/Osijek poražen na Maksimiru ZAGREBAČKI MODRI SLAVILI SU 3:0 POBJEDU NAD BIJELO-PLAVIMA
osijek

Nogometaši Osijeka doživjeli su očekivani poraz na gostovanju kod deseterostrukog uzastopnog prvaka države rezultatom 3:0.

Nakon “afere” Mioč koji nije mogao nastupiti zbog kartona, Zekićeva momčad izgledala je vrlo dobro prvih pola sata, djelovali su kompaktno i Dinamo nije imao prigoda, no onda su uslijedile greške, odnosno padovi koncentracije koje momčadit kao što je Dinamo redovito kažnjavaju.

U 36. minuti prvi puta je popustila lijeva strana Osijekove obrane  što je iskoristio Taravel i doveo Dinamo u vodstvo. Muke po Roci na lijevom boku nastavljene su i u nastavku susreta, jer su modri i preostala dva pogotka zabili nakon akcija po toj strani, a strijelci su bili Henriqez i Fernandez. Osijeku Maksimir i dalje ostaje nosvojiva tvrđava, poslijednji puta tamo su bod osvojili daleke 2013. godine kada su odigrali susret bez pogodaka.

Ovaj poraz i nije pretjerano bolan za Osijek, pošto je malo tko očekivao išta drugo, no ono što je loše iz tog susreta je Peroševićeva ozljeda već na samom početku susreta, a ukoliko se pokaže da je ozbiljnijeg karaktera to bi bio strašan minus za Bijelo-plave u borbi za ostanak.

U petak u Gradskom vrtu gostuje RNK Split, i to je jedan iznimno bitan dvoboj za Osijek, bodovi iz tog susreta donijeli bi mirnoću pred nastavak sezone, prednost od minimalno 5 bodova pred Istrom bila bi dobar zalog za miran završetak sezone bez muka oko kvalifikacija.