/Oriolik prekinuo crni niz od pet uzastopnih poraza BEDEM JE U ORIOVCU OSTAVIO SVA TRI BODA
oriolik fb

Oriolik je nakon pet poraza konačno proradio i ubilježio sva tri boda pred svojim navijačima prekinuvši tako crni niz. Utakmica je u samom otvaranju odlično krenula za Crvene i dva rana pogotka usmjerila su utakmicu na mlin Tomljenovićeve momčadi.

Oriovac, stadion Oriolika, gledatelja 150 , sudac Matasović 7 (Đakovo)

Oriolik – Bedem 3:1

Strijelci: 1:0 Mijić (8), 2:0 Galović (18), 2:1 Suppiger (50), 3:1 Marušić (58)

Oriolik: Herceg 7, Jurević 6,5, Marušić 7,5, Kuzmić 6,5, Kokotović 6, Mijić 7 (90.Kuterovac), Jurić 6 (90.Šolčić), Lucić 6,5, Stahović 6, Galović 6,5 (46.Gospočić 6,5), Đerek 6

Trener: Milan Tomljenović 7

Bedem: Anić 6,5, Babić 5,5, Smolčić 6, Borko 6, Leko 6, Vuksanović 6,5, Mrdeša 6, Koledić 6,5, Pintarić 5,5 (46.Suppiger), Sambol 5,5, Jagustin 6,5

Trener: Josip Raić Sudar 6

Igrač utakmice: Matej Marušić (Oriolik)

Nogometaši Oriolika prekinuli su crni niz i nakon pet uzastopnih poraza upisali je domaću pobjedu od 3:1 nad Bedemom iz Ivankova.  Početak ne baš bajan za nogometaše Oriolika koji su imali sreće u 4. minuti nakon povratne lopte prema Hercegu koji se poigrava, ali Koledić ne iskorištava poklon. Crveni nakon toga preuzimaju inicijativu i kreću prema golu Bedema. U 8 minuti Kuzmić izvodi korner koji nakon izbačaja dolazi do Mijića koji s vrha 16 metara pogađa za 1:0. Gosti prijete preko Mrdeše koji tuče u Hercega. U 16.minuti Stahović silovito tuče s ruba 16 metara kroz šumu nogu kraj vratnice. U 20.minuti nakon kornera koji ponovo izveo Kuzmić u gužvi se najbolje snašao Galović i pogodio za 2:0 Do kraja poluvremena vidjeli smo par poluprilika s obadvije strane bez straha za vratare Hercega i Anića.

U drugom poluvremenu agresivniji i življi gosti u 50.minuti preko Suppigera dolaze do smanjenja rezultata. U 53.minuti Jurić s 22 metra prebacuje živi zid, ali Anić uz pomoću vratnice izbacuje u korner. Gosti su do poravnanja mogli doći u 58.minuti kada Suppiger ulazi u 16 metara, ali lopta mu bježi u ruke Hercega. U 58.minuti skraćeni korner izvodi Stahović silovito u 16 metara na koji natrčava Marusić i povećava vodstvo za 3:1. Gosti su se mogli opet približiti kada je glavom u 63.minuti Koledić tukao u Hercega. Domaćin propusta još jednu izglednu priliku kada Jurević u 67.minuti a dva metra silovito tuče i gađa gredu. U 73.minuti nakon prodora Jurića dosuđen je kazneni udarac koji izvodi isti igrač na kojem je načinjen, ali Anić čita njegov pokušaj.  Do kraja smo vidjeli isjeckanu igru u kojem su se Crveni povukli i čekali polukontru dok su gosti pritiskali, ali bez učinka i promjene rezultata.