Osječko-baranjska 1. ŽNL: Omladinac pomeo Ratara, Stjepan Kovačić srušio i Đurđenovac

Danas su odigrane prve dvije utakmice 12. kola osječko-baranjske Primere. U Đurđenovcu je gostovao Torpedo, dok je Omladinac u Petrijevcima dočekao Ratara.

ĐURĐENOVAC – TORPEDO 0:2

Ako Torpedo ove sezone osvoji naslov prvaka, Stjepan Kovačić zaslužuje da se barem tribina na stadionu Lipa zove po njemu. Ponovno je fenomenalni napadač Torpeda bio nezaustavljiv, ovaj put je stradala momčad Đurđenovca. Sjajni je napadač s dva pogotka osigurao svojoj momčadi tri nova boda, te je tako došao do brojke od nestvarnih 17 pogodaka u 12 odigranih kola. Barišićeva je momčad barem na 24 sata preuzela vrh tablice, te je tako stavila Radnički pod pritisak i sutra imaju imperativ osvajanja bodova.

Znali smo da će biti teško protiv odlične ekipe Torpeda. Prvo poluvrijeme što se tiče posjeda lopte bilo je izjednačeno , ali rezultat je bio 0 – 1. Drugo poluvrijeme slično kao prvo pokušavali smo izjednačiti, ali smo iz jedne kontre primili i drugi gol, čime je utakmica bila riješena. Prevagu je donio najbolji strijelac lige Kovačić sa svoja dva zgoditka. Čestitam gostima na zasluženoj pobjedi a moji igrači su dali sve od sebe, ali to nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat. – izjavio je Pavao Strugačevac, trener Đurđenovca.

Evo neka smo i to dočekali! Zasjeli smo na vrh ljestvice, pa makar na 24 sata. Prvo poluvrijeme rezervirano s obje strane, dosta oprezno, sve se događalo na sredini terena. Pred kraj poluvremena koristimo svoju šansu i vodimo 1:0. Drugo poluvrijeme domaćin malo pritišće, ali bez nekih izraženih šansi. Mi smo čekali svoju i dočekali, otišli na dva razlike i mirno priveli utakmicu kraju. Mojim herojima čestitam na svemu određenom danas, ponosan sam što sam trener ovoj predivnoj grupi momaka. Domaćinu sretno dalje, a mi se od ponedjeljka okrećemo idućoj domaćoj utakmici s odličnim Radnikom iz Osječkog Josipovca – poruka je Maria Barišića, trenera Torpeda.

OMLADINAC (P) – RATAR 4:0

Omladinac je danas odigrao najbolju utakmicu sezone u kojoj je u samo 45 minuta pomeo momčad Ratara. Po dva su pogotka za Petrijevčane zabili danas vrlo raspoloženi Rimac i Tomas. Trener Brkić ponovno je bio uspješniji od svog mladog kolege Denića koji opet nije pronašao recept za pobjedu nad iskusnijim stručnjakom. Rataru ostaju brige jer su rezultati ove jeseni objektivno jako slabi s obzirom na kvalitetu u svlačionici Piškorevčana. Spomenimo kako su gosti imali priliku smanjiti rezultat iz kaznenog udarca, međutim Stanušić je pogodio vratnicu.

Čestitam mojim igračima na pristupu, igri i zasluženoj pobjedi. Svi golovi su bili plod lijepo izigranih akcija. Nakon 4:0 u prvom poluvremenu, u drugom smo pametno priveli kraju. Gosti korektni i puno sreće u nastavku prvenstva. Suci i nisu imali puno posla, zato OK – komentar je Gorana Brkića, trener Omladinca.

Prvo poluvrijeme smo odigrali katastrofa. Sve što smo mogli smo napravili krivo. Domaćin je sve naše greške iskoristio i zabio lijepe golove. Čestitke domaćinu i treneru Brkiću, očitali su nam lekciju. Ispričavam se našim navijačima na današnjoj utakmici. – mišjenje je Ivana Denića, trenera Ratara.