Osječanke poražene u Zagrebu

Nogometašice Osijeka su poražene na zahtjevnom gostovanju u Zagrebu kod Dinamovki. Zagrepčanke su u metropoli porazile Osječanke rezultatom 2:1, te su im poprilično zakomplicirale obranu naslova državnih prvakinja.

Nogometašice Dinama su odlično krenule u susret te su već u četvrtoj minuti došle do vodstva nakon pogotka Karle Jedvaj. Osječanke, koje su nastupile u najjačem sastavu, imale su posjed, međutim nisu pronalazile put do mreže domaće vratarke. U drugi su dio nogometašice trenera Zdenka Glumca ušle još odlučnije, krenule su jačim napadima, no to nažalost nije urodilo plodom. Dinamovke su se posvetile obrani svojih vrata, te su iskoristile jednu kontru koju je Ivana Stanić pretvorila u 2:0. U posljednjoj je minuti susreta Mateja Andrlić konačno pogodila za konačnih 2:1.

Splićanke su pak slavile u Rijeci s visokih 7:0, pa su upravo one preuzele lidersku poziciju od Osijeka. Osječanke sad moraju pobijediti u sva četiri susreta doigravanja kako bi obranile titulu prvakinja Hrvatske.