Osječko-baranjska 1. ŽNL: Omladincu đakovački derbi, Dračice nastavljaju gaziti

Današnjim je susretima završeno 18. kolo u osječko-baranjskoj Primeri. Danas se igralo u Ladimirevcima, Piškorevcima, Popovcu. Feričancima i Đakovu, dok je derbi Đakovštine igran u Josipovcu Punitovačkom.

SLAVONAC – BARANJA BELJE 1:1

Slavonac je danas napokon osvojio svoj prvi bod ove sezone. Nesretnici koji su prvi častili Ladimirevčane su nogometaši Baranje Belje. Slavonac je prvi stigao do prednosti preko iskusnog Peroševića, dok je za podjelu bodova zabio Saša Kuburić.

Napokon smo se pomaknuli sa nule. Moram čestitati dečkima na požrtvovnosti, želji i volji u današnjoj utakmici. Gosti su imali više od igre, a mi smo se orijentirali na kontre i polukontre i dobro smo to odradili. Nakon vodstva smo ušli u neku nervozu i kad se činilo da smo ju prebrodili radimo dvije vezane pogreške i gosti dolaze do izjednačenja. Imali smo dosta prilika za pogodak, ali moram priznati da su gosti imali više, pogotovo u prvom poluvremenu. Sve u svemu, zaslužili smo ovaj bod. Gostima čestitam na korektnosti i želim im sreću u nastavku prvenstva. – za Sportalo je rekao Davor Mijatov, trener Slavonca.

Zanimljiva utakmica….Čestitke domaćinu na fer i korektnoj igri, te na zasluženo osvojenom bodu. – mišljenje je Dejana Bergera, trenera Baranje Belje.

RATAR – RADNIK 1:0

Ratar je danas stigao do prve proljetne pobjede. Pred svojim je navijačima Denićeva momčad minimalno porazila ekipu josipovačkog Radnika zahvaljujući pogotku iskusnog Mišića.

Čestitam mojim dečkima na potpuno zasluženoj pobjedi. Iako rezultat to ne govori, mislim da smo mi danas bili puno bolji od protivnika, stvorili jako puno prigoda i dominirali igrom. Realizacija i mirnoća su danas zakazali. I onda kad ne realiziraš svoje šanse, bude panika zadnjih 10 minuta i spašavamo svoj gol, ali ovo nam je primjer kako se trebamo borit za ovaj dres i moramo samo tako nastavit igrat i u gostujućim utakmicama. Hvala i našim vjernima navijačima na podršci. – poručio je Ivan Denić, trener Ratara.

Nemam što pametno napisati osim da čestitam ekipi Ratara koja je želila više ova tri boda. – komentar je Miroslava Čelara, trenera Radnika.

HAJDUK (P) – ĐURĐENOVAC 1:1

Popovčani su danas na svom travnjaku ugostili nogometaše Đurđenovca s kojima su podijeli bodove. Na kraju, po pogodak sa svake strane, kao i bod.

FEŠK – VILJEVO 3:1

FEŠK je danas igrao prvu domaću utakmicu ovog proljeća, a Puljićeva je momčad upisala i prve proljetne bodove. Nogometaši iz Feričanaca su s 3:1 bili bolji od gostiju iz Viljeva.

Danas smo odigrali jednu odličnu i pametnu utakmicu protiv dobre i čvrste ekipe. Smatram da smo danas bili bolji i zasluženo pobijedili. Čestitke momcima na borbi, zalaganju i trudu. Bili su odlični, ali neka nam ovo bude motiv i model kako treba igrati u nastavku prvenstva. Gostima puno sreće u nastavku prvenstva. U nedjelju idemo kod najbolje ekipe u ligi i tamo nemamo šta izgubiti. Ovaj tjedan ćemo se pripremiti i pokušati odraditi tu utakmicu na najbolji mogući način. – riječi su Dinka Puljića, trenera FEŠK-a.

Danas nismo bili na nivou na kojem treba biti ekipa koja bi pobijedila ili uzela bod u gostima. Dobivamo gol iz prekida gdje nismo nismo koncentrirani niti prisutni. Vraćamo se u utakmicu gdje zabijamo gol iz kaznenog udarca no međutim isto tako smo pravimo mi kazneni udarac i odlazimo ponovo u minus. Pokušavamo s izmjenama i rotacijama ali nismo uspjeli. Zasluženo gubimo utakmicu. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi i želim im uspjeh u daljnjem natjecanju. – rekao nam je Silvio Perković, trener Viljeva.

DRAČICE – HAJDUK (M) 3:0

Dračice nastavljaju gaziti, a danas su stradali nogometaši iz Marijanaca. Uzelčeva je momčad iskoristila kiks lidera, te su se s današnja tri boda približili Radničkom na samo pet bodova zaostatka.

3:0, naizgled rutinska pobjeda, no bodovi su na kraju ti koji se pišu. Gosti vidno našpanovani, ali nekonkretni. Što možemo reći i za nas. Ipak, prave ekipe i iz ovakve situacije izvuku najbolje i na tome im čestitam. Nećemo davati previše spomena današnjem danu. Pišemo 3 boda i okrećemo se nadolazećem gostovanju. Sudačka trojka dobra. Gostima sretno dalje. Sportski pozdrav – zadovoljan je nakon susreta bio Goran Uzelac, trener Dračica.

OMLADINAC (J) – TORPEDO 2:1

Đakovački je derbi privukao velik broj gledatelja koji su danas imali što i vidjeti. Pravi derbi, pun natjecateljskog naboja, tri kaznena udarca, preokret, tri pogotka, a na kraju zadovoljniji mogu biti domaćini. Prvu najstrožu kaznu za goste nije uspio realizirati Kukučka kojemu je sjajni Vinković obranio udarac, no nedugo Čuić na drugoj strani s iste pozicije zabija za prednost Torpeda. Omladinac se u nastavku vraća pogotkom Kvasnovskog, da bi za pobjedu Josipovčana iz trećeg po redu jedanaesterca na utakmici zabio Domagoj Hulak.

Danas su dečki pokazali karakter, protiv dobro organizirane ekipe, nakon promašenog našeg penala i vodstva Kuševca, moji dečki, što je danas rijetkost gdje smo imali 18 igrača iz Josipovca što ne da je rijetkost nego to ne postoji u niti jednoj ligi su pokazali m**a te se drugo poluvrijeme digli i na kraju zasluženo pobjedili. Sudačka trojka na nivou, gostima sretno u nastavku prvenstva. – mišljenje je Igora Smolje, trenera Omladinca.

Ponosan sam danas na svoju ekipu, došli smo sa 13 igrača, dvojicom koji više ne igraju nogomet i hvala ima što su nam pomogli, bili smo dobri hrabri i takvi moramo bit ostatak sezone, domaćinu sretno dalje, suđenje hm…šutit ću – komentirao je Mario Barišić, trener Torpeda.