Osječko-baranjska 1. ŽNL: Dračice srušile Viljevo, pobjede domaćina u lokalnim derbijima

Nakon subotnjeg našičkog derbija u Đurđenovcu, u nedjelju je odigrano preostalih sedam susreta petog kola osječko-baranjske Primere. Ovo su se kolo igrala još dva lokalna derbija, đakovački i baranjski.

BARANJA BELJE – HAJDUK (P) 1:0

Burno je bilo ovaj tjedan u Baranji Belje. Momčad napustio trener Žarak koji je preuzeo čepinskog trećeligaša, a vikend je donosio baranjski derbi. Na Šećerani je danas gostovao popovački Hajduk koji je pružio vrlo dobar otpor. Međutim, ključan se trenutak utakmice dogodio u 50. minuti kada je kazneni udarac u pogodak pretvorio Barić. Tako su Baranjci uspjeli doći do pobjede i nova tri boda.

Jako teška utakmica zbog cijele situacije i protivnika koji je se povukao nazad, te stao u dupli blok. Čestitam momcima na zasluženoj pobjedi koja je danas bila najbitnija. Naš novi trener je Dejan Berger kojem želim puno uspjeha u našem klubu. – rekao nam je Hrvoje Đurin, predsjednik Baranje Belje.

Neće pa neće, odlično smo stajali na terenu propustili neke prilike iz polukontre i kontre , a dobili gol iz kaznenog udarca. Moramo dići glave i pokušat osvojiti bodove već iduće kolo na domaćem terenu jer crveno svjetlo gori i to opasno. Suđenje korektno – poruka je Domagoja Jagetića, trenera Hajduka.

MLADOST – OMLADINAC (J) 2:1

U Dražu je danas gostovao josipovački Omladinac. Međutim, Draž se još jednom pokazao kao velika utvrda s koje se teško odnose bodovi. Poveli su domaćini nakon pola sata igre kada je svoju mrežu pogodio gostujući stoper Kocur. S tim se rezultatom otišlo na odmor, a onda je početkom nastavka gostujuća momčad stigla da poravnanja. Igor Stuhli je matirao Vuksanovića i zabio za 1:1. Ipak, u posljednjim minutama Kučuk zabija za novo vodstvo Mladosti i novu pobjedu Samardžićeve momčadi.

Trebala su nam ova 3 boda, i u ovom kolu smo imali puno neiskorištenih prilika no na kraju smo se ipak ispravili. Čestitam našim dečkima na osvojena 3 boda! Omladinac je imao također puno prilika za vodstvo pri rezultatu 1:1. Sve u svemu turbulentna utakmica, sretno momčadi Omladinca u nastavku prvenstva! Okrećemo se novom gostovanju u Ladimirevcima. – mišljenje je Svena Rakića, predsjednika Mladosti.

Prvo poluvrijeme je danas bilo loše, je da smo imali par prilika ali loše smo igrali. Drugo poluvrijeme dečki su bolje ušli u utakmicu, stiskali smo bili puno bolji, imali nekoliko odličnih prilika, stativu i kako to biva u nogometu dobivamo gol u zadnjoj minuti. Malo smo razočarani mislim da smo zaslužili više od poraza. Trebamo skupiti glave i pripremiti se za novo gostovanje protiv Dračica. – komentirao je Igor Smoljo, trener Omladinca.

MOTIČINA – SLAVONAC 2:1

Slavonac je danas u Donjoj Motičini imao vodstvo sve do 70. minute. Blizu prvih bodova bila je momčad trenera Mijatova, međutim domaća je momčad okrenula i došla do punog plijena. Poveli su gosti pogotkom Đurđevića koji je početkom susreta šokirao domaću momčad. A onda je Benotićeva ekipa u samo pet minuta okrenula susret. Prvo je s bijele točke zabio Torčić, da bi za potpuni preokret i novu pobjedu poentirao Knežević.

Ovo što mi igramo i što stvaramo je za rubriku vjerovali ili ne. Najbitnije od svega su 3 boda, te se nadam da ćemo pokušati nešto i otrenirati pošto ovaj tjedan nismo odradili apsolutno ništa zbog izvanredne situacije! Čestitke gostima na borbi i puno sreće u nastavku prvenstva! – izjavio je Davor Benotić, trener Motičine.

