Očekivana kapitulacija Osijeka, jako važna pobjeda Vukovara u Dalmaciji

Odbojkašice ŽOK Osijeka su u sklopu 15.kolu Superlige na domaćem terenu ugostile favoriziranu ekipu Mladosti. Svi su znali odnos snaga na teren i što se može očekivati, no Osječanke su pružile solidnu partiju protiv europskih Mladostašica, koje kući nose pobjedu 0:3 (16:25, 19:25, 14:25). Od početka susreta Mladost je pokazala zašto toliko dobro guraju u europskim natjecanjima ove sezone i zašto su glavne favoritkinje ove sezone za sve domaće naslove. Trener Tomo Paun je odlično pripremio svoje izabranice, ali teško je bilo očekivati nešto više od Osječanki u ovom susretu. Baš ovakve utakmice ne nose nikakav pritisak za Osijek pa će se i njima pristupati na drukčiji način nego u utakmicama gdje Osijek nosi ulogu favorita. Sljedeće kolo donosi novi težak okršaj za Osijek jer im slijedi gostovanje kod Marine Kaštela.

Odbojkašice Enna Vukovara su puno uspješnije odradile ovo kolo na parketu jer su na gostovanju u Splitu upisale jako vrijednu pobjedu rezultatom 0:3 (21:25, 25:27, 22:25) te se tako vraćaju na pobjedničke staze. Iako su Vukovarke bile favoritkinje na parketu Poljuda, to su morale potvrditi i na terenu. Split je podosta mlada ekipa, s nekoliko velikih talenata, a upravo ta mladost i talentiranost mogu napraviti velike probleme svakoj ekipi. Ivana Džamarija je sa svojim izabranicama ozbiljno shvatila ovaj susret pa se na parketu vidjelo koja je ekipa spremnija i odbojkaški konkretnija. Jedino su u drugom setu domaće igračice uspjele nešto napraviti, ali vrlo lijepa završnica je donijela puni plijen Vukovaru nakon 3 odigrana seta. Već sljedeće kolo donosi novu mogućnost Vukovarkama za nove bodove jer im na domaći teren dolazi fenjeraš Dubrovnik pa bi sve osim pobjede bilo veliko iznenađenje.