Odigrano drugo kolo kupa NS Nova Gradiška – favoriti prošli, drama u Orubici

Odigrano je svih pet susreta drugog kola NS Nova Gradiška! Prolazak u iduću rundu natjecanja osigurali su kod domaćina slavljem u ovoj rundi Mladost iz Cernika, Slavonac iz Nove Kapele i NK Slavonac Gunjavci/Drežnik, dok su gostujuće trijumfe obilježili Slavija iz Starog Petrovog Sela i Sloga iz Nove Gradiške nakon izvođenja jedanaesteraca.

U sklopu drugog kola Kupa Nogometnog Saveza Nova Gradiška u nedjelju i ponedjeljak je odigrano svih pet susreta! Izrazito je zanimljivo bilo u Orubici gdje ni nakon 90 minuta nije bilo pobjednika pa se pobjednika tražilo kroz izvođenje udaraca sa bijele točke, a ništa manje nije zanimljivo bilo ni na ostalim terenima!

Odličan susret imali smo priliku gledati u Orubici u nedjelju gdje su domaći NK Soko i Slavija iz Starog Petrovog Sela u regularnih 90 minuta odigrali 4:4! Poveli su gosti sa dva pogotka Tomislava Šimunovića, a do odmora domaćin je uspio smanjiti na 1:2 pogotkom Donata. Toni Burazović vraća stvari na početak u 51. minuti, da bi Smiljanić za goste vratio prednost na 2:3. Sredinom drugog poluvremena na 3:3 izjednačuje Smolić, da bi Župan u 88. minuti ponovno vratio prednost gostima. Kad se činilo da će gosti proći dalje ukazao se Donat Brlić za 4:4 u posljednjoj minuti susreta, pa se pristupilo izvođenju udaraca s bijele točke, gdje su se bolje snašli gosti sa 4:5 i osigurali prolaz u iduću rundu Kupa NS NG.

NK Sloga iz Nove Gradiške osigurala je prolaz u iduću rundu natjecanja na zahtjevnom gostovanju u Vrbovi kod NK Omladinca. U zanimljivoj utakmici domaćin je poveo u 38. minuti pogotkom Stefana Mišića, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor. Izjednačio je Tomislav Marjanović u 70. minuti iz kaznenog udarca, a do potpunog preokreta momčad Sloge doveo je svojim drugim pogotkom Tomislav Marjanović u 78. minuti susreta.

Još jedan izvrstan ogled gledatelji su mogli vidjeti u srazu Slavonca (Gunjavci/Drežnik) i Slavena iz Ljupine gdje je domaćin slavio sa konačnih 3:2. Domaćin je poveo pogotkom Jelančića u 10. minuti susreta da bi četiri minute kasnije Daniel Trobić izjednačio rezultat na 1:1. Domaćini su ponovno poveli pogotkom Vlaovića sredinom prvog poluvremena i taj je rezultat stajao na semaforu sve do 70. minute. Tada Ivanišević izjednačuje za goste, no domaćini imaju odgovor na to i već nakon četiri minute pogotkom Španića vraća se prednost na stranu Slavonca, te se rezultat do kraja nije mijenjao.

Županijski prvoligaš HNK Mladost iz Cernika na domaćem terenu svladala je NK Slavoniju Bodovaljci sa rezultatom 3:0 . Gostujuću mrežu tresao je u prvom poluvremenu Vinko Mikanović, sredinom drugog poluvremena prednost je povećao Igor Curić a konačnih 3:0 postavio je Toni Sakić u 88. minuti susreta.

Pod svjetlima reflektora sinoć u Novoj Kapeli odmjerili su snage stari međužupanijski ligaš NK Slavonac i novi međužupanijski ligaš NK Psunj Sokol iz Okučana,a bolje se snašao domaćin slavivši rezultatom 3:0 . Slavonac je došao u vodstvo u desetoj minuti susreta pogotkom Ivana Dujmovića, a mreže su mirovale dok se sredinom drugog poluvremena opet ukazao Dujmović za udvostručenje vodstva Slavonca . Josip Gospočić je u 88. minuti stavio točku na “i” susreta pogotkom za konačnih 3:0 za momčad iz Nove Kapele.

U idućoj rundi natjecanja pobjednicima ovoga kruga se priključuje NK Batrina, a u polufinalu prošlogodišnji pobjednik NK Croatia Tisovac. Izvučeni su i parovi “četvrfinala” koje će sačinjavati 6 ekipa, te će se trima pobjednicima tih susreta u polufinalu priključiti Croatia Tisovac. Izvučeni su slijedeći parovi: Slavonac Nova Kapela – Slavija Staro Petrovo Selo, Sloga Nova Gradiška – Batrina i Slavonac Gunjavci/Drežnik – Mladost Cernik