Osječko-baranjska 1. ŽNL: Kiks Radničkog i Torpeda, Dračice skočile na drugo mjesto

Ovaj je vikend počelo natjecanje u osječko-baranjskoj Primeri. Jesenski je prvak Radnički išao na neugodno gostovanje u Piškorevce, Torpedo na iskušenje u Donju Motičinu, dok su Dračice kući čekale FEŠK-a.

DRAČICE – FEŠK 4:0

Dračice su odradile sjajnu utakmicu i stigle do novih bodova kojima su se izjednačili s Torpedom na drugom mjestu ljestvice. Zimsko se pojačanje Dračica, Florian Abramović, domaćoj publici predstavilo s dva pogotka, a po jedan su dodali Pongračić i Krizmanić.

Nakon šest tjedana priprema i napornih treninga na igračima se vidjelo da jedva čekaju nastavak prvenstva i utakmicu protiv Feška. Jako dobar ulazak u utakmicu brzi gol i do kraja poluvremena još dva, a to je rezultat dobre psihološke pripreme, motivacije, predanosti, želje i konačnog cilja a to su tri boda. Drugo poluvrijeme smo imali dogovor da nastavimo istim tempom, da nema opuštanja i naravno igrači su to odradili vrhunski. Zabili smo još jedan gol i zasluženo pobijedili. Čestitam mojim igračima na odličnoj utakmici i naravno zasluženoj pobjedi. Ekipi Feška sve najbolje u nastavku prvenstva. Mi se okrećemo novom radnom tjednu, novoj utakmici i cilju koji smo si zacrtali. Sudačka trojka dobra. – prezadovoljan je nakon susreta bio Goran Uzelac, trener Dračica.

Danas smo bili neprepoznatljivi, pitam se da li je to ekipa koja trenira od 16.01. Strašno loše, da možemo toliko podbaciti. Nemam riječi. Čestitke domaćinu na pobjedi. – ljutito je komentirao Dinko Puljić, trener FEŠK-a.

OMLADINAC (P) – HAJDUK (M) 1:1

Podjela bodova u Petrijevcima. Momčad iz Marijanaca je prva stigla do prednosti preko Barića u 68. minuti, da bi bod Omladincu u 86. donio Đurković.

Prvo kolo, svakome gol i svakome bod. Rezultat je realan s obzirom na prikazano. Stvorili smo 4 do 5 lijepih šansi, dva puta sami pred gostujućim vratarom i onda hladan tuš. Nakon toga još jedna šansa za goste srećom i naš vratar brani. U smiraj utakmice 1:1 a u nadoknadi i zicer za nas. Čestitam vrlo dobrim gostima na vrlo fer i korektnoj igri, a mojim momcima nemam što zamjeriti jer su dali sve od sebe osim realizacije – poruka je Gorana Brkića, trenera Omladinca.

HAJDUK (P) – VILJEVO 1:2

U Popovcu su zapuhali novi vjetrovi, međutim rezultati su nažalost po starom. Iako je Hajduk na poluvremenu imao pogodak prednosti, gosti iz Viljeva u drugom dijelu ubacuju u brzinu više i stižu do velikog preokreta.

– Na vrlo teškom gostovanju i teškom terenu protiv ekipe koja se bori za opstanak u ovom rangu natjecanja odnosimo bodove i zasluženo pobjeđujemo. Čestitam svojoj ekipi na pokazanom na terenu, pogotovo drugo poluvrijeme gdje smo igrali cijelo vrijeme na gol domaćina i vratili se iz rezultatskog minusa i došli do pobjede.Domaćinu čestitke na fer i korektnoj igri te im želim da ostanu u ovom rangu natjecanja. – poruka je Silvia Perkovića, trenera Viljeva

RATAR – RADNIČKI 1:1

Ratar je danas u Piškorevcima otkinuo dva boda jesenskom prvaku iz Dalja. Iako je Radnički prvi stigao do vodstva preko Maksimovića, Denićeva se momčad nije predala te je preko Sekića stigla do i više nego zasluženog boda.

