Osječko-baranjska 1. ŽNL: Radnički prohujao kroz Viljevo, podjela bodova u đakovačkom Clasicu

Danas je odigrano kompletno šesto kolo osječko-baranjske Prve ŽNL. Veliki se derbi igrao u Viljevu gdje je gostovao trenutno vodeći Radnički, a zanimljivo je bilo i u Đakovu gdje su Dračice ugostile susjedni Omladinac iz Josipovca Punitovačkog.

SLAVONAC – MLADOST 0:1

Devedeset minuta trebalo je da padne pogodak u Ladimirevcima u susretu između domaćeg Slavonca i Mladosti iz Draža. Imale su obje ekipe svoje prilike, a ključan se trenutak dogodio u zadnjim minutama kada je Kučuk sjajno pogodio iz slobodnog udarca za nova tri boda momčadi iz Draža.

Danas definitivno nismo zaslužili poraz. U prvom poluvremenu promašili smo 3 izgledne prilike, u drugo oni pogađaju okvir gola dva puta, a mi opet mašimo 2-3 šanse, s tim da je jedna promašen prazan gol. Posjed smo svjesno prepustili njima i čekali na kontru i polukontru. Na kraju iz sumnjivog prekida gosti dolaze do pobjede prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca. O suđenju bolje da ne pričam, jer ovo je cirkus od suđenja. Gostima čestitam na pobjedi i želim im sreću u nastavku prvenstva. – nezadovoljan je nakon utakmice bio Davor Mijatov, trener Slavonca.

Vraćamo se iz Ladimirevaca sa 3 boda, danas je domaćina spašavala vratnica i greda u više navrata. Vlastitim pogreškama ponudili smo im 3 izgledne prilike za gol. Ponovno preko leđa kapetana Kučuka eurogolom iz slobodnog udarca dolazimo do pobjede! Momčadi Slavonca želim sretno u nastavku prvenstva, našim momcima čestitam na pobjedi! Sportski pozdrav! – rekao nam je Sven Rakić, predsjednik Mladosti.

DRAČICE – OMLADINAC (J) 1:1

Velik je broj gledatelja okupio susjedski derbi u Đakovu gdje su se sučelili Dračice i Omladinac. Prvi su u vodstvo stigli domaći, a fenomenalan je pogodak zabio Tomas Grgačević koji je pogodio s čak 40 metara. Omladinac se vraća u drugom dijelu nakon prekida kada je nečuvan ostao Šlegl koji je zabio za konačnu podjelu bodova. Zanimljivo je da su danas oba pogotka postigla dva igrača iz obližnjih Potnjana.

Uh teška utakmica, baš teška. Znali smo mi šta na čeka. Ovo su odlični rezultati i svaka utakmica je teška i svaku utakmicu moraš biti na 100 posto. Opet imamo problem i to s realizacijom, jer svaku utakmicu pa tako i danas mi trebamo riješiti utakmicu u prvom poluvremenu. Zasluženo smo vodili u prvom poluvremenu euro golom Tomasa, šteta što nismo zabili još koji. Drugo poluvrijeme nismo ušli najbolje i tu je Josipovac imao blagu inicijativu, a mi smo previše preskakali igru. Primili smo gol za 1:1 iz prekida. Nije nas to poremetilo i u tom trenutku smo počeli bolje igrati i stvorili smo nekoliko dobrih prilika koje nismo realizirali. Sve u svemu bod svakom možda i najrealnije. Omladincu sve najbolje u nastavku, a mi idemo dalje trenirati i pripremati se za sljedeću utakmicu. Čestitam mojim igračima na još jednoj dobroj utakmici. Suci dobri. – mišljenje je Gorana Uzelca, trener Dračica.

