Osječanke s devet pogodaka ispratile Zadranke

Nogometašice Osijeka su u posljednjem kolu 1. HNLŽ s devetkom ispratile gošće iz Zadra i sada kreću u doigravanje za obranu titule prvakinja Hrvatske. Jučer su na svom terenu ostvarile uvjerljivu pobjedu koja ih je još malo napunila samopouzdanjem pred uzbudljivu završnicu, odnosno play-off.

Izabranice trenera Zdenka Glumca su u utakmicu ušle vrlo odlučno te su već u prvom poluvremenu praktički riješile pitanje pobjednika. Za vodstvo Osijeka je u 20. minuti zabila Lorena Balić, a samo četiri minute kasnije Mateja Bulut udvostručuje prednost domaćih. Za 3:0, što je bio rezultat prvog dijela, zaslužna je Andrlić.

U nastavku su nogometašice Osijeka nastavile s napadima na gol Donata, pa je već u 51. minuti za četiri razlike zabila Joščak, koja je ponovno precizna i za 5:0 u 63. minuti. Nedugo zatim u strijelce se upisuje i Bojčić, a još po jedan zgoditak na konto dodaju i Andrlić i Bulut. Konačnih Osijek devet, Donat nula, postavlja Blažević u sudačkoj nadoknadi susreta.