Osječanke pale u Zmijavcima

Nogometašice Osijeka jučer su gostovale kod ŽNK Split u jedinom pravom derbiju ženske nogometne lige i doživjele 2:1 poraz te tako prepustile čelnu poziciju svojim protivnicima iz dalmatinske prijestolnice. Susret se igrao u Zmijavcima, a bio je prilično buran.

Povele su domaće igračice u 20. minuti golom Ive Bukač, a prednost Splita u 63. povećava Aida Hadžić. Poraz Osječanki umanjila je Mateja Bulut u 90. minuti utakmice, nažalost prekasno za povratak i osvajanje boda. Iako je bilo kasno za bod, ovo je pogodak od iznimne važnosti jer prednost domaćeg terena u doigravanju za prvaka seli u Osijek pa će odluka o novom prvaku pasti na Mačkamami.

Domaće su odigrale vrlo žestoku utakmicu, nisu baš štedile svoje protivnice koje su i završile s dvije ozljede, no za to su nagrađene samo jednim žutim kartonom, dok su i trener Tihomir Rudež i pomoćni trener Marijan Vuka zaradili po dva žuta kartona, odnosno naravno isključenja zbog prigovora.