Prije svega htio bi čestitati svojim dečkima na zalaganju, trci i borbenosti. Mislim da smo mi prvo poluvrijeme bili bolji i imali bolje prilike za postići pogodak. U drugom smo morali mijenjat zbog ozljeda i kartona, te smo u sredini izgubili organizaciju, što je odlična ekipa Radničkog iskoristila i imala par dobrih situacija za postići pogodak. Radnički je poveo nakon što je naš kapetan obranio kazneni udarac i na odbijenu loptu došao je prije svih igrač gostiju te postigao pogodak za vodstvo. Nakon toga se brzo vraćamo i dajemo mi pogodak nakon jedne odbijene lopte. Nije bila neka lijepa igra od obje ekipe, ali je bila jedna prava natjecateljska tvrda tekma. Na kraju mislim da je neriješen rezultat pošten i realan, mi bolji u prvom , a gosti u drugom poluvremenu. Nama je ovo pravi putokaz kako se treba boriti za ovaj klub. – za Sportalo je rekao Ivan Denić, trener Ratara.

Jedna prava muška prvenstvena utakmica i htio bi cestitati svim igračima na prikazanoj igri i borbi. Prvo poluvrijeme u potpunosti pripada domaćinima u kojem smo mi bili previše anemični. Drugo poluvrijeme bolje otvaramo i to nam donosi prednost koju nismo uspjeli sačuvati. Domaćin s trenerom na čelu odlična ekipa kojoj želimo puno sportske sreće u nastavku prvenstva. A mi se okrecemo sljedećoj utakmici. I danas se vidjelo da nam fali naš pop, No pop no party! – komentirao je Marin Runtić, trener Radničkog.

SLAVONAC – ĐURĐENOVAC 1:2

Slavonac je kao i popovački Hajduk na poluvremenu imao prednost od jednog pogotka, no na žalost Ladimirevčana, Đurđenovac je u nastavku preokrenuo. U samo dvije minute Đurđenovčani su preokrenuli rezultat i osvojili vrlo vrijedne bodove.

Čestitam gostima na pobjedi. Prvo poluvrijeme smo odigrali jako dobro i radili ono što smo se dogovorili. Rezultat toga je bilo vodstvo i uz to smo još pogodili vratnicu i imali još par izglednih prilika. Drugo poluvrijeme smo jednostavno stali sa igrom i gost u 3 minute okreće rezultat. – poručio je Davor Mijatov, trener Slavonca.

OMLADINAC (J) – RADNIK 4:1

Derbi Josipovčana otišao je na jednosmjeran kolosijek. Domaći je Omladinac furiozno ušao u utakmicu, što im se višestruko isplatilo, te su pitanje pobjednika riješili već u prvom dijelu. Dva je pogotka postigao Živković, dok su mu se na listi strijelaca pridružili i Kukučka i Kvasnovski.

Iskreno pribojavao sam se ove utakmice. Naš igrač Janik prije dva tjedna je uplovio u bračne vode što nam je malo poremetilo pripreme, ali danas mojim dečkima skidam kapu za odigranu utakmicu. Odlično smo krenuli u utakmicu s velikom željom i borbenošću što nas je nagradilo s ovom pobjedom. Ovo utakmica nam treba biti vodilja za nastavak prvenstva. Još jednom hvala dečkima na odlično odrađenoj utakmci, gostima sretno u nastavku prvenstva, sudačka trojka odlična. – komentar je Igora Smolje, trenera Omladinca.

MLADOST – BARANJA BELJE 2:3

Baranjski je derbi završen s čak pet pogodaka, a na kraju je slavila Baranja Belje. Derbi pun preokreta otišao je na stranu gostiju te bodovi putuju u Beli Manastir.

Otvaranjem drugog dijela polusezone izgubili smo sva 3 boda na domaćem terenu. Povedemo prekrasnim golom Čaića, nakon toga pogodimo gredu i ne zabijemo za još veći rezultat. Na poluvrijeme smo otišli sa 2:2. Bilo je tu dosta šansi na obje strane a gost ih je više iskoristio. Našim dečkima nemamo što za zamjeriti, borbeni i rastrčani cijelu utakmicu. Baranji Belje čestitke na pobjedi, mi idemo što prije podići glave i pripremati se za Torpedo. Sportski pozdrav – mišljenje je Svena Rakića, predsjednika Mladosti.

MOTIČINA – TORPEDO 1:0

Iznenađenje kola bilo je u Donjoj Motičini gdje je domaća momčad svladala drugoplasirani Torpedo. Jedan je pogodak bio dovoljan za slavlje Motičine, a postigao ga je iskusni Torčić.

Čestitam domaćinu na pobjedi koja je čista i zaslužena a što se nas tiče ovoga će biti sve više jer mi nismo ni slika od prošle godine, sreća pa smo prvi dio uhvatili dosta bodova pa ćemo ako ovako budemo igrali kao danas biti zlatna sredina – poručio je Mario Barišić, trener Torpeda.