Osijek se vratio pobjedama, Đakovo poraženo u gostima, a Požega vrlo efikasno do nova 2 boda u gostima

Rukometaši Osijeka su u sklopu 19. kola 1. HRL Sjever ugostili Dugo Selo, a nakon prošlotjednog poraza u Ivanić Gradu vratili su se pobjedama rezultatom 39:34. Prvo poluvrijeme utakmice igrali se gol za gol te su se obje momčadi izmjenjivale u vodstvo, a na predah se otišlo s rezultatom 18:18. U drugom dijelu domaćini su pojačali ritam, sredinom drugog dijela su došli do vodstva te su u posljednjih 10-ak minuta uspjeli riješiti pitanje pobjednika i time povratak na pobjedničke staze. Najefikasniji kod Osijeka bio je Fran Čurić, a goste je predvodio Viktor Kociper. U sljedećem kolu Osijek će na gostovanje u Požegu, gdje će se igrati slavonski derbi.

Treći poraz zaredom upisali su rukometaši Đakova, ovaj put na gostovanju ih je pobijedio Vidovec rezultatom 33:26. Prvih 30 minuta susreta domaćini su imali konstantno vodstvo, koje nije prelazilo 3 pogotka razlike, a krajem prvog dijela Đakovčani su se uspjeli približiti te s egalom otići na predah 15:15. No, u drugom dijelu Vidovec je potpuno nadigrao indisponirane Đakovčane te su tako 2 boda ostala u Varaždinu. Đakovo je predvodio Luka Matačić sa 6 pogodaka, a domaći rukometaši su bili predvođeni Dominikom Artićem, koji je postigao 7 pogodaka. Sljedeći vikend donosi domaći susret za Đakovo, a dočekati će KTC.

Posljednji slavonski prvoligaš, Požega, gostovala je u Virovitici, a protiv domaćina su pokazali silovit i efikasan rukomet te kući nose pobjedu 20:34. Od početka se vidjelo da je Požega puno bolja momčad na parketu dvorane Tehničke škole u Virovitici, a već nakon prvog dijela imali su prednost 10:16. Drugi dio utakmice bio je rutinsko odrađivanje posla te su više manje svi igrači imali svoj obol u ovoj vrhunskoj pobjedi. Kao najraspucaniji se pokazao Vilim Gotal, koji je postigao 8 pogodaka za Požegu, a domaćine je predvodio Mateo Drinovac s jednakim brojem pogodaka kao i Gotal. Sljedeće kolo donosi slavonski derbi za Požegu, koja dočekuje Osijek na domaćem terenu, a taj susret bi mogao prekrojiti vrh tablice i donijeti odluku koja će ekipa imati pole position za naslov prvaka.