Omladinac slavio na Livani, Metalac preuzeo vrh

Zahvaljujući koroni i pobjedi Metalca u Popovcu 1. ŽNL ima novog lidera, to je upravo Metalac koji na krilima Brazilca Da Silve igra odlično i marljivo skuplja bodove. U đakovačkom derbiju slavio je Ratar, a u Đakovštinu bodove donosi i Omladinac koji je slavio na Livani.

SLAVONIJA – RATAR  2:3

Odličan je bio derbi Đakovštine, prvo poluvrijeme proteklo je u egalu, Marko Gazić je donio prednost Slavoniji koju je eliminirao Ivica Horvat. A u nastavku “ludnica”, tri gola u samo 5 minuta, Josip Vranić je drugi put donio prednost Slavoniji, a onda Ivica Horvat drugi put poravanava, da bi prednost na stranu Piškorevčana preselio Mario Šekerija. Bilo je to u 60. minuti, a od 64. gosti su igrali s igračem manje, tada je Tomislav Brzaj zaradio drugi žuti karton, no do kraja su uspjeli sačuvati svoju mrežu i doći do pete pobjede ove sezone.

Današnja utakmica nije bila lijepa za publiku nego čvrsta, borbena. Mi dva puta vodimo i na kraju gubimo bodove. Radimo velike pogreške što gosti koriste i zasluženo odnose bodove. Mislim da su danas više željeli pobjedu što ih je na kraju i nagradilo. Čestitam gostima na zasluženoj pobjedi i sretno im u nastavku prvenstva, a mi ako želimo nešto više onda to moramo i pokazati na terenu – poručio je trener Slavonije Josip Vranić.

Težak teren, domaćin željan pobjede. Puno golova, utakmica kao stvorena za publiku. Dva puta smo se vraćali iz mrtvih i stizali negativan rezultat i na kraju pobjedili u gostima. Zadnjih pola sata igrali sa igračem manje. Nemam što reći nego čestitati svojoj ekipi na lavovskoj borbi do zadnjeg trenutka. Zasluženo nosimo bodove u Piškorevce. Suđenje korektno, domaćoj ekipi sretno u nastavku prvenstva – poručio je trener Ratara Hrvoje Piplica.

HAJDUK P. – METALAC 2:4

Brazilski čarobnjak u dresu Metalca ne zna stati, s nova dva gola predvodio je Rintićevu momčad do nove pobjede koja ih je lansirala na vrh ljestvice, doduše uz utakmicu više od Feška. Škarica i Tolić bili su strijelci za goste u prvom dijelu, dok se između njih “ubaco” Igor Kolarić pa je Hajduk na odmoru imao gol zaostatka. Čim se krenulo s centra Da Silva povećava prednost Metalca, domaćina ponovno do -1 dovodi Leo Ciglec, a onda u samoj završnici Brazilac otklanja sve nedoumice svojim drugim golom.

HAJDUK M. – CROATIA 2:1

Hajduk je preokretom došao do svoje četvrte pobjede ove sezone. Nakon što je u prvom poluvremenu Davor Pavlović donio prednost gostima iz Velimirovca, u nastavku u 59. i 68. minuti golove za Hajduk postižu Tomo Takalić i Dino Povović i kreiraju preokret vrijedan gornjeg dijela 1. ŽNL.

Teško gostovanje koje smo kod našeg vodstva od 1:0 mogli i poduplati, nismo zabili i onda smo napravili dvije greške koje se u ovom rangu ne viđaju, zaista smiješno. I nakon toga očekivati nešto je stvarno teško. Odlično suđenje u polju, čestitke domaćinima na pobjedi – komentar je Davora Benotića, trenera Croatije.

SLAVONAC – VILJEVO 4:1

Slavonac je u sjajnoj formi, potvrdili su to i protiv Viljeva koje je pak van forme. U prvom poluvremenu sve je bilo riješeno, u 5. minuti Ratković pogađa s bijele točke, u 11. na 2:0 diže Klasić a Mandić golom za 3:0 zaključuje prvih 45 minuta. U nastavku po pogodak na svakoj strani, za 4:0 je ponovno strijelac Ivan Mandić, dok je poraz Viljeva tek ublažio njegov imenjak Senković.

Utakmica prošla korektno. Iskoristili smo sve prilike koje smo stvorili u početku. Nastavili smo kontrolirati utakmicu do samog kraja, uz još nekoliko šansi. Gosti su bili fer i korektni cijelu utakmicu, nisu iskoristili što su stvorili u igri. Čestitam svojim momcima na borbi i nastavljamo dalje – kazao je trener Slavonca Boris Vurdelja.

Čudna utakmica. Rezultat govori drugacije. Ali mogu bit zadovoljan sa igrom moje ekipe. Mi smo igrali a oni su zabijali. Nismo iskoristili svoje prilike oni jesu. Glavu gore i idemo dalje. Čestitam domaćinu i sucima na korektnom suđenju – izjavio je Marko Vranić, trener Viljeva.

TOMISLAV – OMLADINAC 1:2

Veliko iznenađenje priredili su nogometaši Omladinca koji su slavili na Livani i izvjesno je izbacili Tomislav iz borbe za jesensku titulu. Poveo je domaćin golom Nikšića, no u drugom dijelu Omladinac radi veliki preokret, u 65. Igor Stuhli poravnava, a točno 10 minuta kasnije Domagoj Hulak kreira potpuni preokret i donosi treću pobjedu ekipi iz Josipovca.

Domaćin bolje otvara utakmicu i dolazi u vodstvo. Nakon toga smo ravnopravni ili bolji. U drugom dijelu zasluženo prelazimo u vodstvo. Do kraja je bilo šansi na obje strane, ali bez promjene rezultata. Moram čestitati mojim igračima na zaslužena tri boda koji su osvojeni na teškom gostovanju. Čestitam i zahvaljujem mom pomoćniku Igoru Smolji koji je danas vodio utakmicu. Danas dečki mogu slaviti, a sutra se već okrećemo novoj utakmici koja je ponovno u gostima – izjavio je trener Omladinca Domagoj Vragolović.