Vrlo dobra utakmica, domaćini bolji u prvom poluvremenu te vode odličnim lobom s 40 metara. Drugo poluvrijeme mi bolji i iz prekida dolazimo do izjednačenja. U toku cijele utakmice imali su i oni i mi nekoliko prilika i po mom mišljenju na kraju realan rezultat. Suđenje odlično, domaćinima koja je vrlo dobra ekipa sretno dalje a mi se nakon dvije gostujuće utakmice okrećemo sljedećoj utakmici na domaćem terenu. – komentirao je Igor Smoljo, trener Omladinca.

VILJEVO – RADNIČKI 0:3

Vjerovali ili ne, ali Viljevo je u samo osam dana doživjelo drugi domaći poraz. Nakon što su se s punim plijenom iz Viljeva vratili nogometaši Dračica, isto je pošlo za nogom i momčadi Radničkog iz Dalja. Runtićeva je momčad odigrala fenomenalno prvo poluvrijeme, postigla čak tri pogotka i riješila sve u prvih 45 minuta. Runtićeva je momčad nakon šest kola vodeća s osvojenih 18 bodova, 4 više od Torpeda, Radnika i Dračica.

Nemam puno šta komentirat kad izgubiš 3-0 doma. Mogu samo čestitat gostima na zasluženoj pobjedi. Suđenje korektno. A što se nas tiče i osobno mene, vidjet ćemo kako i šta dalje. – riječi su Marka Vincetića, trenera Viljeva.

Opet moram kao prvo čestitati mojim dečkima na odličnoj određenoj utakmici tehničkoj i taktičkoj gdje nismo dali domaćoj ekipi nikakvu priliku i kontrolirali utakmicu od prve do zadnje minute. Inače nemam običaj isticati pojedince, ali danas moram istaknuti Valentića koji je s dva pogotka i asistencijom nam olakšao put ka pobjedi. Domaćim fer i korektan i želimo im puno sportske sreće u daljnjem prvenstvu. Sudačka trojka na visini zadatka – izjavio je Marin Runtić, trener Radničkog.

HAJDUK (M) – ĐURĐENOVAC 6:1

Veliku su utakmicu odigrali nogometaši Hajduka iz Marijanaca koji su s teniskih 6:1 ispratili Đurđenovčane. Uragani su postigli tri pogotka u prvom, te tri u drugom, a posebno su raspoloženi bili Takalić i Barić.

Danas smo odigrali jako lošu utakmicu u kojoj je cijela momčad zakazala. U fazi obrane odigrali smo katastrofalno, u fazi napada bili smo nemoćni. Momčad Hajduka nadigrala nas je u svim elementima igre i možemo samo čestitati na pobjedi. Nadam se da ćemo iz ovog poraza izvući pouke i u sljedećem kolu odigrati puno bolje. Suđenje je bilo korektno. – poručio je Pavao Strugačevac, trener Đurđenovca.

FEŠK – RADNIK 1:3

Novo su razočaranje doživjeli nogometaši FEŠK-a koji su danas poraženi na svom terenu od odlične ekipe Radnika iz Josipovca. Poveo je Radnik golom Vukovića u 4. minuti, no sredinom prvog dijela vraćaju se domaći preko Kljajića. I u drugi dio Josipovčani ulaze odlučno što im se isplatilo kada je Nađ zabio za novo vodstvo. Konačan rezultat postavio je Bartolović.

Nažalost, najveći smo problem sami sebi. Griješimo u osnovama i ne držimo se dogovora, ovo drugo je najveći problem. Prvi gol gubimo loptu u zabranjenoj zoni i gosti to koriste. Nažalost, tu ne stajemo i još u dva navrata poklanjamo loptu za jednu priliku i jednu polupriliku. Nakon toga šoka malo smo se konsolidirali uspjeli doći do posjeda i stvoriti par prilika pa i zabiti gol. Drugo poluvrijeme griješimo odmah na početku i gosti zabijaju gol. Naš stoper radi početničku grešku, krivo procjenjuje loptu i gosti zabijaju svoj drugi gol. Bilo je nažalost svakakvih situacija, drugo poluvrijeme nam je poništen gol sa druge strane jednostavno nismo uspjeli zabiti. Nije lako, ali idemo dalje. Trenirati i raditi, nema druge. Čestitke gostima na pobjedi. – riječi su Dinka Puljića, trenera FEŠK-a.

