/Odigrane utakmice požeških malonogometnih liga!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odigrane utakmice požeških malonogometnih liga!

Odigrane su utakmice pretposljednjeg kola požeških malonogmetnih liga.

POŽEGA/PLETERNICA – U gradskom derbiju 6. kola 1. Županijske malonogometne lige momčad Požege je svladala Coloremajl rezultatom 4:2. Odličnu utakmicu odigrao je Zoran Stanić koji je postigao tri pogotka dok je jedan zabio Kristijan Maroši. Za Color koji je imao vodstvo od 0:2 u desetoj minuti utakmice oba pogotka postigao je Domagoj Kovačević.

Alabama je dobila Jeronim rezultatom 8:5. Po četiri pogotka za Alabamu postigli su Vjekoslav Čerti i Tomislav Banožić. Jeronim je čak četiri puta vodio ali je na kraju ipak izgubio. Za Jeronim strijelci su bili Josip Budimir, Andrej Egner, Stipo Jelušić, Jurica Kljajić i Ante Budimir. igrači Alabame ovom pobjedom su kolo prije kraja osigurali naslov prvaka i mogućnost igranja u 2. Hrvatskoj malonogometnoj ligi – Istok u sezoni 2016./2017. Po najavama iz brestovačkog kluba Alabama će sljedeće godine ipak igrati i dalje u 1. ŽMNL. Alabami je ovo prvi naslov prvaka 1. ŽMNL u povijesti kluba odnosno u 15 godina koliko se igra službena županijska futsal liga pod ingerencijom Hrvatskog nogometnog saveza.

Igrači Pleternice su u prva četiri kola imali četiri pobjede. Nakon što su u prošlom kolu u derbiju poraženi od Alabame u ovom kolu su uvjerljivo poraženi od Grabarja rezultatom 4:9. Pogotke za Grabarje postigli su Krešimir Vidović (3), Albert Hel (2), Alen Leist i Danijel Hel dok su dva autogola postigli igrači Pleternice za koju su strijelci bili Valentin Gazilj (2), Viktor Vuksan i Slaven Gazilj.

Utakmica Elektro dom – Vladorena je odgođena i odigrat će se u subotu, 30. siječnja s početkom u 20,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

8. Vladorena (Požega) 5 0 1 4 9:21 1

Raspored utakmica 7. kola : – nedjelja, 31. 01. 2016. (Požega, SD Tomislav Pirc) :

17,00 Vladorena – Alabama

17,50 Coloremajl – Elektro dom

18,40 Grabarje – Požega

POŽEGA/PLETERNICA – Požeška Bonita u 6. kolu uspjela je doći do prve prvenstvene pobjede u ovoj sezoni 2. Županijske malonogometne lige. Igrači Bonite s uvjerljivih 7:1 svladali su Zarilac. Do 33. minute rezultat je bio 1:1, a tada je u posljednjih 7. minuta Bonita postigla čak 6 pogodaka i došla do uvjerljive pobjede. Pogotke su postigli Petar Petrović (2), Tomislav Hel, Dominik Mitrović, Alen Marić, Dominik Soldo i Ante Paulić. Jedini strijelac za Zarilac bio je Davor Ergović.

Skenderovci su dobili Javni prijevoz Legac rezultatom 2:1. U 11. minuti Mateo Janjić doveo je Skenderovce u vodstvo. Izjednačio je Ivan Vitenberg u 14. minuti. Pogodak za pobjedu Skenderovaca pet minuta prije kraja postigao je Nikola Đak jakim i prezicnim udarcem sa petnaestak metara.

Plamen i Internacional odigrali su neodlučeno, 2:2. Poveli su Kutjevčani pogotkom Luke Kordića u 16. minuti. Na 0:2 povisio je Krešimir Kliček u 18. minuti. U 23. minuti na 1:2 smanjio je Bruno Golić, a konačnih 2:2 postavio je Josip Šipura u 26. minuti. Na vratima požeškog kluba debitirao je iskusni vratar Mijo Jozić koji je u posljednjoj minuti obranio stopostotnu priliku igračima Internacionala.

Igrači Malonogometnog kluba Birtijca (Šumanovci) iako su bili slobodni u 6. kolu uspjeli su osigurati naslov prvaka u 2. Županijskoj Malonogometnoj ligi i plasman u 1. ŽMNL. U posljednjem kolu Birtijca može i izgubiti od posljednje plasiranog Zarilca jer ima jednak broj bodova kao i drugoplasirani Skenderovci koji su slobodni u 7. kolu. Birtijca ima bolji međusobni omjer sa Skenderovcima i prednost u slučaju istog broja bodova.

Brestovac je istupio iz Lige nakon 5. kola pa se temeljem Propozicija 2. ŽMNL svi njihovi do tada ostvareni rezultati brišu.

7. Zarilac 5 0 0 5 21:41 0

Raspored utakmica 7. kola : nedjelja, 31. 01. 2016. (Pleternica, SD OŠ Fra Kaje Adžića) :