Osijek vrhunskom predstavom preuzeo vrh ljestvice, Poežga prema očekivanju svladala Vidovec

U skraćenom 9.kolu 1.HRL Sjever za rukometaše, ovaj vikend je odigrano samo 4 utakmice, a rukometaši Osijeka mogu biti najzadovoljniji nakon svoje utakmice. Izabranici Daga Kovačevića su na domaćem terenu svladali dotad neporaženi Novi Zagreb, vrhunska predstava je bila dostatna za pobjedu 34:26 (16:12). Prvih 10-ak minute utakmice donijelo je borben i tvrd rukomet, igralo se gol za golom, a pogotkom Babića za 5:3, Osijek prvi put odlaze na 2 razlike. Nakon toga kao da su se domaći rukometaši opustili te su vrhunskom igrom počeli stvarati sve veću razliku. Serijama 2-0 i 3-0 na poluvremenu je rezultat 16:12 za domaće rukometaše, koji u drugi dio utakmice ulaze spremni za pobjedu te je razlika nakon 5 minuta drugog dijela već bila 9 razlike. Do kraja utakmice nije bilo nikakvih problema za Osijek, Novi Zagreb u nijednom trenutku nije bio blizu pobjede te je slavlje na Zrinjevcu moglo početi. Najbolji pojedinac Osijeka je bio standardni Matej Zrno, koji igra vrhunski čitavu sezonu. Gostujući rukometaši nisu imali lijeka za raspoloženog Zrna te 10 postignutih golova dovoljno govori o dominaciji. Kuštrim Ninaj je odigrao vrlo dobru utakmicu za Osijek te je zabio 7 golova. Gosti su bili predvođeni Filipom Čelićem, koji je zabio 6 golova. Nakon nepotpuno odigranog 9.kola, Osijek je preuzeo vrh prvenstvene ljestvice s 15 osvojenih bodova, dok je Novi Zagreb podosta pao na ljestvici te sada zauzima 4.mjesto sa 14 osvojenih bodova.

U sljedećem kolu rukometaši Osijeka putuju za Čakovec, a Novi Zagreb će ugostiti Maksimir Pastelu. Obje utakmice su na rasporedu 20.11.

Iza rukometaša Požege je također lijep vikend, pobjedom 28:31 (14:11) ispravljen je neugodan poraz na domaćem terenu od Maksimira te su Požežani nastavili s pobjedama koje ih krase ove sezone. Nije dobro počela utakmica za Požegu jer su domaći igrači, inače bez boda ove sezone, već nakon 5 minuta utakmice imali 4:1 te su čitavo poluvrijeme bili ravnopravna, pa čak i bolja ekipa na parketu svoje dvorane. Poluvrijeme nije dobro završilo, Vidovec je vodstvom 14:11 otišao na predah, a to je bio dovoljan šamar za gostujuće rukometaše koji su nakon odmora odlučili okrenuti sve u svoju korist. Domaći rukometaši su se pokazali kao težak protivnik koji se nije dao slomiti, no na kraju je Luka Poplašen pogotkom u 49.minuti susreta uspio slomiti otpor domaćina te je Požega u posljednjih 10 minuta susreta uspjela napraviti prednost koju domaćini nisu uspjeli preokrenuti. U teškoj utakmici se najviše iskazao Šimun Banović sa 8 golova, a pratili su ga Ivan Antunović i Marko Sertić, obojica sa 6 postignutih golova. Vidovec je predvodio Miljenko Melnjak sa 7 golova, no to nije bilo dovoljno na kraju za pobjedu. Ovom pobjedom Požega zauzima 3.mjesto prvenstvene ljestvice sa 14 osvojenih bodova, a Vidovec je i dalje na dnu tablice, bez osvojenog boda ove sezone.

Sljedeće kolo Vidovec ide u goste Sisku, a Požega na domaćem terenu u derbiju kola igra protiv KTC-a te je to prilika da Požežani preskoče svoje goste i preuzmu 2.mjesto ljestvice.

U ostalim odigranim utakmicama ovog vikenda, Maksimir Pastela i Sisak su remizirali 28:28, a KTC je na svojem terenu svladao Dugo Selo 31:21. Utakmice Đakovo – Ivanić, Virovitica – Čakovec i Metalac – Prelog su otkazane zbog problema s probojem koronavirusa u svlačionice te će biti odigrane u nekom drugom terminu.

Parovi sljedećeg kola su:

Nakon nepotpunog 9.kola vodeći je Osijek, a iza kojeg slijede KTC i Požega. Dno tablice rezervirano je za Vidovec i Dugo Selo, bez osvojenog boda.