Tri boda protiv odlične ekipe Feška daje nam puno razloga za zadovoljstvo. Idemo skromno dalje. Hvala našim prijateljima iz Feričanaca na večeri i gostoprimstvu te im želim puno sreće u nastavku prvenstva. – poruka je Miroslava Čelara, trenera Radnika.

HAJDUK (P) – TORPEDO 0:0

U šestom je kolu popovački Hajduk osvojio prvi bod. Poticajni remi izvukli su Popovčani u susretu s kuševačkim Torpedom koji je i dalje nakon šest utakmica neporažen.

Prvo skidam mojim dečkima kapu na borbi. Moralo nam se vratit pa makar barem i bod protiv odlične ekipe iz Kuševca. Iako u prvom poluvremenu se nije znalo tko je u vrhu, a tko na dnu tablice, ravnopravna borba gdje smo mi na kraju promašili i prazan gol. U drugi dio ulazimo loše, to je ta tanka klupa gdje smo počeli padat, a gost što promašio, a što naš golman uhvatio i na kraju imamo dobar slobodnjak, ali ne ulazi. Moram konačno reći da smo i mi imali dobro suđenje nakon par kola lošeg. – izjavio je Domagoj Jagetić, trener Hajduka.

Nogomet se igra 90 minuta, mi ga prvih 45 nismo igrali. Bili smo ispod svakog nivoa, i onda drugo poluvrijeme odlični, ali kada nisi unutra cijelu utakmicu, onda kad hoćeš i kad zapneš, onda ne da malo golman, malo onaj gore, malo stativa. Imam osjećaj da smo igrali cijeli dan da još ne bi zabili. Škola nam je bila cijela utakmica u Ladimirevcima, a mi iz toga nismo ništa naučili. To je cijena odrastanja, sada se nadam da smo napokon shvatili da se mora protiv svakoga ući sa 100%, pa makar to bio i trening, a o utakmicama da ne pričam. Domaćin korektan, ja im želim svu sreću dalje, mi se moramo ugledati na njih, bacati se na glavu, ako želimo uzeti bodove. Još jednom Popovcu sretno, a mi se okrećemo Omladincu iz Petrijevaca. – komentar je Maria Barišića, trenera Torpeda.

RATAR – MOTIČINA 2:1

Rezultatski se imperativ pobjede osjetio ovaj tjedan u Piškorevcima. Pod svaku su cijenu htjeli doći do novih bodova nogometaši Ratara koji su danas ugostili momčad Motičine. Denićeva je momčad stigla u vodstvo u zadnjoj minuti prvog poluvremena kada je s bijele točke pogodio Ivo Horvat. Međutim, gosti se vraćaju u 65. minuti kada je precizan bio Mataija. Ipak, za veliku pobjedu Ratara u 74. minuti zabija Filip Denić.

Teško izborena pobjeda protiv gostiju koji imaju par iskusnih igrača, te su nam u par situacija napravili problema u fazi obrane. Mislim da smo većim dijelom kontrolirali utakmicu i zasluženo pobijedili. Opet imamo problema sa realizacijom, vidi se da smo pod pritiskom zbog slabih rezultata u zadnjih par utakmica. Dečki su zaslužili ovu pobjedu, nadam se da ćemo ovako nastavit i u sljedećim utakmicama prezentirati svoju igru. Gostima želim sreću u nastavku prvenstva. – komentirao je Ivan Denić, trener Ratara.

Naša hrabra utakmica s obzirom na okolnosti koje su nas zadesile. Momcima čestitam i poručujem da samo s ovakvim pristupom možemo biti opasni svim ekipama. Domaćinu čestitam na pobjedi i želim sreću u nastavku u prvenstvu! – mišljenje je Davora Benotića, trenera Motičine.