Odbojkaška Superliga: Mursa i Mladost sigurni u muškoj, Split i Mladost u ženskoj konkurenciji!

Odigrano je sedmo kolo uzbuđenja u odbojkaškoj Superligi u muškoj te šesto kolo u ženskoj konkurenciji! Favoriti su bez većih problema protutnjali kolom pa su tako u muškoj konkurenciji glatke pobjede 3:0  izborili Mursa i Mladost, a u ženskoj Split i Mladost!

Kod muškaraca odigrano je sedmo kolo Superlige. Medicinar Trnje s 3:0 (21, 23, 21) pobijedio je Rijeku u gostima nakon 88 minuta igre, a Centrometal Marsoniju u Slavonskom Brodu istim rezultatom 3:0 (12, 15, 18) nakon samo 65 minuta igre. Gostujuću pobjedu obilježila je i Mladost koja je pobijedila u Zadru s bez izgubjenog seta (16, 12, 12) poslije 68 minuta igre. Čast domaćina obranili su Rovinjani, koji su u pet setova s 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 21:25, 15:11) pobijedili Sisak poslije punih 139 minuta igre. Zanimljivo je da su prva dva seta koja su uzeli domaći, te slijedeća dva seta koja su uzeli gosti, završila identičnim rezultatima.

Ribola Kaštela su u lokalnom derbiju pobijedila Split s 3:1 (21:25, 25:15, 25:11, 25:19) nakon 112 minuta igre. Mursa Osijek je s 3:0 (16, 21, 12) lakše od očekivanja pobijedila Kitro Varaždin za samo 69 minuta igre. Osječani su tako zadržali prvu poziciju sa skorom 7-0 i 21 bodom, ispred Mladosti koja ima utakmicu manje i skor 6-0 te 18 bodova. Treći je Centrometal sa 17 bodova i skorom 6-1 dok su na začelju Zadar i Marsonia bez pobjeda i bodova.

U šestom kolu Superlige odbojkašica, u derbiju začelja Veli Vrh je s 3:2 (21:25, 16:25, 25:16, 25:22, 15.8) pobijedio Brda u Splitu poslije 117 minuta igre, nakon što su Puljanke gubile 0-2 u setovima. Presudan je očito bio četvrti set u kojem su gošće vodile 22:19, domaće izjednačile serijom 3-0 na 22:22, a Puljanke onda uzvratile istom mjerom do 25:22. Puljankama je ovo prva pobjeda u Superligi ove sezone, i trenutno su na pretposljednjem mjestu s 3 boda, dok su Brda posljednja, bez pobjede i samo s 1 bodom.

Susret Neba i Enne Vukovar bio je vrlo zanimljiv i neizvjestan. Domaće su povele s 2-0, iako su oba seta završila tijesno u njihovu korist, sa 25:23. U trećem Vukovarke kreću od početka snažno, imaju i +12 vodstvo (23:11) da bi set okončale na 25:13. Četvrti je bio puno izjednačeni, 9:9, 15:15, 18:18, 24:24, no gošće ipak uspijevaju dobiti i taj period igre sa 26:24. Konačnog je pobjednika presudio peti set, iskusnije Vukovarke su slavile sa 15:11 za konačnih 3-2 u setovima.

Susret Kelteks Karlovca i Ribola Kaštela trajao je 107 minuta a pobijedila je pred tv kamerama SPTV domaća ekipa s 3:1 (25:22, 23:25, 25:23, 25:17). Karlovčanke su vodile u drugom setu s 21:17, a gošće preokrenule rezultat serijom 6-0 i dobile taj set za 1-1 u setovima.

Osijek je kod kuće pobijedio Rijeku CO s 3:1 (25:10, 25:23, 17:25, 25:14) nakon 87 minuta igre. U drugom setu, koji su izgubile, Riječanke su vodile 23:22, da bi domaće serijom 3-0 uzele taj set sa 25:23 za vodstvo od 2-0 u setovima.Split je kod kuće s 3:0 (21, 18, 22) pomalo neočekivano pobijedio Dinamo za samo 79 minuta igre zadržavši se u samom vrhu tablice Superlige.

U trećem je bilo 23:23, ali Karlovčankama pripadaju posljednja dva poena da bi u četvrtom potpuno iz dominirale i zasluženo pobijedile.U posljednjoj utakmici 6. kola Superlige odbojkašicama HAOK Mladost trebalo je samo 71 minutu da na gostujućem terenu pobijede OK Marinu Kaštela s 3:0 u setovima (25:19, 25:13, 25:14).