Odbojkaši Murse izborili šesnaestinu finala CEV kupa!

Odbojkaši osječke Murse na svom su terenu potvrdili kapital od pobjede 2:3 iz Makedonije te svladali i u uzvratu na osječkom Gradskom vrtu Makedonsku Strumicu s 3:1! Povijesni je to prolazak osječke momčadi koju u šesnaestini finala očekuju češke Budejovice!

Nakon drame u prvoj utakmici u kojoj su nakon pet iscrpljujućih setova i preko dva sata obilježili vrijednu pobjedu u makedonskoj Strumici kod aktualnog prvaka Sjeverne Makedonije rezultatom 2:3, Osječani su pobijedili i u uzvratnom susretu u dvorani Gradski vrt, ovaj put s 3:1 u setovima (21:25, 25:17, 25:19, 25:15).

Mursa je nešto bolje ušla u prvi set te držala minimalnu prednost sve do sredine seta kada se igralo poen za poen, da bi pred kraj prvog seta nakon 20:20 gosti rade seriju od 5:1 i odlaze na 0:1 u setovima.

Nakon početne minimalne prednosti gostiju u drugom setu, Osječani se prvi put odvajaju na dva razlike pri rezultatu 8:6, da bi sredinom seta ta prednost se držala oko plus četiri. Potom se Mursaši odvajaju na plus osam kod rezultata 20:12 te mirno privode drugi set kraju s 25:17.

U trećem setu od početka do kraja osječani su kontrolirali rezultat te se prvi put osjetnije odvajaju na 6:2. Posebno su Mursaši sa servisom napadali Maksima Mihailova u gostujućim redovima što im se kroz tijek susreta itekako isplatilo. Tu prednost domaćin je održavao sve dok nisu otišli na plus  šest pri rezultatu 21:15, nakon čega su osvojili treći set s konačnih 25:19 za prednost Murse 2:1 u setovima.

I u četvrtom setu Osijek je bolje ušao s prednošću od 3:0 i tu prednost održavali sve do prvog većeg odvajanja kada su sa 12:8 s četiri poena zaredom otišli na velikih plus osam s kojima su praktički i riješili susret. Na 22:12 ta prednost je čak narasla na deset pogodaka prednosti koju su Mursaši držali do kraja te priveli susret kraju s konačnih 25:15 u četvrtom setu.

Ovom pobjedom odbojkaši osječke Murse osigurali su plasman u šesnaestinu finala u kojem ih iščekuje češka momčad Jihostroj Česke Budejovice. Prvi susret igra se u Osijeku 09.11 u 19:00, dok je uzvrat šest dana kasnije u Češkoj. Protivnik iz Češke neslužbeno ima određenih problema u ekipi pa se ždrijeb otvara da osječki Mursaši ostvare još jedan povijesni uspjeh te razveseljavaju nas i dalje vrhunskim sportskim postignuća na drugom najjačem rangu europske odbojke!