/Osijek siguran u Vukovaru, Oriolik pao u drugom dijelu ŠESNAESTINA FINALA HRVATSKOG NOGOMETNOG KUPA
IMG-28d5fe724991aadda3b2ddefc5b16c26-V

Danas su odigrane prve četiri utakmice šesnaesti ne finala Hrvatskog nogometnog kupa među kojima i dva sa slavonskim predstavnicima. Oriolik je bio domaćin Lokomotivi, Vuteks Osijeku.

VUTEKS SLOGA – OSIJEK 0:8

Osijek je vrlo rano poveo protiv Vuteks, Mirko Matić pogodio je s bijele točke i olakšao put Bijelo plavima u osminu finala. U završnici prvog poluvremena obrana Vuteksa je i drugi put kapitulirala, strijelac pogotka koji je praktično osigurao pobjedu Osijeku bio je Antonio Mance. U drugom poluvremenu Osječani su još dodali gas, u uvodnih 7 minuta su postigli dva pogotka preko raspoloženog Mancea, a onda u periodu od 60.-67 nova tri pogotka, najprije je pogodio Škorić, zatim Lopa pa Mbakogu. Nakon toga se Osijek zadovoljio učinjenom, povukao ručnu i do kraja odradio posao uz još jedan gol kojeg je postigao Dugandžić.

ORIOLIK – LOKOMOTIVA 0:3

U Oriovcu je gostovala zagrebačka Lokomotiva. Utakmica je krenula u pomalo tužno, ali ponosnom tonu. Barbari, navijači Oriolik su u 5. minuti priredili bakljadu simbolično se prisjećajući 5 svojih sumještana koji su položili živote na oltar domovine, redom su to Goran Šarić, Bernard Babic, Krešimir Haring, Krešimir Tustanic i Josip Mazor svi bivši igrači NK Oriolik. Na terenu se nije baš moglo vidjeti tko je prvoligaš tko trećeligaš, po posjedu i igri potpuno izjednačenih 45 minuta uz po jednu prigodu na svakoj strani. Početak drugog dijela nije bio dobar za Tomljenovićevu momčad, Szubičan je pogriješio a poklon do tada najboljeg igrača Oriolika iskoristio je Drožđek i donio prednost Lokosima. U drugom dijelu Lokomotiva je ipak pokazala tko je prvoligaš tko trećeligaš, ulaskom nekoliko prvotimaca odnos snaga se promijenio i gost je počeo dominirati. U završnici susreta Lokomotiva je iskoristila igrača više nakon što je zbog ozljede izašao Stubičan, ponovno je po Oriolik koban bio Drožđek, koji je i u 90. minuti prevario Hercega za konačnih 0:3.

Dinamo je nakon pljuske u Varaždinu dodao gas i lako preskočio Karlovac, do odmora je Bjeličina momčad imala 4:0, a u nastavku su to još povećali do konačnih 0:7 i povratka mira pod maksimirski jug.

Zanimljiv je bio dvoboj Hrvaca i Slaven Belupa. Domaćin je rano poveo pa ubrzo ostao s igračem manje. Uspjeli su odolijevati gotovo do poluvremena, no ipak prvoligaš uspijeva poravnati prije odmora. Iako s igračem manje Hrvace su se hrabro borile i u drugom dijelu, no Belupo je ipak ugurao još jednu loptu u njihovu mrežu i spriječio senzaciju.

Podsjetimo, sutra se igraju ostale utakmice šesnaestine finala a od Slavonaca u akciji su Belišće, BSK, Cibalia i Slavonija.