Čestitam domaćinu na pobjedi. Mlada smo ekipa i iz utakmice u utakmicu rastemo i igramo sve bolje. Nažalost opet je neiskustvo presudilo. Poveli smo odmah na početku i uz organiziranu obranu prijetili iz kontri i polukontri. Imali smo prilike i povećati vodstvo, pogotovo početkom drugog poluvremena kada imamo odličnu šansu, ali pogađamo vanjski dio mreže. I onda radimo nespretan prekršaj u naših 11 metara i domaćin dolazi do poravnanja. I ubrzo dolaze do preokreta. Mogu samo čestitati dečkima na borbi, a domaćinu želim sreću u nastavku prvenstva. – za Sportalo je rekao Davor Mijatov, trener Slavonca.

TORPEDO – RATAR 2:1

Vrlo žestoko je bilo na derbiju Đakovštine u Kuševcu gdje je gostovao piškorevački Ratar. Počelo je oprezno s obje strane, a do prvog su pogotka obje momčadi imale po jednu situaciju za postići pogodak, međutim vratari su bili na visokoj razini. Ipak, Torpedo je prvi stigao do prednosti nakon što je gužvu u šesnaestercu gostiju iskoristio Čuić koji se našao na pravom mjestu i zakucao za veliko slavlje domaćih navijača na danas prepunom stadionu Lipa. Prema prikazanom, sasvim zasluženo. Na odmor se otišlo se prednošću domaćih, a početkom nastavka Piškorevčani kreću opasnije prema golu Vinkovića što im se isplatilo kada je Bekić snažno opalio i s dvadesetak metara pogodio za zasluženo poravnanje. Ratar je nastavio s napadima i onda, u trenucima kad je Ratar možda igrao i najbolje, Torpedo je iskoristio svoju šansu i zabio za pobjedu. Dugačku loptu nakon prekida na drugoj je vratnici dočekao Čuić koji ju je proslijedio na drugu stranu gdje je nečuvan ostao prvi topnik lige, fenomenalni Stjepan Kovačić koji matira Barića i dovodi svoju momčad do nove prednosti. Novo je uzbuđenje stiglo u 70. minuti kada je nakon jedne situacije u šesnaestercu domaćina ostao ležati Stanušić, no sudac Zeba je ostao nijem. Piškorevčani su skočili i tražili kazneni udarac, Stanušić je ostao ležati, domaći ga je Barišić krenuo dizati što je zasmetalo Šekeriji koji je gurnuo Barišića. Tada domaći trener-igrač završava na podu, a obje ekipe kreću u fizički obračun. Na kraju, žuti karton Barišiću, crveni Šekeriji. Do kraja je Ratar nastavio s napadima, no obrana Torpeda je otklonila sve opasnosti ispred Vinkovićevih vrata. Sve u svemu, nova tri boda Torpeda kojima i dalje ostaje u vrhu tablice, dok će Piškorevčani bodove tražiti u domaćem susretu s Motičinom.

S ova tri boda smo upotpunili teški top tjedan. Nakon pobjede u gostima i prolaska u srijedu u polufinale kupa, danas smo pobijedili u lokalnom derbiju. Moji dečki su bili bolji od prve do zadnje minute. Na početku pogađamo stativu, nakon čega smo poveli i imali šanse za riješiti utakmicu još u prvom dijelu. Gosti su zabili gol, otvorili se više prema naprijed, što je nama dalo prostora iz kontre. Zabijamo za 2-1 te smo imali još dvije prilika za otići na tri razlike, ali to je sada manje bitno jer bodovi su upisani. Nastavljamo raditi dalje i okrećemo se gostovanju neugodnom Popovcu. – komentar je Maria Barišića, trenera Torpeda.

Nakon ovakve utakmice bolje je da ništa ne kažem. Sramota me što sam sudjelovao u ovako nečemu što bi se nogomet trebalo zvati. Nikad ne bih nikome pokazivao ništa ružno, a kamoli srednji prst kako je to sudac naveo. Žalosti me ovakvo suđenje. Nisam nikada komentirao suđenje, ali ovo je prešlo sve granice. Domaćinima čestitam na pobjedi i na ovakvom gostoprimstvu i ponašanju tijekom cijele utakmice, uzvratit ćemo istom mjerom u Piškorevcima na proljeće. – poručio je Ivan Denić, trener Ratara.

RADNIK – OMLADINAC (P) 2:1

Radnik je danas na svom stadionu došao do novih bodova u susretu s Omladincem iz Petrijevaca. Susjedski je derbi u 4. minuti otvorio domaći broj 4 Josip Horvat, da bi u 20. minuti stvari na početak vratio gostujući broj 20, Danijel Domović. Pred kraj prvog dijela novo vodstvo Čelarovoj momčadi donosi Tomić, što će se kasnije pokazati i kao konačan rezultat susreta.

