Osječko-baranjska 1. ŽNL: Radnički promarširao kroz Draž, sigurna pobjeda Torpeda

Danas je odigrano gotovo kompletno 13. kolo u osječko-baranjskoj Primeri. Omladincu je na noge stiglo Viljevo, dok je na ispit u Draž išla momčad iz Dalja. Našički se derbi igrao u Donjoj Motičini, dok je u Kuševcu gostovao Radnik. Derbi začelja se igrao u Popovcu i Ladimirevcima, dok je zanimljivo bilo i u Piškorevcima.

OMLADINAC (J) – VILJEVO 0:2

Novi je trener Viljeva Silvio Perković nakon pobjede u derbiju stigao i do drugog uzastopnog slavlja. Ovaj je put Viljevo slavilo u Josipovcu Punitovačkom gdje je srušio visokoplasiranog Omladinca. Pobjedu su gostima osigurali Čamić i autogol domaćeg Šlegla.

Jednostavno danas ekipa koja je više ” grizla” i htjela pobjedu to je i ostvarila. Mi smo nešto pokušavali ali danas nismo bili pravi. Čestitam gostima na pobjedi a mi moramo skupiti glave i do kraja prvenstva probati zadržati ovu poziciju na tablici. – poručio je Igor Smoljo, trener Omladinca.

Na vrlo teškom gostovanju odnosimo zasluženo 3 boda. Ovim putem želim čestitati svojim igračima na borbenosti i požrtvovnosti. Tako se bori za boje kluba i vjeruje u sebe. Suđenje korektno, zahvaljujemo se domaćinu na tvrdoj ali korektnoj i muškoj utakmici i želim im sreću dalje u natjecanju. – rekao nam je Silvio Perković, trener Viljeva.

MLADOST – RADNIČKI 0:3

Mario Mijatović je kao vino, što stariji to bolji. Sjajni je napadač danas pokazao svoju klasu te je hattrickom donio slavlje Runtićevoj momčadi na teškom gostovanju u Dalju. Radnički je u utakmicu ušao sjajno, te je već nakon desetak minuta igre imao dva gola prednosti. Novom je pobjedom Radnički ostao i dalje na vrhu poretka.

Gost iskoristio sve šanse iz naših grešaka i realizirao iste. Ne umanjujem njihovu zasluženu pobjedu, mi se moramo malo resetirati i promijeniti pristup prvo treningu pa onda sve ostalo. – komentar je Svena Rakića, predsjednika Mladosti.

Danas smo odigrali jednu odličnu i zrelu utakmicu. Nametnuli smo se od prve minute i u prvih 10 minuta preko iskusnog Mijatovića poveli 2:0. U drugom poluvremenu Mijat je završio svoj hattrick i i priveli smo utakmicu mirno kraju- Htio bi pohvaliti kompletnu ekipu koja je danas odigrala odlično. Domaćin fer i korektna ekipa kojoj želimo puno sportske sreće u nastavku prvenstva. Sudačka trojka odlična – izjavio je Marin Runtić, trener Radničkog.

MOTIČINA – ĐURĐENOVAC 4:0

Našički je derbi otišao na stranu Motičine koja je danas odigrala odličnu utakmicu i potpuno zasluženo stigla do nova tri boda. Grnjini su momci postigli četiri pogotka, pa su došli do pobjede kojom su preskočili svog današnjeg protivnika.

Utakmica koja nam je bila još jedna u nizu “bitnih”, uz ovakav pristup i zalaganje možemo biti konkurentni većini ekipa u ligi. Ovo nam je bitno i sa psihološke strane te se nadam da ćemo nastaviti sa dobrim partijama,a samim time rezultat ne bi trebao izostati. – zadovoljan je nakon susreta bio Robert Grnja, trener Motičine.

Nažalost, mi smo i dalje neprepoznatljivi na gostujućim terenima. Domaćinima sve čestitke na dobroj igri i zasluženoj pobjedi. Sudačka trojka je korektno obavila svoj dio posla. – kazao nam je Pavao Strugačevac, trener Đurđenovca.

TORPEDO – RADNIK 3:0

Kuševac je i nakon Radnika neosvojiva tvrđava. Danas je ponovno Torpedo odigrao sjajnu utakmicu kojom je potvrdio kako pripada u sam vrh lige. U prvom su dijelu Barišićevu momčad do prednosti doveli Brtan i Kovačić. U drugi dio Radnik ulazi odlučnije, ima nekoliko prilika, no obrana Torpeda, na čelu s Vinkovićem, uspjela je otkloniti sve opasnosti ispred svojih vrata. A onda, 80. minuta i slobodnjak na 25 metara. Loptu u ruke uzima Kovačić, a gledatelji na stadionu pale kamere na svojim mobitelima. Milimetarska preciznost i sjajan 19. gol za najboljeg napadača lige.

