Odigrano je prvo kolo kupa NS Županja

Odigrano je prvo kolo kupa NS Županja gdje nije bilo nekih senzacionalnih rezultata, a prolaz su ostvarile ekipe Graničara, Slavonca, Slavonije, Borca i Zrinskog, a tek Sloga nije ostvarila prednost domaćeg terena.

Rezultati:

NK Graničar Županja – NK Radnički Županja 4:0 (Hrvoje Hodak, Josip Lotar, Josip Lešić, Domagoj Džojić)
Županjski derbi pripao je višerangiranom domaćinu koji je opravdao status favorita u ovome susretu. Blijedo izdanje Radničkog pospješeno brojnim izostancima pomoglo je domaćem strategu Draženu Iliću u naumu prolaska u drugo kolo, a za pohvalu je sjajno bodrenje gostujućih navijača koji su svih 90 minuta podržavali svoje ljubimce no domaći strijelci se na to nisu previše obazirali.
NK Borac : NK Šokadija (BG) 2:0 (Lovrić, Kardum)
Pred oko 150 gledatelja uz obostrane izostanke nekolicine igrača u vrlo angažiranom i motiviranom susretu gosti propuštaju nekoliko prigoda u prvom dijelu dok domaćin kažnjava sve propuste i svoje mirno realizira. Marin Lovrić iskusno matirao gostujućeg vratara za 1:0, a kod drugog gola stoper Kardum glavom zakucava za 2:0. U drugom poluvremenu valja istaknuti 2 odlične šanse domaćeg Antuna Maršalka (stativa i odlična obrana vratara “iz 90”), a od gostiju nekoliko slobodnih udaraca te crveni karton koji ih je oslabio u 70. minuti.
NK “Zrinski” Bošnjaci – NK Tomislav Cerna 3:0 (2:0)
Strijelci:  Sinanović (3)
One man show, u režiji Armina Sinanovića, uvijek u pravo vrijeme na pravom mjestu uz odličnu igra cijele domaće momčadi rezultirao je pobjedom nad vrlo dobrim gostom.
NK SLOGA Štitar – NK SLAVONIJA Soljani 4:5 (1:1 11m)
Marko Pole je zabio za gosta i donio mogućnost da kroz penale ostvari prolaz što su Slavonci na krilima Stjepana Purića i ostvarili. Nakon 1:1 u regularnom bila je Slavonija spretnija i sretnija u izvođenju jedanaesteraca, a junak dana je Stjepan Purić koji je skinuo dva penala domaćinu.
Slavonac Gradište – Vrbanja 6:0
Oslabljeni gost iz Vrbanje nije trenutno na razini raspoloženog i raspucanog domaćina koji će prema ovoj najavi voditi glavnu riječ u Prvoj ŽNL i očito je da momčad Mirka Godanja kreće ambiciozno u nove natjecateljske izazove. Iako je i domaćin bio znatno oslabljen pobjeda nije dolazila u pitanje pa već u 5. minuti Delić zabija za 1:0. U 10. minuti odlična šansa za Puškarića, ali gostujući vratar brani njegov šut. U 14. minuti domaćin ostaje bez vratara nakon jedne kontre Vrbanje i prekršaja na 18 metara za direktni crveni karton. Iz igre izlazi Delić kako bi mogao ući pričuvni vratar no i gostujući igrač dobiva drugi žuti, odnosno crveni karton u 31. minuti pa su do kraja ekipe bile brojčano izjednačene. U 39. minuti Josipović zabija za 2:0, a u 61. minuti Puškarić podiže na 3:0. U 74. Josipović postiže svoj novi pogodak za 4:0. U samoj završnici domaćin postiže preko Prkića dva završna pogotka za konačnih 6:0 (81. i 84.).
Danas ćemo saznati i parove novog kruga nakon izvlačenja u prostorijama saveza!