Osječko-baranjska 1. ŽNL: Radnički do pobjede u sudačkoj nadoknadi, devetka Viljeva

Danas je odigrano preostalih šest utakmica 14. kola osječko-baranjske 1. ŽNL. Radnik je dočekao Motičinu, dok je Radnički nove bodove tražio u susretu s Omladincem. Petrijevački je pak Omladinac išao u goste Dračicama, dok je u Viljevu gostovao Slavonac. FEŠK je ugostio Popovčane, dok je Ratar nove bodove tražio u Marijancima.

RADNIK – MOTIČINA 2:0

Radnik je danas stigao do vrlo bitnih bodova u susretu s Motičinom. Tek su u zadnjih deset minuta utakmice Josipovčani uspjeli slomiti goste, a oba je pogotka postigao Luka Nađ. Međutim, ključan se trenutak dogodio u 50. minuti kada je isključujući drugi žuti karton dobio Slivečko.

Po užasnom terenu odigrala se vrlo teška utakmica i sreća je prevagnula na našu stranu. Čestitam korektnom gostu – za Sportalo je rekao Miroslav Čelar, trener Radnika.

Iskreno mojoj ekipi nemam šta zamjeriti. Do trenutka isključenja igrača bili smo konkretniji takmac gdje ne koristimo nekoliko izglednih prilika. Čak i nakon crvenog kartona pokušavamo igrati i u par navrata uspijevamo stvoriti lijepe situacije no nažalost danas je realizacija zakazala. Definitivno je isključenje odredilo cijelu utakmicu. Čestitamo domaćinu na pobjedi. – poruka je Roberta Grnje, trenera Motičine.

RADNIČKI – OMLADINAC (J) 4:3

Luda utakmica u Dalju gdje je danas lideru na noge stigao josipovački Omladinac. Na susretu je palo čak sedam pogodaka, uz nekoliko preokreta, a Omladinac je utakmicu završio sa svega devet igrača. Ipak, bodovi ostaju u Dalju nakon što je u sudačkoj nadoknadi za pobjedu zabio Cebić. A time i Radnički ostaje na vrhu s tri boda više od Torpeda samo kolo uoči kraja jesenskog dijela.

Jedna tvrda utakmica s mnogo grešaka s jedne i druge strane koju na kraju s(p)retno dobijamo u zadnjoj minutu iako vrlo lako su mogli i gosti do boda ili bodova. Mi danas jednostavno nismo bili pravi. Spori, tromi, nervozni, osjeti se da je polusezona na kraju i umor nas stiže. Gosti odlična ekipa možda i najbolja koja je gostovala u Dalju i želimo im puno sportske sreće u nastavku prvenstvu – riječi su Marina Runtića, trenera Radničkog.

Čestitam mojoj ekipi na današnjoj utakmici. Po mome skromnom mišljenju mi smo danas zasluženo “pobjedili”. Ali nažalost kod rezultata 3:3 dobivamo opravdano crveni karton, nakon 15 minuta slijedi drugi crveni i taman kada je pao mrak nažalost domaćini postižu pogodak i ostvaruju pobjedu od 4:3. Mi se sada moramo psihički poslije ove utakmice pripremiti za zadnje kolo. – izjavio je Igor Smoljo, trener Omladinca.

VILJEVO – SLAVONAC 9:0

Silvio Perković je na tri od tri. Novi je trener Viljeva upisao novu pobjedu, a danas su domaćini s devet pogodaka ispratili fenjeraša iz Ladimirevaca. Domaćeg stratega posebno veseli čak osam različitih strijelaca.

Iako ovakve utakmicu znaju biti mač s dvije oštrice kada igraš s posljednje plasiranom ekipom i kada se bodovi u većini slučajeva upišu davno prije, mi smo danas ušli u utakmicu krajnje ozbiljno. Čestitam svojim igračima na pobjedi i osvajanju nova 3 boda po izuzetno teškom i blatnjavom terenu. Čestitam gostima na fer i korektnoj igri te im želim puno sreće u daljnjem natjecanju. – mišljenje je Silvia Perkovića, trenera Viljeva.

Nema se šta puno za reći poslije ovakvog rezultata. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Prvo poluvrijeme je i bilo još dobro i rezultat na poluvremenu nije odražavao stanje na terenu. U drugom poluvremenu smo jednostavno nestali i bolje nam bi bilo da nismo ni izašli iz svlačionice. – komentar je Davora Mijatova, trenera Slavonca.

