Novo vrijeme i Olmissum u finalu doigravanja za prvaka Prve HMNL

Novo Vrijeme Apfel drugi je finalist prvenstva Hrvatske. Makarani su u uzbudljivom polufinalnom dvoboju slavili protiv dubrovačkog Squarea rezultatom 5:2, te će u finalu u četvrtak na svom parketu igrati protiv omiškog Olmissuma. Dubrovčani su nakon prvih 20 minuta imali prednost 0:2, no u nastavku je momčad Tea Strunje bila znatno bolja i velikim preokretom došla do pobjede vrijedne plasmana u finale doigravanja.

Delegat: Ivan Ćapin

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Gabrijel Lasić, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Lucas Vinicius De Santana Brito, Nikola Pašalić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Sven Anton Horvath, Saša Babić, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

SQUARE: Alen Turuk, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Marko Kuraja, Adrijan Micevski, Antonio Konsuo, Josip Nebergoj, Maro Đuraš, Leonardo Dos Santo Pele, Mirko Hrkač, Ante Daničić, Niko Zrilić, Zoran Primić, trener: Frane Despotović

STRIJELCI: 0:1 Kuraja (3′), 0:2 Cvjetković (20′), 1:2 Osredkar (22′), 2:2 Pulinho (23′), 3:2 Osredkar (33′), 4:2 Lucas (38′), 5:2 Lucas (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel  10 (6+4), Square  9 (5+4)

ŽUTI KARTONI:
Lucas (10′), Kazazić (35′) – NOVO VRIJEME APFEL
Daničić (3′), Pele (28′), Džanković (34′), Hrkač (37′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Igor Osredkar (NOVO VRIJEME APFEL)

KOMENTAR UTAKMICE:
Novo Vrijeme je bolje ušlo u utakmicu, te u uvodne dvije minute domaćin dvaput prijeti. No ipak, gosti su iz prvog ozbiljnog napada doši do prednosti. Kuraja je u 3.minuti prošao sam s centra sve do protivničkog kaznenog prostora, prevario Osredkara i ometan s leđa od Pulinha uspijeva savladati Baškovića za 0:1. U 6.minuti mogli su domaći doći do izjednačenja kada Kazazić proigrava na lijevj strani slobodnog Babića, no njegov udarac sa 7-8 metara zaustavlja vratnica. Makarani su svim silama pokušavali doći do izjednačenja, bili su dominantni, dok su gosti vrebali svoju šansu iz kontre. U 18.minuti sreća još jednom spašava goste kada udarac Osredkara s desne strane zaustavlja greda. Nedugo zatim bilježimo vrlo dobre pokušaje Lucasa i Bajrušovića koji odlaze za malo preko gola. I onda pok za domaćina. U 20.minuti Hrkač je iz auta s desne strane ubacio na drugu vratnicu, lopta između Pulinha i Baškovića dolazi do usamljenog Cvjetkovića koji zabija za 0:2. Uoči odlaska na odmor mogli su gosti još jednom zabiti. Bajrušović je 6 sekundi prije kraja neopreznim startom duboko u protivničkoj polovici srušio Daničića, ponudivši tako gostima priliku iz akumulacije. Odgovornost je preuzeo Micevski, no njegov udarac zaustavlja Bašković i ostavlja Makarane u igri. Na odmor se tako otišlo s rezultatom 0:2.
No lijepu prednost koju su gosti stekli u prvom poluvremenu prosuli su u samo 3 minute igre u nastavku. Makarani su furiozno ušli u nastavak, te već u prvoj minuti Pulinho nakon kombinacije s Bajrušovićem prizemnim udarcem pogađa vratnicu. Pola minute kasnije Makarani dolaze do zgoditka, kada nakon kombinacije iz kornera Pulinho odigrava na drugu vratnicu gdje ostaje neshvatljivo sam Osredkar i zabija za 1:2. U slijedećoj minuti Novo Vrijeme dolazi do izjednačenja. Pulinho se na desnoj strani lijepo oslobodio Hrkača i sjajnim udarcem s 10 metara probušio Turuka za 2:2. U 23.minuti bude se gosti te su mogli doći do prednosti, no Hrkač iz slobodnog udarca s 9 metara s lijeve strane pogađa gredu. Dvije minute kasnije gosti su propustili novu veliku priliku za vodstvo. Džanković je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio na drugu vratnicu za Cvjetkovića, koji iz matne situacije ne uspijeva savladati Baškovića. U 28.minuti uzvraćaju domaći preko Pulinha koji je sjajno prošao nekoliko igrača gostiju, izašao sam pred Turuk, obišao ga, no pogađa vanjski dio mreže. Novu priliku domaćina bilježimo u 30.minuti kada Pulinho s desne strane izlazi sam pred Turuka koji brani njegov udarac, lopta se odbija na 8-9 metara do Osredkara koji iz sjajne prilike puca preko gola. U 32.minuti Lucas izlazi sam pred Turuka, no pod prekršajem s leđa od strane Cvjetkovića ne uspijeva savladati Turuka. Inicijativu su Makarani okrunili zgoditkom u 33.minuti kada u situaciji 2 na 1 Osredkar ide do kraja sam i zabija za 3:2. U 36.minuti mogli su Makarani otkloniti sve dvojbe, no Bajrušović u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Turuka. Što tek reći na situaciju u 38.minuti kada Turuk fantastičnom intervencijom spašava siguran gol nakon velike pogreške u obrani svojih suigrača. No ipak, nedugo zatim Makarani ipak dolaze do zgoditka. Musinov je iz auta odigrao u sredinu za Lucasa koji se driblingom oslobađa Cvjetkovića i zabija za 4:2. U slijedećoj minuti isti akteri, isti epilog. Lucas se još jedno oslobodio Cvjetkovića i lijepo zabio za nedostižnih 5:2. Bio je to znak za feštu Makarana, koji su furioznom igrom u nastavku preokrenuli zaostatak 0:2 i došli do velike pobjede. Novo Vrijeme će tako u četvrtak igrati protiv Olmissuma za treći uzastopni naslov prvaka, dok Dubrovčani imaju za čime žaliti, jer dojam je da su prelako ostali bez prednosti koju su stekli u prvom poluvremenu. Novo Vrijeme Apfel je tako prvi put ove sezone slavilo protiv Squarea, te ih još samo jedna utakmica dijeli od ostvarenja klupskog cilja – naslova prvaka Hrvatske.

Vrsta utakmice: 1. HMNL – doigravanje za prvaka
Kolo: 1/2 finale
Datum: 12.07.2020.
Dvorana: SD Ribnjak, Omiš

OLMISSUM – FUTSAL DINAMO 1:0 (1:0)

Prvi sudac: Marijan Šimatović
Drugi sudac: Mario Lulić
Treći sudac: Vedran Babić