Osijek nakon dugog niza nepobjedivosti pao u Gorici

Stala je i serija Osječana koja je trajala od preuzimanja klupe Nenada Bjelice. Gorica je iskoristila lošije izdanje našeg prvoligaša, očito više željela pobjedu i na kraju ju i ostvarila.

Gorica je povela u derbiju u derbiju kola nakon što je Špikić u 13.minuti idealno centrirao s desne strane, pucao je Suk čiji je udarac Ivušić odlučno obranio, no na odbijenu loptu je stigao visoki Matar koji je bez problema iz peterca zatresao mrežu.  Osijek je izjednačio na 1:1 u 65.minuti nakon što je Bočkaj je u zonu udarca, svojom ljevicom je žestoko “raspalio” po lopti koju je Kahlina samo uspio odbiti metar-dva od sebe, da bi Mierez bez problema iz blizine zatresao mrežu.

Goričani su ponovno došli u vodstvo početkom nastavka, točnije u 49.minuti. Ivušić je loše ispucao loptu do koje je došao Kalik i onda majstorski s više od 20 metara poslao loptu pod samu gredu. Ispred gol-linije je bio Škorić, no ništa pritom nije mogao učiniti. U 65. je Gorica povećala vodstvo. Bila je to školska kontra Goričana, Kalik je sa svoje polovice krenuo sam prema šesnaestercu, svi nogometaši Osijeka ostali su daleko iza njega, a danas izvanredni Kalik je mirno završio akciju preciznim udarcem smjestivši loptu u desni kut za dva gola razlike.

U 77.minuti su Goričani definitivno osigurali pobjedu u derbiju poslije jedne loše reakcije osječke obrana, Babec je asistirao Mitroviću koji zaobilazi Ivušića i mirno pogađa za 4:1.

Osijek je unatoč porazu ostao na vodećoj poziciji, barem privremeno. Ljestvica je još uvijek šarena, puna neodigranih susreta pa je moguće da Osijek i dalje ostane pri vrhu, ali i da padne u poretku ukoliko se rezultati poklope po željama onih koji mogu do vodeće pozicije.

15 13.12.2020 15:00 Zagreb NK Lokomotiva (Z) – NK Slaven Belupo -:-