/Oriolik pao tek u drugom dijelu nakon povrede Stjepana Stubičana TEŠKA POVREDA PONAJBOLJEG IGRAČA CRVENIH
oriolik fb

Oriolik je pružio odličan otpor favoriziranom prvoligašu koji je poveo tek nakon poklona domaćina, a priču dovršio kada se povrijedio stup obrane Crvenih Stjepan Stubičan pa su Lokosi u finišu susreta s igračem više zabili dva pogotka za konačnih 0:3.

Oriovac, stadion Oriolika, gledatelja 1000 , sudac Dario Bel 7 (Osijek)

Oriolik – Lokomotiva 0:3

Strijelci: 0:1 Drožđek (51), 0:2 Drožđek (86). 0:3Drožđek (90)

Oriolik: Herceg 6, Jurević 6,5, Kuzmić 6,5, Kokotović 6 (75.Marušić), Mijić 6,5, Jurić 6, Bošnjaković 6 (60.Gospočić 6), Barišić 6, Stahović 6 (60.Lucić 6), Stubičan 6, Đerek 6

Trener: Milan Tomljenović 6

Lokomotiva: Hendija 7, Marković 6,5, Drožđek 8, Assane 6 (46.Kastrati 7,5), Majić 6, Cokaj 6,5, Kolinger 7, Maružin 6 (53.Uzuni 7,5), Tolić 6.5, Gluhaković 6 (78.Moharami), Pejović 6,5

Trener: Goran Tomić 7

Igrač utakmice: Domagoj Drožđek (Lokomotiva)

Susret utakmice šesnaestine finala nogometnog kupa u Oriovcu započeo je prekrasnom gestom domaćih navijača Barbara koji su se prigodnom bakljadom prisjetili svojih prerano preminulih igrača i članova te izvjesili njihove fotografije uz naziv Nebeska bojna! Riječ je o Josipu Mazoru, Goranu Šariću, Krešimiru Haringu, Krešimiru Tustaniću i Bernardu Babiću. Utakmica je započela u ravnopravnoj igri obiju momčadi, a gostujuća se predstavila oriovačkom gledateljstvu u dosta izmijenjenom sastavu u odnosu na prvenstveni ogled s Osijekom pa je tako tek Cokaj ušao u zapisnik na utakmici u Oriovcu dok je trener Tomić izrotirao preostalih deset igrača te praktično zaigrao s drugom postavom. Prvih 45 minuta nije bilo pogodaka i nije se baš moglo zamijetiti tko je prvoligaš, a tko trećeligaš. Tek ulaskom KAstratija i Uzunija gost pokazuje bolje izdanje te preko trostrukog strijelca Drožđeka dolazi do prednosti i na kraju uvjerljive pobjede. No pitanje je kako bi se stvari odvijale da domaćini nisu podarili prvi pogodak gostima nakon jedne pogreške Stubičana čiji je poklon Drožđek objeručke iskoristio u 51.minuti. Taj rezultat je stajao do samog kraja susreta čija je završnica protekla u dominaciji Lokosa, a Drožđek je s dva pogotka u 86. I 90. Minuti upisao hat trick. Oba puta je dodavač bio raspoloženi Uzuni pa Drožđeku nije bilo teško postići pogotke. Na kraju su Crveni morali odraditi sam finiš utakmice u brojčanom deficitu jer se prema prvim prognozama teže povrijedio ponajbolji igrač i stup obrane Stjepan Stubičan tako da su dva pogotka u završnici gosti postigli puno lakše jer je obrana domaćih bila vidno poroznija bez Stubičana i s jednim igračem manjka. Sve u svemu Oriolik se pokazao u vrlo dobrom izdanju i na kraju je rezultat prema prikazanom ipak previsok.

_________________________________________________________________________________

Prije točno dvije godine splitski Hajduk gostovao je u Oriovcu u 1. kolu Kupa Hrvatske. Splićani su prošli dalje, a od tada Oriolik nije igrao protiv hrvatskog prvoligaša neku službenu utakmicu. Sada su u istoj fazi natjecanja Kupa Hrvatske Crveni u svom mjestu ugostili još jednog prvoligaša, ali ovaj put zagrebačku Lokomotivu predvođenu bivšim igračem Dinama Sammirom. Na kraju se Sammir nije pojavio u Oriovcu, dok su uz njega od igrača iz prve postave još izostali Fran Karačić i Mario Budimir. Prvoligaš sa zagrebačke Kajzerice opravdao je ulogu favorita u Oriovcu te je Lokomotiva zabilježila pobjedu s 3:0. Međutim, momčad trenera Gorana Tomića nije lako došla do pobjede i prolaza dalje.

Domaći su nastupili u svom najjačem sastavu te su se dobro držali prvo poluvrijeme. Njima nije teško pao poraz od Lokomotive koja je zasluženo prošla dalje, već činjenica što su u 80.minuti na duže vrijeme izgubili svog najboljeg igrača stopera Stjepana Stubičana. U 5. minuti utakmice u Oriovcu domaći navijači Barbari priredili su bakljadu u znak i sjećanje na petoricu bivših igrača kluba koji su u posljednjih nekoliko godina prerano preminuli ili tragično stradali. Prvu prigodu imao je u 13. minuti Drožđek kojeg je uposlio Cokaj, gostujući napadač oslobodio se vratara Hercega, ali je ispred gol pogodak spasio Jurević. Domaći prijete u 28. minuti kada je iz daljine pokušao Goran Jurić, ali neprecizno. Lokomotiva je novu prijetnju imala u 30. minuti preko Pejovića koji je na ubačaj Majića šutirao u vanjski dio mreže. Malo kasnije ponovo je Jurić provjeravao budnost Hendije na golu Lokomotive koji se nije dao iznenaditi.

Nastavio je Jurić prijetiti i u drugom poluvremenu kada je u 47. minuti nakon njegovog udarca Pejović promijenio smjer lopti koja je umalo završila u golu Zagrepčana. U nastavku je gostujući trener u igru uveo Kastratija i Uzunija te se to pokazalo ključnim. Ako je prvo poluvrijeme bilo ravnopravno te se u njemu nije pretjerano vidjelo tko igra Prvu, a tko Treću ligu, u nastavku se ta razlika s ulaskom spomenutih igrača itekako primijetila. U 51. minuti jedan od najboljih stopera na trećeligaškom istoku Stubičan griješi, a taj poklon korist Drožđek koji matira Hercega za 0:1. Taj rezultat je bio sve do 86. minute kada je Lokomotiva s igračem više postigla 2 gola nakon što se teže ozlijedio upravo Stubičan. Tako je Uzuni u 86. minuti uposlio Drožđeka koji svojim drugim otklanja sve dvojbe oko pobjednika ove utakmice. Obrana Crvenih nakon izlaska Stubičana više ne funkcionira što u 90. minuti ponovno koristi Drožđek koji nakon još jedne asistencije Uzunija postavlja konačnih 3:0 u Oriovcu za Lokomotivu protiv vrlo solidnog Oriolika.

Oba kluba sada se okreću svojim prvenstvima, pa tako Lokomotivu u petak očekuje utakmica protiv starijeg brata Dinama, dok će Oriolik u Oriovcu u subotu ugostiti Vuteks Slogu iz Vukovara.