Osječko-baranjska 1. ŽNL: Dračice nanijele Torpedu prvi poraz, Radnički je jesenski prvak

Današnjim je susretima spušten zastor na jesenski dio u osječko-baranjskoj 1. ŽNL. Radnički je u Ladimirevce išao po potvrdu titule, dok se đakovački derbi igrao u Kuševcu gdje su gostovale Dračice.

SLAVONAC – RADNIČKI 0:6

Radnički je s teniskih 6:0 slavio u Ladimirevcima gdje je Runtićeva momčad porazila Slavonca. Radnički će kao novak u ligi prezimiti na prvom mjestu, dok će Slavonac proljeće dočekati na posljednjem mjestu.

Kao prvo htio bi zahvaliti svim mojim igračima članovima uprave i našim navijačima na ovoj odličnoj polusezoni. Ovakve utakmice kao danas su možda i najteže kad su bodovi upisani unaprijed i tako smo izašli prvo poluvrijeme. Nismo bili na nivou, spori, bezidejni i previše statični pa smo imali dosta problema. Tek u drugom poluvremenu krećemo kako znamo i riješavamo utakmicu. Domaćini fer i korektna ekipa kojoj od srca želimo da se što prije oporave od situacije u kojoj su sad i puno sportske sreće u nastavku prvenstva.
Sudačka trojka na visini zadatka. Još bi se htjeli zahvaliti Sportalu na odličnoj suradnji i praćenju naše ekipe. A sad na zasluženi odmor i svim ekipama želimo puno sportske sreće i sretne nadolazeće blagdane skupa s redakcijom Sportala – za Sportalo je rekao Marin Runtić, trener Radničkog.

OMLADINAC (J) – ĐURĐENOVAC 2:1

Omladinac je danas, unatoč izostancima, uspio doći do zaslužene pobjede nad Đurđenovcem. Za Smoljinu su momčad pogađali Pastva i Alen Stuhli, dok je za goste u smiraj utakmice pogodio Bernić.

Pribojavao sam se ove utakmice, 7 igrača nam je nedostajalo, što zbog kartona, ozljeda, terena ali ovi momci što su bili tu odigrali su odličnu utakmicu i zasluženo pobjedili. Moram se zahvaliti svim igračima, upravi i našim vjernim navijačima na ovoj po meni uspješnoj polusezoni. Gostima sretno u proljetnom dijelu, suci odsudili bez greške a nama slijedi zasluženi odmor. I naravno hvala Sportalu na svim izvještajima. – mišljenje je Igora Smolje, trenera Omladinca.

MOTIČINA – BARANJA BELJE 1:2

Baranja Belje je unatoč brojnim problemima uspjela sezonu završiti u top 5. Danas su golovima Romanovića i Mirkovića slavila na gostovanju u Donjoj Motičini.

Čestitam svim akterima utakmice, a posebno mojim dečkima koji su danas odigrali vrlo dobro zahtjevnu utakmicu, ostaje samo žal za neiskorištenim prilikama. – komentirao je Dejan Berger, trener gostiju.

TORPEDO – DRAČICE 1:3

Đakovački je derbi okupio velik broj gledatelja na stadion Lipa u Kuševcu. Ondje je danas momčad Dračica potpuno zasluženo porazila Domaćina i tako mu nanijela prvi ovosezonski poraz. Trener Uzelac je odlično posložio svoju momčad, te je taktički nadmudrio kolegu na klupi Torpeda. Sjajnu su utakmicu odigrali dvostruki strijelac Tomas Grgačević i sjajni Mihael Pongračić, kao i branič Dračica Renato Đurđević koji je potpuno uštopao najboljeg strijelca lige, Stjepana Kovačića.

Morao je doći kraj i našoj seriji nepobjedivosti. Ako je već netko morao prekinuti taj niz, drago mi je da su to naši susjedi i prijatelji iz Dračica. Potpuno čista i zaslužena pobjeda gostiju. Jako smo loše ušli u utakmicu, nezainteresirano, bez želje i volje. Što gosti koriste i vode 0-3. Na poluvremenu mijenjamo, potpuno se otvaramo, gosti se odlično brane, te izlaze u kontre i polukontre, a mi nismo mogli više od jednog pogotka. Još jednom čestitam Dračicama na zasluženoj pobjedi. Čestitam i mojim momcima na cijeloj polusezoni iako smo danas bacili malu mrljicu, ja ima skidam kapu do poda za sve napravljeno u petnaest kola. Čestitam Dalju na jesenskoj tituli, potpuno zasluženo. Zahvaljujem vama iz redakcije Sportala na praćenju, ne samo ove već i ostalih liga. Moram spomenuti našu mladu upravu kojoj isto tako čestitam na svemu napravljenom do sada, iako ima puno oporbe, ja im dajem punu podršku, i samo neka nastave svojim putem. A sad idemo svi na zasluženi odmor i uživati u SP. – izjavio je Mario Barišić, trener Torpeda.

