Osijek u golijadi slavio protiv Gorice!

Ligu za popunu 1. HMNL su danas dvobojem u osječkom Zrinjevcu otvorili prvaci regija “Istok” i “Zapad”, Osijek i Gorica. Domaćini su na najbolji način otvorili susret te pogocima Čavara i Damjanovića nakon pet minuta igre imali vodstvo rezultatom 2:0. Nakon nešto mirnijeg perioda utakmice domaćini su u 13. minuti došli do novog pogotka, a strijelac je bio Popović. Gosti su do prvog pogotka došli preko Rumbaka u 18. minuti. Domaćini su odlično otvorili i drugo poluvrijeme te su pogocima Pandurevića u 22. i Lime u 23. minuti otišli na najveću prednost u dotadašnjem dijelu susreta. Uslijedio je period bez nekih ozbiljnijih prilika, a domaćini su do šestog pogotka na susretu došli drugim pogotkom Pandurevića u 27. minuti. Gosti su tri minute kasnije preko Vardića došli do drugog pogotka. Četiri minute prije kraja susreta su gosti prvo pogotkom Šestića, a potom i nešto više od minutu kasnije Petrovića sa šest metara došli na dva pogotka zaostatka. Domaćini su ekspresno odgovorili te pogotkom Šalaja na praznu mrežu vratili tri pogotka prednosti. Gosti su u pretposljednjoj minuti propustili priliku s 10 metara, a za konačnih 8:4 je dvije sekunde prije kraja na praznu mrežu zabio Čavar. Osječani su tako pobjedom 8:4 na najbolji način krenuli u pohod na povratak u prvoligaško društvo.

Kontrolor suđenja: Danijel Janošević

OSIJEK: Dominik Mateo Rončević, Nebojša Popović, Andrej Pandurević, Vitor Hugo de Lima da Silva, Dražen Čavar, Dino Živković, Josip Šalaj, Ivan Gelo, Luka Kovač, Domagoj Damjanović, Luka Kotris, Denis Šimašek, trener: Saša Voldin

GORICA: Pavao Ježić, Renato Rumbak, Dario Šestić, Tino Čirjak, Darko Duvnjak, Borna Kušlan, Tomislav Hercigonja, Filip Vojnović, Željko Petrović, Karlo Prpić, Vinko Vardić, Marko Pavlović, predstavnik kluba: Igor Mostarlić

STRIJELCI: 1:0 Čavar (3′), 2:0 Damjanović (5′), 3:0 Popović (13′), 3:1 Rumbak (18′), 4:1 Pandurević (22′), 5:1 Lima (23′), 6:1 Pandurević (27′), 6:2 Vardić (30′), 6:3 Šestić (36′), 6:4 6m-Petrović (38′), 7:4 Šalaj (38′), 8:4 Čavar (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek 10 (4+6); Gorica 4 (3+1)

ŽUTI KARTONI:
Lima (24′), Čavar (26′), Gelo (30′), Šimašek (3′) – OSIJEK
Vardić (32′) – GORICA

IGRAČ UTAKMICE: Dražen Čavar (OSIJEK)

KOMENTAR UTAKMICE:

Domaćini su odlično otvorili utakmicu i vršili konstantan presing na gostujući gol. Trojac Popović – Lima – Pandurević je u nekoliko navrata ozbiljno uposlio gostujućeg golmana. Kapetan domaćih, Čavar je prvo na početku treće minute odlično pucao sa svoje polovice, no Ježić je uspio odbiti loptu u korner. Isti igrač je ubrzo i svladao gostujućeg golmana kada je s nekih 6-7 metara pogodio iz slobodnog udarca. Gosti su prvi put ozbiljnije zaprijetili na kraju četvrte minute kada je u dva navrata pucao, ali je oba udarca obranio Rončević. Čavar je u petoj minuti poslao jednu dugu dijagonalu prema Damjanoviću ispred kojeg istrčava Ježić, a Damjanović šalje loptu kraj njega za udvostručenje prednosti Osječana. Osječani su se potom povukli u obranu, dok su Goričani preuzeli posjed lopte, ali u idućih nekoliko minuta nije bilo ozbiljnijih prilika te smo vidjeli tek po jednu priliku s obje strane. U 11. minuti smo vidjeli lijep prolazak Petrovića po lijevoj strani i šut, no novu obranu je upisao golman Osječana. U naredne dvije minute smo gledali nešto aktivnije obje momčadi, a potom i novi pogodak domaćina. Lima je pucao s nekih 9-10 metara, a loptu je ispred golmana dirao Popović i doveo domaću momčad na velikih +3. Pokušali su potom Čirjak i Pavlović smanjiti zaostatak, ali je prvom udarac na putu u gol blokirao Lima, dok je drugom udarac obranio Rončević. Domaćini su potom “vodili igru” kao i na početku dvoboja te su tako tjerali goste na defanzivnu igru. Gosti su do pogotka došli u 18. minuti kada je Rumbak iskoristio istrčavanje Rončevića te zabio gol praktički iz kornera i od obe stative. Gosti su potom pokušavali s Ježićem u protivničkoj polovici te smo u posljednjoj minuti poluvremena vidjeli i dobar udarac Čirjaka, no novu obranu je upisao domaći golman. Pokušao je još u posljednjim sekundama i Pandurević na drugoj strani, ali u padu nije uspio bolje pucati te je gostujući golman to lakoćom obranio. Na odmor se tako otišlo više nego zasluženim vodstvom Osječana rezultatom 3:1.

