Ni beogradski Partizan nije imao rješenja za Plamen Požegu, upisana je i nova pobjeda u WABA ligi

Košarkašice Plamen Požege odigrale su i sedmu utakmicu ove sezone u WABA ligi te su ostvarile i šestu pobjedu, ovaj put protiv Partizana u Beogradu. Krajnji rezultat ne govori dovoljno o dominaciji Požežanki, na kraju je bilo 67:78 (8:19, 22:18, 17:15, 20:26) te je tako nastavljen pobjednički niz Plamenih u ovom natjecanju.

Susret je započeo vrlo uvjerljivo za Plamen, u prvoj četvrtini domaće igračice nisu imale rješenja za raspoložene Požežanke. Nakon vodstva 3:0 za Partizan, Plamene rade seriju 8-0 te tako prelaze u vodstvo, a do kraja četvrtine razlika je konstatno rasla te je na kraju prvog perioda razlika bila 11 razlike. Trener Partizana Slađan Ivić pokušao je smiriti raspoložene Požežanke sa silnim izmjenama, no ni to nije pomoglo domaćima. Nakon uvjerljive prve četvrtine utakmica je cijelo vrijeme išla na mlin Požege. Bez obzira na gubitak iduće dvije četvrtine, naše košarkašice nisu se dale smesti te su uvjerljivom predstavom u posljednjem periodu utakmice uzele novu pobjedu u WABA ligi ove sezone, a upravo ova pobjeda znači preuzimanje prvog mjesta u skupini B ispred Montane pred nastavak natjecanja.

Već smo nekoliko puta pisali o standardnom trojcu Ivezić-Kapinga Maweja-Griffin Chanel, no i ovaj put ih moramo spomenuti. Jelena Ivezić je bila najraspoloženija igračica Požege sa 26 koševa, 6 skokova i 5 asistencija. Odmah uz nju je bila Kapinga Maweja La mama sa 21 poenom, 1 asistencijom i monstruoznih 29 skokova, a domaće igračice za ovu statistiku nisu imale rješenja. Uz njih odmah je bila Bhrea Chanel Griffin sa 18 poena, 3 skoka i 7 asistencija. Kod Partizana najbolja je bila Jovana Boričić sa 17 poena i 8 skokova. Veći broj skokova (48-36, od čega čak 40 defenzivnih) te veći broj asistencija (22-16) bili su glavni pokretači ove požeške pobjede.

Sljedeće kolo WABA lige za Plamen dolazi vrlo brzo, već 1.12. u dvoranu Tomislav Pirc u Požegi dolazi Cinkarna Celje, a ovo je prilika da Plamene isprave poraz u 2.kolu ovog natjecanja od istog protivnika kad je bilo teških 114:65 za Slovenke. Dvoboj je na rasporedu od 18 sati.