Omladinac u golijadi bolji od Drave, šest komada nezaustavljivog Andreja Suvaljka

2. ŽNL NS Valpovo i NS Donji Miholjac stigla je do 8. kola koje je odigrano proteklog vikenda. U subotu su odigrane tri utakmice, među njima i ona u Petrijevcima u kojoj je u pravoj golijadi Omladinac nadigrao Dravu i barem privremeno preuzeo čelnu poziciju, priliku da ga preskoči u nedjelju je imao Podravac. Krenulo je kao u noćnoj mori za Gorana Brkića i njegovu momčad, već u 14. minuti gosti su imali dva gola prednosti, najprije je pogodio Josip Hojsak, a zatim domaćin postiže autogol, ali se ne predaje, u 16 minuta igre Omladinac zabija tri komada, redom su strijelci bili Matija Samardžija, Luka Rimac te Luka Novoselac pa se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom domaćina. U nastavku se Luka Rimac i drugi put upisuje na listu strijelaca za bijeg na +2, no u 83. gosti smanjuju golom Borisa Ranogajeca i donose neizvjesnost u završnicu, no do boda nisu stigli.

Bočkinci su na krilima dvostrukog strijelca Ivana Pilja uvjerljivo nadigrali Sokola i ostali u samom vrhu. Pilj je zabio dva puta u prvom poluvremenu, a težak potop gostima su u nastavku priredili Marko Dješka i Tomislav Mihaljević. I Zelčin je upisao domaće bodove za maksimalan učinak domaćih ekipa u subotu, njima je za slavlje bio dovoljan jedan pogodak u mrežu Viktorije kojeg je u 79. minuti postigao Zdravko Semialjac. U nedjelju je Sloga došla do bodova bez borbe protiv Ivanova, dok je Mladost Črnkovci uvjerljivim slavljem stigla do drugog mjesta. U Bizovcu je briljirao Filip Kupanovac koji je postigao 3 pogotka, osim njega za prvog pratitelja lidera pogađali su dva puta Armen Kunić, Valent Jelić i Mateo Majdenić, dok su katastrofu BSK-a djelomično ublažili Petar Kranjčević i Nikola Blažević.

Beničanci su se osladili bodovima u Šljivoševcima, poveo je domaćin golom Davida Briševca, a onda po dva gola zabijaju Alen Vešligaj i Ivan Davidović za činilo se sigurnu i mirnu pobjedu Beničanaca, no onda sredinom nastavka Graničar preko Dine Vinceka i Antonija Boduljaka dolazi na samo gol zaostatka, no u završnih pola sata nisu uspjeli doći do poravnanja i drugog ovosezonskog boda. I u Bocanjevcima gostujuća pobjeda, Podravac iz Bistrinaca bio je iznimno uvjerljiv, Marko Magušić i Marijan Vuka bili su dvostruki strijelci, a po jedan na svakoj strani postižu Luka Vidović i Perica Borić. Iznenađenje kola priredili su nogometaši Hajdina koji su u Cretu uvjerljivo nadigrali Podravac iz Moslavine. Za konačnih 3:0 i pad Podravca na četvrto mjesto strijelci su redom bili Mateo Hegol, Dejan Kozina te Nikola Cvetković. Među ostalima poraz Podravca iskoristila je i Satnica koja je do vrha napunila mrežu Dubrave i tako se umiješala u borbu za sami vrh. Utakmica je protekla u potpunoj dominaciji Andreja Suvaljka koji je postigao hattrick. Po jedan u svakom poluvremenu. Ikonski!

Šljivoševci :    NK “Graničar”               NK “Beničanci”              3 : 4

Bocanjevci :    NK “Hrvatski sokol”      NK “Podravac” (B)        1 : 5

Samatovci :     NK “Sloga 1958”             NK “Ivanovo”                  3 : 0

Bizovac :         NK “BSK Termia”          NK “Mladost” (Č)         2 : 7

Cret :               NK “Hajdin”                     NK “Podravac” (PM)     3 : 0

Petrijevci :       NK “Omladinac”             NK “Drava”                       4 : 3

Zelčin :             NK “Zelčin”                     NK “Viktorija”                 1 : 0

Ivanovci :         NK “Dubrava”               NK “Satnica”               0 : 6

Bočkinci :        NK “Bočkinci”                   NK “Sokol”                     4 : 0