/Nexe s četiri pogotka viška na uzvrat u Portugal OČEKIVANO SLAVLJE PRED DOMAĆIM NAVIJAČIMA
nexe

Ono što smo svi očekivali, naravno osim gostiju, to se i ostvarilo. Naime, RK Nexe je bio prejak za goste iz Lisabona koji su ovakvim rezultatom možda i iznenađeni, jer su se pri izvlačenju ždrijeba veselili što za protivnika dobivaju RK Nexe. Rezultat je na koncu utakmice iznosio 30:26 za Gromove, a kako su započeli prvo poluvrijeme, gosti su mogli otići kući i sa puno većom negativnom gol razlikom.

Početak utakmice je bio bez prevelikih iznenađenja u početnim postavama koje su se bazirale na obrani. Prvih nekoliko minute se igra gol za gol, a onda kreće period kada Gromovi, a pogotovo fantastične obrane Cara, čine razliku od 6:0. Nexe odlazi na poluvrijeme s visokih 6 golova prednosti, a početkom drugog dijela činilo se da će se ta razlika zadržati, odnosno, da može samo rasti. Ipak, nakon nekoliko tehničkih pogrešaka i slabije igre u obrani tri minute prije kraja semafor je pokazivao samo tri gola prednosti za domaću ekipu. Nakon nekoliko minuta teške igre Pešić postiže pogodak za konačnih 30:26. Tako Gromovi odlaze na gostovanje u Lisabon iduće subote s četiri gola prednosti koji daju veliku nadu za novu pobjedu. Također trebamo pohvaliti i navijače koji su, bez pretjerivanja, dali još dodatni vjetar u leđa.

RK Nexe – SL Benfica 30:26 (18:12)

Dvorana kralja Tomislava, Našice, suci: Zigmars Sondors i Renars Licis, delegat: Péter Éles

RK Nexe: Eter, Mileta, Mrđenović, Barišić – Jaman 4, Dumenčić 4, Car, Buvinić 4, Radovanović, Jelinić 5, Vida 6, Severec, Pešić 2, Tomić 2, Jaganjac 3, Vozab, Pribetić

Trener: Hrvoje Horvat

SL Benfica: Carvalho 2, Marques 3, Pais, Toft Hansen 2, Nyokas 1, Moreira, Moreno 4, Pasqueira, Ristovski 1, Molina Cosano, Martins 2, Pereira 3, Antunes 1, Capdeville, Djordjic 7, Pereira

Trener: Carlos Resende

Sedmerci: RK Nexe 4/6, SL Benfica 2/1, isključenja: RK Nexe 8 minuta (Jelinić, Tomić x3), SL Benfica 10 minuta (Carvalho, Moreno, Pesqueira x2, Pereira).