DRAČICE – OMLADINAC (P) 1:0

Dračice su danas teško, ali uspješno stigle do novih bodova u utakmici s Omladincem iz Petrijevaca.. Ključan se trenutak susreta dogodio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je precizan bio Tomas Grgačević. Dračičane u posljednjem jesenskom kolu očekuje susjedni derbi u Kuševcu.

Najbitnije je da smo ostvarili cilj i osvojili zasluženo 3 nova boda. Dobro smo pripremili sve i prvo poluvrijeme je bilo u našoj potpunoj dominaciji. Gost je kako bi se reklo parkirao autobus i pokušavao dugim loptama ugroziti naš gol. Mi smo dominirali u svim segmentima nogometne igre što nas je na kraju prvog poluvremena i nagradilo i gdje smo zabili gol. Drugo poluvrijeme je bilo dosta rastrgano. Imali smo dogovor da nastavimo istim tempom, ali nije to bilo baš kao u prvom. Kada se pogleda ukupni dojma naša je pobjeda zaslužena. Gostu sve najbolje u nastavku prvenstva. Čestitam mojim dečkima na zasluženoj pobjedi. Mi se okrećemo zadnjem kolu i pripremi za posljednju utakmicu ove polusezone. Sudačka trojka nevidljiva, što znači da su odradili jako dobru utakmicu. Sportski pozdrav – poručio je Goran Uzelac, trener Dračica.

Čestitam domaćinu na pobjedi i zaista fer i korektnom ponašanju te puno sreće u nastavku prvenstva. Mojim dečkima kapa dolje na današnjoj izvedbi. Domaćin bolji prvo poluvrijeme, a mi po šansama drugo. Zaslužili smo sigurno bod ali takav je nogomet. Igrači s klupe odlični. Sudac i 4. puta ove godine isti kao i 1. puta… glavni… pomoćnici odlični.. – kazao nam je Goran Brkić, trener Omladinca.

FEŠK – HAJDUK (P) 1:3

Iznenađenje kola napravili su nogometaši popovačkog Hajduka koji su danas zasluženo slavili u Feričancima. Iako je FEŠK prvi došao do prednosti, Popovčani su do poluvremena uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist, a u drugom su dijelu zabili i za potvrdu pobjede. Treba reći da su gosti propustili realizirati čak dva kaznena udarca.

Današnji poraz se nije dogodio slučajno. Ovo je samo odraz onoga kako radimo i treniramo zadnja dva tjedna. Momci moraju prihvatiti činjenicu da manjak iskustva moramo kompenzirati radom. Neću se vaditi danas niti na promašene jedanaesterce niti na promašene prilike jer to nije slučajno, to je dekoncentracija koji je prisutna zbog manjka rada/treninga. Momcima danas ne zamjeram pristup, trud, borbu, ali danas to jednostavno nije bilo dovoljno. Odraditi ćemo još jedno kolo pa ćemo vidjeti kako dalje. Neke stvari ćemo mijenjati sigurno. Čestitke gostima na pobjedi. – komentirao je Dinko Puljić, trener FEŠK-a.

Šta reći za današnju utakmicu. Kratko ali slatko. Čestitam dečkima na zasluženoj pobjedi. Samo vjera da oni to mogu danas je došla do izražaja. Čestitam domaćinu na fer korektnoj igri. Nikad nikog ne ističem, ali svaka čast našoj crnoj panteri na golu koja je obranila dva penala i još nekoliko situacija. Suđenje ok. – izjava je Igora Kolarića, trenera Hajduka.

HAJDUK (M) – RATAR 2:1

Hajduk je danas stigao do druge uzastopne pobjede, danas su svladali Ratara. Iako je Ratar prvi stigao do prednosti, momčad iz Marijanaca je uspjela preokrenuti rezultat u svoju korist. Gosti su imali primjedbe na suđenje drugog pomoćnog suca, pa je isključen i predstavnik gostiju već u 12. minuti, a zbog istog je razloga i trener Denić zaradio žuti karton.

Prvo poluvrijeme smo ušli dobro u utakmicu. Osim postignutog zgoditka imali smo još par situacija u kojima smo mogli bolje reagirati. Domaćin je izjednačio iz jedne kontre. Nakon toga obje ekipe su imale dobru šansu za postići pogodak. U drugo poluvrijeme smo ušli uspavano i kažnjeni smo iz jedne situacije u kojoj smo napravili par obrambenih krivih odluka. Nakon toga pokušavamo na sve načine izjednačiti ali bezuspješno. Domaćinu čestitke na pobjedi i želim im sreću u nastavku prvenstva. – rekao nam je Ivan Denić, trener Ratara.