Osječko-baranjska 1. ŽNL: Preokret Đurđenovca, remi u Šećerani

Danas su odigrane prve dvije utakmice 14. kola osječko-baranjske 1. ŽNL. Baranja Belje je ugostila jedinu neporaženu momčad lige, onu iz Kuševca, dok je Đurđenovcu na noge stigla Mladost.

BARANJA BELJE – TORPEDO 1:1

Zanimljivo je bilo danas u Šećerani gdje je gostovao kuševački Torpedo. Sve se bitno dogodilo u samo dvije minute početkom nastavka drugog dijela, a na sceni su bili najbolji strijelci i prve violine obiju ekipa. Prvo je krasno nakon jednog ubačaja glavom poentirao najbolji strijelac lige Stjepan Kovačić, a samo minutu kasnije stvari na početak vraća Dejan Dorotić.

Dinamična i zanimljiva utakmica u kojoj smo bili bolji protivnik u svim segmentima nogometne igre. Mojim dečkima čestitke na današnjoj utakmici, gostima sretno u nastavku! – poručio je Dejan Berger, trener Baranje Belje.

Danas odličan bod u gostima kod odlične Baranje. Domaćini su bili bolji kroz cijeli susret. Prvo poluvrijeme igramo kao u nekakvom polusnu, gdje domaćini stvaraju nekoliko dobrih prilika, ali naš vratar sve njih odlično brani. Drugo poluvrijeme ulazimo bolje te zabijamo za 0-1. Nažalost vodstvo nije dugo trajalo jer Baranja odmah izjednačuje, te stvara još nekoliko dobrih prilika. Mi se dobro branimo, te uspijevamo zadržati naš niz nepobjedivosti koji traje i dalje. Domaćinima sretno dalje, mi se okrećemo našim dobrim susjedima iz Dračica i lokalnom derbiju te idemo pokušati sezonu završiti bez poraza. – za Sportalo je rekao Mario Barišić, trener Torpeda.

ĐURĐENOVAC – MLADOST 3:2

Luda utakmica u Đurđenovcu gdje je domaćin koji se početkom tjedna rastao s bivšim trenerom ugostio sastav iz Draža. Mladost je odigrala sjajnih 70 minuta gdje su imali dva pogotka prednosti i sve je mirisalo na nove gostujuće bodove za ekipu iz Draža. Međutim, uporni su domaćini u zadnjih 20 minuta krenuli na sve ili ništa, što im se itekako isplatilo, te su uspjeli doći do velikog preokreta i vrlo bitne pobjede.

Prvenstveno, čestitao bih ekipi Mladosti iz Draža na fer i korektnoj igri. Kao i sucima koji su po teškom terenu prvenstveno zaštitili igrače obje ekipe kako ne bi došlo do ozljeda. Nekako po običaju u utakmicu ne ulazimo dobro. Gosti su već u 3 minuti poveli 0:1. Nakon toga, uz pomoć našeg vratara i malo sreće gosti ne postižu još koji pogodak. Trebalo nam je neko vrijeme da se smirimo i počnemo igrati. Oko 30.-te minute počeli smo stvarati prilike, koje je danas vrlo dobri gostujući golman ukrotio. Na poluvrijeme odlazimo s zaostatkom od jednog gola. I kako nam priliči, početkom drugog poluvremena, gosti dolaze do dva gola prednosti. Mijenjanjem formacije, stvaramo pritisak i samim time dosta prilika. U 78. minuti dolazimo da smanjenja vodstvo domaćina preko Vidakovića koji iz zasluženog kaznenog udarca postiže pogodak. Gost se povukao, i vrlo brzo dolazimo do izjednačenja golom kojeg zabija Bernić. Pred sam kraj utakmice, uz grešku obrane gosta, i odličan pritisak našeg napada, Vidaković postiže zgoditak pobjede. Želio bi svim igračima čestitati na žestokoj borbi, zalaganju, trudu i vjeri u povoljan rezultat. Ova pobjeda nam je trebala nakon svih događanja i lošijih rezultata. Nakon svega, moram izdvojiti jednom dečka, mladić koji je danas uz Vidakovića bio naše svijetlo na kraju tunela. Andrej Vanek koji je prije nešto više od godinu dana ima prijelom noge, a danas svojom borbom sve nas držao na okupu. Dečki svaka vam čast. Ovim bi se putem htio zahvaliti i bivšem treneru Pavi Strugačevcu na odrađenom poslu i vjeri u nas. – komentirao je novi trener Đurđenovca, Slaven Slavko Begović.

Povedemo eurogolom Markovića, stvaramo još šansi i odlazimo na poluvrijeme. Odlično otvaramo drugo ponovno preko Markovića, imamo kontrolu utakmice. Domaćin nije imao što izgubiti i naravno da su dali svojih 200%, što im se vratilo preokretom a nama je ovo 2. scenarij ove polusezone. Teren izrazito težak i natopljen. Čestitke domaćinu. – razočaran je nakon susreta bio Sven Rakić, predsjednik Mladosti.