Odigran šahovski turnir za 24. godišnjicu Šahovskog kluba Ruščica

Prigodom proslave dvadeset i četvrte godišnjice postojanja, šah klub Ruščica iz Ruščice, organizirao je pozivni pojedinačni šahovski turnir „Ruščica 2022”. Natjecanje se igralo u 7 kola, od sedam minuta plus dodatak 3 sekunde za svaki odigrani potez. Okupilo se 19 sudionika iz Brodsko posavske, Osječko baranjske i Požeško slavonske županije. Glavni sudac turnira bio je Mato Opačak, državni šahovski sudac sa zamjenikom Draganom Pavić, županijskim sucem . Za seniore i juniore dodijeljena su odličja, koje je sponzor Majić obrt za brušenje , graviranje i izrada pečata Slavonski Brod .

Oglas

Prvokategornik Benjamin Grgurević, član Šahovskog kluba Ruščica iz RUŠČICE, imao je najviše uspjeha sa osvojenih 6.5 bodova te je osvojio prvo mjesto.

Oglas

Drugi je bio majstorski kandidat Stjepan Damjanović, član Šahovskog klub Vina-Markota, iz PLETERNICE, s osvojenih 6 bodova.

Oglas

Treće mjesto pripalo je majstorskom kandidatu Mati Opačku iz šahovskog klub Ruščica,iz RUŠČICE s osvojenih 5 bodova.

Kod juniora najbolja je bila majstorska kandidatkinja Petra Karij iz Šahovskog kluba Ruščica, iz RUŠČICE s osvojenih 5 bodova,

Drugi je bio Marijanović Patrik iz Šahovskog kluba Amater, iz Strizivojne s osvojena 3 boda i treće mjesto osvojio je Damjanović Ivan iz Šahovskog kluba Amater, iz Strizivojne s osvojena 3 boda.

Sve prisutne pozdravio je predsjednik kluba Mato Opačak, koji je istaknuo podatak da je klub za svoje 24 godine uzoritog rada organizirao 412 turnira, gdje je nastupalo 8.940 igrača.

Konačni poredak nakon 7 kola:

Mj.

Ime

FED

Rtg

Klub/Grad

Bod.

1

I

Grgurević Benjamin

CRO

2006

ŠK Ruščica, Ruščica

6,5

2

MK

Damjanović Stjepan

CRO

2162

ŠK Vina Markota, Pleternica

6

3

MK

Opačak Mato

CRO

1953

ŠK Ruščica, Ruščica

5

4

MK

Karij Petra

CRO

1912

ŠK Ruščica, Ruščica

5

5

I

Kanjković Marijan

CRO

1914

ŠK Vina Markota, Pleternica

4,5

6

II

Rajković Mario

CRO

1926

ŠK Slavonac, Bukovlje

4

7

MK

Tomić Ivan

CRO

1868

ŠK Ruščica, Ruščica

4

8

III

Nikolić Mijo

CRO

1630

ŠK Ruščica, Ruščica

4

9

Škarica Matko

CRO

1600

Osijek

4

10

I

Čuljak Mišo

CRO

1781

ŠK Zrinski, Stari Slatinik

4

11

II

Martić Ivan

CRO

1715

ŠK Ruščica, Ruščica

3

12

Marijanović Patrik

CRO

1600

ŠK Amater, Strizivojna

3

13

Damjanovic Ivan

CRO

1649

ŠK Amater, Strizivojna

3

14

Tolić Siniša

CRO

1600

ŠK Ruščica, Ruščica

3

15

III

Kodžoman Berislav

CRO

1832

ŠK Ruščica, Ruščica

3

16

Grubić Borna

CRO

1600

Slavonski Brod

3

17

Bubalo Petar

CRO

1602

ŠK Ruščica, Ruščica

2

18

Stojanac Filip

CRO

1600

Gornja Vrba

2

19

III

Marković Pamela

CRO

1665

ŠK Amater, Strizivojna

1

Tekst / Foto Mato Opačak