Osječko-baranjska 1. ŽNL: Josipovčani slavili u Petrijevcima, Đurđenovac dobio Radnika

U subotu su odigrane prve dvije utakmice jubilarnog desetog kola u osječkoj Primeri. U Petrijevcima su se sastala dva imenjaka, dva Omladinca, dok je u Đurđenovcu iskupljenje tražio josipovački Radnik.

OMLADINAC (P) – OMLADINAC (J) 2:3

Vrlo zanimljivu i borbenu utakmicu odigrali su u Petrijevcima dva imenjaka. Dva puta je domaća momčad imala prednost, dva su se puta gosti vraćali i na kraju uspjeli preokrenuti za bodove u gostima. Poveli su domaćini preko Rimca u 10. minuti, međutim gosti izjednačuju preko svoje desetke, Zlatka Kvasnovskog. U nastavak bolje ulazi Brkićeva momčad koja ponovno dolazi u vodstvo preko Samardžije. Ipak, u samo 5 minuta, Smoljini momci okreću rezultat u svoju korist koji su znalački sačuvali do kraja utakmice.

Uvijek krećem s čestitam gostima na zasluženoj pobjedi. Ovog puta čestitam mojim igračima na hrabroj i karakternoj utakmici. Zaslužili smo minimalno bod protiv kvalitetnijeg protivnika. U problemima smo s igračkim kadrom ali idemo dalje. Gostima puno sreće u prvenstvu. Sucu želim da mu netko na kraju sudi istom mjerom kao što on sada čini. – za Sportalo je rekao Goran Brkić, trener Omladinca.

Napokon pobjeda u gostima. Dečki su odigrali odličnu utakmicu, imali smo posjed, dobro smo stajali odigrali taktički dobru utakmicu, domaćini na našu žalost koriste naše 2 greške i postižu golove. Drago mi je da poslije vodstva domaćina od 2:1 nismo pali već smo još više stisli što nam se i vratilo te na kraju pobijedili. Domaćini su čvrsta ekipa, dobro posložena ali na njihovu žalost mi smo danas bili na nivou. Domaćinu sretno dalje, sudačka trojka u zahtjevnoj utakmici odlično odradila cijeli susret. – poruka je Igora Smolje, trenera Omladinca.

ĐURĐENOVAC – RADNIK 2:0

Đurđenovac je nakon domaćeg boda u susretu s Dračicama, u subotu uspio doći do punog plijena na svom terenu u utakmici s Radnikom iz Josipovca. Domaćini su postigli po pogodak u svakom poluvremenu, te su zasluženo došli do novih bodova. Najzaslužniji za slavlje Đurđenovčana je Josip Vidaković koji je postigao oba pogotka, dok je vratar Knežević ponovno spustio roletnu i zaključao svoja vrata.

Nakon 4 utakmice bez pobjede mi smo danas imali imperativ osvojiti 3 boda, protiv odlične ekipe Radnika iz Josipovca. Nismo dobro otvorili utakmicu i gosti su prvi imali stopostotnu priliku, ali je naš vratar Knežević odlično reagirao. Nakon toga polako smo preuzimali inicijativu i poveli 1: 0 lijepim golom našeg najboljeg napadača Vidakovića. Sa tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu isti igrač zabio je i drugi gol, nakon kojeg smo sigurnom igrom u fazi obrane utakmicu priveli kraju. Čestitam mojim igračima na dobroj igri u kojoj su zasluženo osvojili za nas tri važna boda. Sudačka trojka je korektno obavila svoj posao. – komentirao je Pavao Strugačevac, trener Đurđenovca.

Nažalost evo i drugi poraz ove sezone. Čestitam igračima Đurdana, osobito vrataru i naravno treneru. O suđenju ne bih jer je stav predsjednika i uprave kluba da ih ne komentiramo. Idemo se srediti, ovo zaboraviti i dobiti Dračice u nedjelju – mišljenje je Miroslava Čelara, trenera Radnika.