Domaćini su na isti način kao i u prvom otvorili i drugo poluvrijeme. Prvo smo vidjeli dvije prilike Popovića, a potom i pogodak Pandurevića na početku 22. minute. “Osmica” Osijeka je lijepo prošla slijeva dijagonalno i s desetak metara sjajno pogodio za nova tri pogotka prednosti svoje momčadi. Minutu kasnije domaćini su zabili i peti pogodak. Popović je primio jednu loptu na lijevoj strani i poslao prema Limi koji se našao sam pred protivničkim golmanom i pogodio za 5:1. U istoj minuti gosti su u istom napadu zaprijetili preko Rumbaka i Petrovića, ali dvije odlične obrane je upisao Rončević. Potom je i Čavar odlično pucao na drugoj strani, ali je taj pokušaj obranio Ježić. U idućih nekoliko minuta su gosti bili nešto konkretniji, ali su domaćini ti koji su u 27. minuti došli do novog pogotka. Prvo su dupli pas na svojoj polovici odigrali Lima i Pandurević nakon čega je prvi poslao jednu dijagonalu na protivničku polovicu prema drugom te je Pandurević ovu lijepu akciju završio novim pogotkom. Pokušali su potom gosti udarcem Petrovića kojem brani Rončević, a potom i Ježića čiji udarac odlazi preko gola. Ubrzo su gosti došli i do drugog pogotka u 30. minuti kada je slijeva pucao Vardić, a golman Osječana nespretno reagirao te se lopta od njegovu ruku odbila u gol. Isti igrač je iz identične pozicije pokušao i minutu kasnije, ali je lopta otišla tik kraj gola. Poslali su domaćini ubrzo i jednu dugu loptu prema Limi koji ipak ne uspjeva svladati gostujućeg golmana u situaciji 1 na 1. Gosti su kao i dobrim dijelom drugog poluvremena i u nastavku pokušavali doći do novog pogotka, a to je mogao u 33. minuti iskoristiti i Čavar, ali nije dobro pucao u situaciji kad je bio prazan gostujući gol te je lopta završila daleko od gola. Ubrzo je i Lima pucao kraj gola. U idućih nešto više od minute igre vidjeli smo dva udarca Pavlovića i udarac Šestića, ali je sve udarce obranio Rončević. Presing gostiju se isplatio u 36. minuti kada je Ježić na lijevoj strani terena pronašao Šestića koji je pogodio kraj domaćeg golmana za smanjenje zaostatka na tri pogotka razlike. Dobru priliku za povratak na +4 je ubrzo propustio Popović kojem je jednu dijagonalnu loptu poslao Pandurević, ali se nije najbolje snašao te je lopta završila kraj gola. U 38. minuti Šimašek je igrao rukom u svom kaznenom prostoru te je to iskoristio Petrović i pogodio za 6:4. Pola minute kasnije domaćini su kaznili presing gostiju s Ježićem kao dodatnim igračem u polju te je Šalaj pogodio na praznu mrežu. 80-ak sekundi prije kraja susreta domaćini su napravili šesti prekršaj te je Rumbak dobio priliku s 10 metara, ali je pogodio stativu. Na ulasku u posljednju minutu susreta Šestić je poslao jednu prejaku loptu prema Čirjaku koji je pokušao pucati glavom, ali je lopta bila prebrza za bolju reakciju. U posljednjoj minuti vidjeli smo i priliku Rumbaka kojem je obranio Rončević, a potom i pogodak Čavara za konačnih 8:4 dvije sekunde prije kraja na praznu mrežu.