Uzeli smo tri boda kod kuće protiv nerealno loše rangiranog susjeda iz Petrijevaca. Mogu reći da su prvo poluvrijeme odlično stajali na terenu i stvorili par odličnih prilika za gol. Drugo poluvrijeme ulazimo puno bolje u utakmicu i do kraja sigurno privodimo utakmicu kraju. Sudačka trojka vrlo dobra. – za Sportalo je rekao Miroslav Čelar, trener Radnika.

Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Oni su svoje šanse iskoristili, a mi svoje nismo. Prvo poluvrijeme smo imali pet zicera kod rezultata 1:1 i sve promašili. Domaćin nas odmah poslije kaznio. Ništa, idemo dalje. Suci odlični, moji dečki vrlo dobri. Domaćinu sretno dalje – poruka je Gorana Brkića, trenera Omladinca.

RADNIČKI – HAJDUK (M) 3:1

Novu je sjajnu utakmicu odigrao fantastični Dražen Čavar. Iako je momčad iz Marijanaca došla u rano vodstvo, Runtićeva je momčad već do pauze preokrenula. U nastavku je opet na scenu stupio Čavar koji se hattrickom prometnuo u prvo ime susreta. Radnički je novom pobjedom ostao sam na vrhu, što je za ovog novaka u ligi svakako izniman rezultat.

Teška utakmica u koju smo ušli jako loše i dekoncentrirano s puno pojedinačnih grešaka. Ali zahvaljujući našem vrataru Matkoviću koji nas je spašavao u tim trenucima momčad se podigla i na kraju ostvarila vrlo vrijednu i tešku pobjedu protiv dobre ekipe Hajduka. Čestitam mojim dečkima na pobjedi, a ekipi Hajduka puno sportske sreće u nastavku prvenstva – izjava je Marina Runtića, trenera Radničkog.

VILJEVO – DRAČICE 1:2

Dračice se veliki hit. Danas su Dračičani gostovali na jednom od najtežih gostovanja u ligi, ali i ondje se Uzelčeva momčad osladila s tri boda. Gosti su poveli vrlo rano, već je u petoj minuti poentirao Tadić, a taj je rezultat stajao na semaforu sve do poluvremena. Vincetić je na pauzi imao štošta za reći svojim dečkima, što je brzo rezultiralo izjednačenjem kada je Vicić pogodio iz kaznenog udarca. Međutim, ključan se trenutak dogodio u 87. minuti kada je svoju neospornu kvalitetu pokazao briljantni Mihael Pongračić koji je pogodio za novo vodstvo Dračičana. Viljevo je pokušalo izjednačiti, međutim nisu uspjeli, a onda je krenula fešta i veliko slavlje među mnogobrojnim navijačima đakovačke ekipe.

Mojim dečkima čestitam na borbi i zalaganju. Ginulo se do zadnje minute. Nažalost moram spomenuti detalj koji je odlučio da ne bude najrealniji rezultat koji je trebao biti podjela bodova. Pomoćni sudac je odlučio iz nepoznatih razloga ne podići zastavu za čisto zaleđe iz kojeg primamo gol za poraz. Habus, Stefan vrlo dobro. Ovaj treći čista nula! Mi idemo još jače i po 3 boda iduću utakmicu. – komentirao je Marko Vincetić, trener Viljeva.

Ja kao trener NK Dračica prvo ću čestitati mojim igračima, a onda našim navijačima koji nas prate svaku utakmicu. Prvo poluvrijeme kao i cijelu utakmicu smo pokazali sve čari nogometne igre i odigrali smo utakmicu na visokom nivou, a to znači da smo bili na vrhunskom psihološkom nivou, taktički odlični, trkački superiorni, tehnički brutalni. Od prve minute smo nametnuli našu igru, redali šanse, bili bolji u posjedu i zasluženo smo vodili 1:0. Drugo poluvrijeme smo ušli opreznije i već nakon par minuta domaćin je dobio penal. Je li bio ili nije ja neću komentirati. Ali to je sve što je domaćin imao i nije nas poremetilo nego smo nastavili igrati kako mi znamo što smo na kraju i naplatili i zasluženo pobijedili. Domaćin tvrd u nekim situacijama i nervozan. Moji dečki pokazali muda kao lubenice. Čestitam im još jednom. Neka se malo provesele jer su zaslužili i idemo se pripremati za sljedeću utakmicu. Sudačka trojka na nivou. Sportski pozdrav – riječi su Gorana Uzelca, trenera Dračica.