Naša bajka traje i dalje. Mi smo svoje planove za ovu polusezonu ispuni prije par kola, sada igramo potpuno rasterećeni, za svoj gušt i takvi smo jako dobri. Danas odličan ulazak u utakmicu, prvo poluvrijeme vodimo 2-0 i ne koristimo još par čistih šansi. Drugo poluvrijeme malo lošije, ali se dobro branimo, polovicom poluvremena zabijamo i treći te time rješavamo utakmicu u potpunosti. Momci su ispoštovali sve dogovoreno, dobro smo se spremili jer smo znali da je Radnik dobra ekipa s odličnim trenerom. Svatko je odradio svoj zadatak, te bodovi ostaju u Kuševcu. Gostima sretno dalje, a mi se okrećemo odličnoj momčadi Baranje. – mišljenje je Maria Barišića, trenera Torpeda.

Užasan početak utakmice i kriminalne pogreške u prvom dijelu dovode nas pred katastrofu. Ipak, s rotacijama ulazimo bolje u drugo poluvrijeme i stvaramo dosta šansi međutim lopta neće u gol. Čestitke Torpedu i sretno im dalje. Nama ostaje raditi na samopouzdanju i dobiti do kraja Motičinu i Draž – komentirao je Miroslav Čelar, trener Radnika.

HAJDUK (P) – OMLADINAC (P) 0:4

Nakon što su u prošlom kolu postigli četiri pogotka i došli do pobjede, danas su Petrijevčani ponovno napravili isto i potpuno zasluženo protutnjali kroz Popovac. Hajduk je danas djelovao indisponirano, dok je Brkićeva momčad točno znala što želi i na kraju je stigla novih bodova kojima se približila sredini ljestvice.

Danas je postojala samo jedna ekipa na terenu, a to je i konačni rezultat utakmice. Čestitam mom prijatelju/ikoni Brkiću i njegovoj ekipi na zasluženoj pobijedi. – izjava je Igora Kolarića, trenera Hajduka.

Čestitam mojim igračima na pristupu, ozbiljnosti i na zasluženoj pobjedi. Domaćinu puno sreće u nastavku prvenstva i korektnom ponašanju. Suci vrlo dobri – rekao je Goran Brkić, trener Omladinca.

SLAVONAC – HAJDUK (M) 2:3

Slavonac 2, Hajduk 3, odnosno Davor Kovačević 2, Ivan Barić 3. Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Slavonac i Hajduk iz Marijanaca. Bila je domaća momčad blizu prvog boda, međutim nije uspjela realizirati kazneni udarac. Zahvaljujući sjajnom Bariću, momčad Hajduka je u Marijance ponijela tri boda.

Čestitam gostima na pobjedi. Još jednom su nas greške i neefikasnost koštale bodova. Dečkima stvarno ne mogu ništa zamjeriti, dali su sve od sebe i u većini utakmice bili smo bolji i mi smo vodili igru. Uz promašeni jedanaesterac imali smo još 2-3 odlične prilike i mislim da smo zaslužili bar bod. – poruka je Davora Mijatova, trenera Slavonca.

RATAR – FEŠK 5:0

Napokon su Piškorevčani odigrali pravu utakmicu u kojoj su pokazali kako njihova momčad vrijedi mnogo više nego što to tablica pokazuje. Denićeva je ekipa odigrala pametno, otpočetka je nametnula svoj ritam, te je s pet pogodaka ispratila goste u Feričance. Prvo je ime susreta sjajni Sinitsyn koji je postigao hattrick, a za Ratar su još pogađali i Horvat iz jedanaesterca, te Sikora.

Konačno smo odigrali utakmicu od početka do kraja na pravi način. Pristup, trka i motivacija su bili odlični i onda rezultat ne može izostat. Čestitke mojoj ekipi na današnjoj predstavi. Gostima želim puno sreće u nastavku prvenstva. Mom kolegi Puljiću želim sve najbolje jer radi odličan posao u Fešku sa ovim mladim dečkima, i samo neka nastavi tako i dalje s vremenom će sve doći na svoje mjesto. Hvala našim navijačima što su nas opet podržali u velikom broju i nadam se da smo im se iskupili za ove prošle utakmice. Idemo se pripremat za Marijance. – za Sportalo je rekao Ivan Denić, trener Ratara.

Zaslužena pobjeda domaćina. Po tom pitanju nema se šta dodati, rezultat sve govori. Tako je bilo i stanje na terenu, danas je postojala samo jedna ekipa dakle domaća. Mi smo u potpunosti podbacili. Sve mogu razumjeti, tehničku i taktičku pogrešku, ali ne mogu shvatiti da 70% ekipe ostane kod kuće, ne mogu razumjeti da netko kaže da je spreman i onda napravi totalno suprotno. Užas, u najmanju ruku. Može nas biti sramota. Ništa drugo. – komentirao je Dinko Puljić, trener FEŠK-a.