Osječki div po treći put zaredom na vrhu superteškog boksa

Mijo Jozić | 12. svibnja 2026.
Osječki div po treći put zaredom na vrhu superteškog boksa

Na Državnom bokserskom prvenstvu održanom u Sportskoj dvorani “Vijuš” u Slavonskom Brodu Luka Pratljačić iz Osijeka po treći put zaredom okrunio se naslovom prvaka Hrvatske u superteškoj kategoriji iznad 90 kilograma. Osječki predstavnik kluba Jug 2 do titule je stigao uvjerljivo — u polufinalu je prekidom u prvoj rundi nokautirao debitanta Ivana Kneževića iz Sesveta. U finalu mu je trebao parirati Josip Roguljić iz BK Marjana, no zbog frakture šake nije dobio liječničko odobrenje za nastup pa se meč nije ni održao. Pratljačić je tako postao trostruki državni prvak.

Rebolj u najborbenijoj borbi, ali bez naslova

Nešto drugačiju priču imao je drugi osječki predstavnik Zvonimir Rebolj u teškoj kategoriji do 90 kilograma. Njegov finale s Petrom Leskurom iz Groma iz Splita proglašen je najborbenijim parom cijelog Prvenstva. Leskur, donedavni prvak do 85 kg, savladao je Rebolja, lanjskog prvaka do 90 kg, podijeljenom odlukom sudaca 4:1 i preuzeo naslov. Rebolj se kući vraća s titulom viceprvaka.