Ogromne pobjede Podcrkavlja i BONK-a, Posavina teško do bodova u Klakaru

Odigrano je prvih šest utakmica 1. ŽNL BPŽ, a posebno se izdvajaju golijade u Podcrkavlju i Gornjoj Bebrini, dok Posavina nastavlja sa slabim igrama te će i naslov prvaka biti upitan ovakvim predstavama.

NK PODCRKAVLJE 5:0 NK PERKOVCI

Iako je ovo trebao biti zanimljiv dvoboj, Podcrkavlje je odigralo tako da je sva neizvjesnost izgubljena već u prvom poluvremenu te su uvjerljivo slavili 5:0 (2:0).

Već u prvom poluvremenu domaćini su postigli dva pogotka preko Mateja Plivelića u 4. minuti i Roberta Kuruca u 43. minuti. U nastavku je svoj hat-trick kompletirao Plivelić pogocima u 67. i 81. minuti, a još jedan pogodak je nadodao Kuruc pa tako 3 boda ostaju na Krečaru. U sljedećem kolu Podcrkavlje ide u Podvinje, a Perkovci dočekuju Graničar (SŠ).

NK GUNDINCI 1:2 NK SLOGA VRPOLJE

Vrpoljska Sloga je u sklopu 21. kola gostovala u Gundincima te su nakon preokreta slavili 1:2 (1:1).

Prvi dio donio je jako zanimljiv nogomet. Poveli su domaćini preko Marina Špionjaka u 19. minuti, a izjednačenje gostima donio je Dino Burazin u 40. minuti. U drugom dijelu mreže su mirovale do samog kraja, kada preokret gostima u 89. minuti donosi Antonio Đurasović te tako 3 boda putuju za Vrpolje. U sljedećem kolu Gundinci putuju u Staro Topolje, a Sloga dočekuje Slavonac (GB).

Trener Sloge, Hrvoje Piplica, zadovoljan je borbenošću i zalaganjem svoje momčadi:

Odlično odigrana utakmica, borbena, nismo odustajali do zadnje minute i to nam se i vratilo sa 3 boda vrijednim golom u samom finišu utakmice. Čestitam svojim igračima na borbi i zalaganju, hvala našoj publici koja nas je bodrila. Domaćinu sretno u nastavku prvenstva, suđenje korektno.

Bruno Ešegović, pak, ne može biti zadovoljan ishodom:

Danas nismo bili dobri, ali nismo ni trebali izgubiti. Gost korektan.

NK GRANIČAR KLAKAR 1:2 NK POSAVINA

Ne mogu se nogometaši Posavine pohvaliti dobrom formom i lijepim nogometom u posljednje vrijeme, a danas su tek nakon preokreta uspjeli svladati borbeni Graničar 1:2 (0:0).

Nakon prvog dijela u kojem nije bilo pogodaka, Josip Ćutuković dovodi domaćine u vodstvo pogotkom u 64. minuti. Nakon toga gosti su se uspjeli sabrati te dolaze do preokreta. Izjednačenje je donio Antonio Jarić u 74. minuti, a samo 3 minute poslije Ilija Ergotić za zabija za više nego vrijedna 3 boda gostiju, kojima je sigurno pao kamen sa srce ovom pobjedom. U sljedećem kolu Sloga iz Jaruga će testirati Graničar, a Posavina u Velikoj Kopanici čeka Tomicu.

Sebastijan Petričević priznaje da je pobjeda teško ostvarena, no ne krije zadovoljstvo:

Najgore tekme za igrati. Domaćin čvrst i odlučan u obrani, zabija gol iz jedne kontre i zasluženo vodi. Nakon toga se dižemo, zabijamo dva gola i odnosimo sva 3 boda. Čestitke domaćinu na fer i korektnoj igri, a moji momci moraju ubaciti u brzinu više ako želimo osvojiti titulu.

NK SVJETLOST 2:1 NK ŠOKADIJA

Odlično drugo poluvrijeme bilo je dovoljno za Svjetlost da u Lužanima porazi Šokadiju rezultatom 2:1 (0:0).

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, no drugo poluvrijeme se potpuno rasplamsalo. Poveli su domaćini u 51. minuti, kada je strijelac za 1:0 bio Oliver Marosavljević. Izjednačili su gosti u 72. minuti, precizan iz kaznenog udarca bio je Gabrijel Didović. Na kraju su svi mislili kako će susret završiti remijem, no ukazao se Davor Barić koji u 90. minuti zabija za pobjedu domaće momčadi. U sljedećem kolu ide na noge Slavoncu u Brodski Stupnik, a Šokadija dočekuje Budućost.

NK SLAVIJA 1:0 HNK MLADOST CERNIK

U odličnom dvoboju koji se igrao u Starom Petrovom Selu, jedan pogodak domaćina bio je dovoljan da se slavi vrijedna pobjeda 1:0 (0:0). Pogodak odluke za Slaviju postignut je na samom kraju utakmice, kad se najbolje snašao Luka Štefanac koji poentira i donosi bodove svojoj momčadi. U sljedećem kolu Slavija gostuje u Ljupini, a Mladost čeka Slavonac (G/D).

Trener Slavije, Željko Bakunić, zadovoljan je kasnom pobjedom svoje momčadi:

Konačno utakmica koja je izmamila osmijeh na mojem licu. Odličan pristup i na kraju te nagradi. Prvo poluvrijeme izjednačeno, gdje smo uspjeli promašiti dvije stopostotne prilike. Drugo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji naše ekipe, a uspjeli smo promašiti tri velike prilike gdje je bilo teže promašiti nego zabiti. Ipak nas je na kraju nagradilo jer se u gužvi najbolje snašao naš joker Luka Štefanac te je rutinski s desetak metara pogodio malu mrežicu i donio više nego zaslužena tri boda našoj momčadi. Čestitke igračima na fenomenalnom pristupu i odličnoj igri.

NK BONK 4:0 NK SLAVEN LJUPINA

Slaven je dugo bio vodeći na ljestvici, no u posljednje vrijeme ne igraju nogometaši iz Ljupine dobar nogomet, a to su iskoristili i nogometaši BONK-a te su slavili više nego uvjerljivo 4:0 (1:0).

Poveli su domaćini pogotkom u 43. minuti Petra Pejića, a u nastavku je Antonio Ferić odigrao simultanku. Tri pogotka i još pregršt prilika Ferića bila su i više nego dovoljna za domaćine da ostvare savršenu pobjedu protiv grogiranih gostiju. U sljedećem kolu BONK ide u Batrinu, a Slaven dočekuje Slaviju.