/Oriolik i Sloga u finalu kupa BPŽ OBJE ĆE MOMČADI NASTUPITI I U PRETKOLU NACIONALNOG KUPA
oriolik fb

Poznati su finalisti ovogodišnjeg Kupa Brodsko – posavske županije. To su 2 trećeligaša Oriolik iz Oriovca i novogradiška Sloga koja bi u toj utakmici trebala biti domaćin. Obje ekipe na domaćem terenu igrale su protiv klubova iz Prve Županijske nogometne lige u kojima su bile favorit za pobjedu. Na kraju su jedni i drugi tu ulogu opravdali, dok je Oriolik u Oriovcu bio daleko uvjerljiviji nego Sloga u Novoj Gradiški. Protiv županijskog prvoligaša Sikirevaca nogometaši Oriolika odigrali su dobru utakmicu nakon koje su došli do pobjede s visokih 7:1.

Međutim, gosti su se dobro držali u prve 34. minute kada je bilo 0:0 te su i oni imali nekoliko dobrih pokušaja. Utakmica je odlučena u samo 6. minuta prvog poluvremena i to u razdoblju od 34. do 40. minute kada su Crveni postigli 3 pogotka za 3:0. Do kraja je bilo samo pitanje s kojom će razlikom Oriovčani zabilježiti pobjedu. Trostruki strijelac bio je Slaven Barišić, a 2 gola dao je mladi Anto Galović, dok su po jednom mrežu gostiju pogodili Josip Majstorić i Goran Jurić. Vrijedi izdvojiti i domaćeg Valentina Kuzmića koji je upisao 3 asistencije. Počasni pogodak za Sikirevce postigao je Hrvoje Galović.

U polufinalnoj utakmici Kupa Županijskog nogometnog saveza BPŽ na Sportskom parku Ivo Petranović je NK “Sloga” ugostila “Slavonac” iz Bukovlja. U tvrdoj utakmici “Sloga” je slavila rezultatom 2:0, a strijelci su bili Roberto Ćosić u 7. minuti i Daniel Bungić u 75. minuti.
S ovom pobjedom se “Sloga” drugu godinu zaredom plasirala u finale gdje će igrati s NK “Oriolikom” iz Oriovca koji je na svom terenu svladao momčad “Sikirevaca”. Također, plasmanom u finale osiguran je nastup u Hrvatskom nogometnom kupu iduće sezone.