Kada se pogleda cijela polusezona ja bih mogao napisati knjigu, ali probat ću biti što kraći. Čestitam mojim igračima na cijeloj polusezoni koji je za nas bila odlična. Ovi dečki zaslužuju svaki respekt od svih, a to su pokazali svojim igrama, ponašanjem na terenu i izvan njega. Obostrano poštivanje i to je rezultat svega što smo napravili u 2022.g.Ponosan sam na njih i sretan što mogu biti dio ovih dečki i naravno ljudi iz uprave i cijelog kolektiva NK Dračica. Sama priprema prije utakmica je bila kao i svaka druga. Jako dobro poznajem ekipu Torpeda i tako sam i pripremio moje igrače. Prvo poluvrijeme je to bilo kako smo se i dogovorili, taktički, tehnički, disciplinirano za puno veći rang. Zasluženo smo vodili poluvrijeme 3:0. Znao sam šta će trener Barišić napraviti drugo poluvrijeme i na to smo se pripremili. Odradili smo utakmicu do kraja vrlo pametno i zrelo. Zaslužena pobjeda moje ekipe protiv odlične ekipe Torpeda i nanijeli im prvi poraz ove sezone. Mi idemo napraviti feštu, proveseliti se i idemo na zasluženi odmor. Još jedno čestitam mojim dečkima i čestitam našim navijačima na odličnom bodrenju i navijanju. Sportski pozdrav – zadovoljan je nakon susreta bio Goran Uzelac, trener Dračica.

MLADOST – RADNIK 3:2

Čak pet pogodaka je palo na utakmici u Dražu gdje je domaća Mladost ugostila ekipu Radnika. Mladostaši su na oproštaju od svojih navijača upisali pobjedu i nova tri boda, a premijernom sezonom u višem rangu mogu itekako biti zadovoljni.

Danas smo nešto slabije nego inače ušli u utakmicu kući i to nas je dovelo u situaciju da gost dolazi do vodstva iz kornera. Isključenjem gostujućeg golmana, sa igračem više na terenu imali smo inicijativu i preuzeli malo više odgovornosti pa preokrenuli rezultat. Na kraju smatram da smo osvojili zaslužena 3 boda, čestitam svima! Idemo odmoriti od svega, sportski pozdrav svima! – priopćio nam je Sven Rakić, predsjednik Mladosti.

Za kraj sezone jedan veliki užas. Individualna pogreška mog vratara nas rano ostavlja bez igrača manje. Moram priznati da sa ovim porazom smo svi kolektivno zaključili sezonu sa dovoljnom ocjenom. Mogli smo i morali bolje. Zahvaljujemo kao ekipa upravi nogometnog kluba Radnik na čelu sa Igorom Vujevićem na odličnim radnim uvjetima i atmosferi u i oko kluba. Također hvala i Sportalu koji svaku ligu sa svojim izvještajima čini dodatno zanimljivijom. – poručio je Miroslav Čelar, trener Radnika.

HAJDUK (P) – HAJDUK (M) 3:0

Dvoboj imenjaka u Popovcu pripao je domaćinu. Do zaslužene je pobjede stigla domaća momčad koja će unatoč dobrim partijama na kraju jesenskog dijela sezone, proljeće dočekati na pretposljednjem mjestu.

Konačno kraj ove teške i naporne sezone. Danas smo ipak više željeli i zasluženo pobijedili. Čestitam svojim dečkima sto su vjerovali u mene i moj rad, to nam se svima vratilo. Sada idemo na odmor i slagat križaljku za iduću polusezonu. Svako dobro želim Vama u redakciji i čitateljima Sportala. – kazao nam je Igor Kolarić, nogometaš domaćina.

RATAR – VILJEVO 1:1

Podjela bodova u Piškorevcima! Domaći su Ratar i gosti iz Viljeva remizirali. Goste je u vodstvo doveo brzonogi Čamić, dok je za Denićevu momčad s bijele točke izjednačio Sekić. Ratar će proljeće dočekati na devetoj poziciji, dok su gosti završili šesti.

Prvih pola sata nismo postojali na terenu i gosti su zasluženo poveli. Nakon našeg gola se budimo i počinjemo igrat konačno. Drugo poluvrijeme je dosta bilo prekida igre, malo nogometa. Na kraju rezultat realan. Gostima želim sreću u sljedećoj polusezoni, a mi moramo dobro analizirati ovu polusezonu i dosta toga promijeniti. Ovako nećemo izgledat drugi dio sezone. Moramo puno bolje – obećao je Ivan Denić, trener Ratara.

Čestitam svojim dečkima na borbenosti i htjenju da osvojimo sva 3 boda na gostujućem terenu protiv jedne jako dobre i kvalitetne ekipe. Čestitam domaćinu na fer i korektnoj igri te im želim puno sreće u nastavku prvenstva. Nikada ne komentiram suđenje, ne želim ni sada, ali ću samo reći da bi glavni akteri utakmice trebali biti igrači a ne suci. – komentar je Silvia Perkovića, trenera Viljeva.