Novak iz Cerne startao pobjedom, Dilj svladao Borince

Ugodno iznenađenje su svojim navijačima priuštili igrači Tomislava iz Cerne koji nastavljaju krasnu priču i u okvirima MŽNL. Nova pobjeda i premijerna u ovom rangu natjecanja stigla je protiv vrlo dobre ekipe Grabovca što ukazuje da će momčad Krunoslava Tomljenovića imati što reći i na ovoj razini natjecanja. Slavonac je ostvario najčistiju pobjedu kola, minimalne su ubilježili Mladost i Višnjevac. Jedan više je postigao Dilj pokazavši da će i ove sezone biti konkurentan za sam vrh, a najefikasniji susret je viđen u Bošnjacima gdje je na kraju domaćin tijesno slavio.

1 21.08.2021 18:00 Županja NK Radnički (Ž) – NK Otok 1:2
1 22.08.2021 18:00 Đakovačka Satnica NK Mladost Đakovačka Satnica – NK Šokadija (BG) 1:0
1 22.08.2021 18:00 Bošnjaci NK Zrinski (B) – NK Tomislav (L) 3:2
Zaslužena pobjeda domaćina, mi nismo bili na nivou, glavni sudija loš! – razočaran je bio trener Borca Zoran Stamenić.

Prije svega rekao bih da je ovo vrlo važna pobjeda za nas iz više razloga. Prvi je taj da smo novaci u ligi i da je bilo iznimno teško upisati 3 boda protiv ovako kvalitetne ekipe HNK Grabovca. Iako smo nakon 35 minuta igre imali rezultat 3:0 pogocima Marka Kraljevićax2 i Roberta Kreze iz jedanaesterca znali smo da se ne smijemo niti malo opustiti te da će ekipa HNK Grabovca kazniti svaku našu grešku i vratiti se u utakmicu. Nažalost vrlo brzo činimo dvije individualne greške gdje ostavljamo minimalan prostor najboljem strijelcu 3.HNL Igoru Prijiću koji smanjuje razultat na 3:2, vraćajući utakmicu u neizvjesnost, ali više od toga im nismo dopustili. Povećavamo prednost na 4:2 dvije minute prije kraja prekrasnim golom Velimira Blaževića doslovno sa ” polovice terena”. Čestitao bih svojim dečkima na zalaganju, upornosti i napomenuo da su svi zaslužni za ova 3 osvojena boda, od broja 1 do broja 18.Ekipi HNK Grabovac želim puno sreće u nastavku prvenstva – vidno zadovoljan je bio trener Tomislava Krunoslav Tomljenović.

Utakmica fer i korektna, domaćin imao inicijativu u prvom poluvremenu, nije iskoristio svoje neke prigode. Drugo poluvrijeme – u 47. minuti dosuđen kazneni udarac za domaćina, koji je realiziran. U 75. minuti korner za goste vratar domaćih odbija na 7,8 metara pogađa u koljeno gostujućeg igrača lopta ulazi u gol. Na prvoj stativi domaći igrač, na drugoj stativi domaći igrač, pomoćni sudac maše zaleđe i pogodak se poništava – komentar je trenera Haška Stjepana Ačkara.

Jedna prava prvenstvena utakmica, puna naboja i čvrstine, ali fer i korektna, u kojoj smo se mi bolje snašli i zasluženo pobijedili – kazao je trener Dilja Dejan Pavličić.

Zaslužena pobjeda Dilja – čestitam domaćinu na pobjedi i na zajedničkoj večeri se zahvaljujem, a mi nismo bili pravi podbacili smo i iz naših grešaka davali im šanse za gol i neke šanse koje nisu iskoristili. Okrećemo se nedjelji i nadamo se boljoj izvedbi – rekao je Saša Šest trener Borinaca.

Bilo je jako bitno s pobjedom na domaćem terenu ući u prvenstvo i to smo uspjeli. Od početka smo stali visoko, odmah prvu šansu iskoristili i poveli, prava je šteta što brojne prilike u prvom poluvremenu nismo iskoristili i otišli na više razlike. Kažem, najbitnija je pobjeda i tri boda. Čestitam mojim dečkima na odličnoj trci, htijenju, energiji, a kad je tako, ni rezultat ne može izostati. Korektnim gostima želim puno sreće u nastavku natjecanja, dobra su ekipa. Mi idemo proslaviti pobjedu i od sutra se odmah okrećemo suboti i teškom gostovanju u Otoku – rekao nam je Ivan Denić trener Mladosti.

Otvaranje prvenstva je uvijek nepoznanica , a danas još i veća jer nam je u goste dolazila ekipa koja je tek ušla u naš rang natjecanja i pokazala se da će biti tvrd orah svima predvođena golgeterom Nikšicem. Petnaest minuta gosti imaju inicijativu da bi nakon toga mi uzeli stvari u svoje ruke i poveli golom Šumanovca . Od  60.minute ponovno gosti dolaze u glavnu ulogu odnosno Nikšic koji s 2 gola okreće rezultat međutim smogli smo snage i smirenosti da bi okrenuli negativan rezultat u svoju korist. Čestitke mojim igračima , a gostima puno sreće u nastavku – izjava je Stjepana Kvesića trenera Zrinskog.

Čestitamo domaćinu na pobijedi. U drugom poluvremenu smo uspjeli okrenuti rezultat, ali nesmotreno primamo dva gola iz prekida. Po prikazanom na terenu trebali smo bar bod osvojiti – zaključio je Vladimir Jerković, Tomislav Livana.