3. minuti vodimo i opet po starom puno mašimo. Popovac se predstavio kao tvrda i čvrsta ekipa i po ovome danas nije im mjesto u donjem dijelu tablice. Želim im sve najbolje i sretno u nastavku. Čestitam mojim dečkima na danas ipak zasluženoj pobjedi. Sudačka trojka jako dobra. Sportski pozdrav – komentirao je Goran Uzelac, trener Dračica.

Što ukratko reći. Prvo čestitam Dračicama na zasluženoj pobjedi. Drugo, kad namučiš i držiš ekipu koja se bori za vrh u egalu, e to je dobar znak da smo shvatili da se nikog ne treba bojati. Nemam dečkima što zamjeriti. Suđenje korektno… – riječi su Igora Kolarića, igrača Hajduka.

FEŠK – SLAVONAC 8:1

Slavonac je danas u Feričance došao sa samo 11 igrača, a domaća je momčad to iskoristila, te je napunila mrežu gostiju s čak osam pogodaka. FEŠK je već do poluvremena imao tri pogotka prednosti, a u nastavku su dali još malo gasa i postigli još njih 5. Tri su pogotka djelo Mendroša, a dva Vidakovića.

Čestitke momcima na pobjedi. Često ovakve utakmice znaju biti problematične međutim nismo danas dopustili nikakvo iznenađenje. Pristup je bio maksimalan i rezultat toga je zaslužena pobjeda. Bili smo bolji tijekom cijele utakmice. Zahvalan sam momcima što su ozbiljno pristupili ovoj utakmici i nisu podcijenili protivnika. Gostima želim puno sreće u nastavku prvenstva. – poručio je Dinko Puljić, trener FEŠK-a

Što reĆi nakon ovakve utakmice. U potpunosti zasluŽena pobjeda domaĆina i Čestitam im na pobjedi i prikazanoj igri. Mi smo danas bili u velikim problemima i otiŠli smo na utakmicu s 11 igrača. Pet igrača mi je na dan utakmice javilo da ne dolaze. Neki su dobili priliku da igraju ovaj rang i umjesto da pokažu što mogu, neki se ni ne pojave na utakmici. Ostaje nam da skupimo glave i odigramo najbolje što možemo ova zadnja 3 kola, pa u totalni remont na polusezoni. – kazao nam je Davor Mijatov, trener Slavonca.

VILJEVO – MLADOST 2:0

Debi na klupi Viljeva imao je novi trener domaćih Silvio Perković koji je debitirao pobjedom pred domaćom publikom. Viljevo je danas srušilo ekipu Mladosti iz Draža, a pogotke za pobjedu Perkovićeve momčadi su zabili Skenderović i Kodrić.

Danas smo ostvarili naš cilj, a to su osvojena tri boda pobjeda nakon dugih sedam kola. Čestitam svojim igračima na požrtvovnosti i borbenosti po ovom teškom terenu i vremenu. Čestitam i gostujućoj ekipi na fer i korektnoj igri te im želim sreću u daljnjem tijeku natjecanja. Mi se okrećemo dalje treniranju i pripremi za sljedeće kolo. – kazao nam je Silvio Perković, novi trener Viljeva.

Smatram da smo danas bili puno bolja momčad, imali smo posjed, stvarali prilike. Odlična izvedba naše momčadi. Domaćin zabio iz obranjenog jedanesterca i drugi gol iz kontre, ostatak utakmice bez nekih prijetnji. Rezultat se pamti, 3 boda ostaju u Viljevu. Domaća ekipa fer i korektna. Okrećemo se novom radnom tjednu, sportski pozdrav! – izjava je Svena Rakića, trenera Mladosti.