/Nexe poražen od Motora Zaporozhye BARIŠIĆ JAMAN NAJEFIKASNIJI SA ŠEST POGODAKA
nexe

Nexe poražen od Motora Zaporozhye BARIŠIĆ JAMAN NAJEFIKASNIJI SA ŠEST POGODAKA

Rukometaši Nexea poraženi su od ukrajinskog Motor Zaporozhyea, 25:28 u 10. kolu skupine A, SEHA – Gazprom lige i tako su propustili priliku da barem malo zaliječe europske rane nakon ispadanja iz EHF kupa.

Dugo je trebalo momčadi iz Našica da složi svoju igru u prvom dijelu. Motor je i bez tri svoja jaka aduta koji su ostali doma: Borisa Pukhovskog, Aidenasa Malašinskasa i Maksima Babicheva, odlično otvorio susret. Vodili su od prve minute. Vrlo čvrsto i agresivno igrali su u obrani. Odlično izlazili na vanjske pucače hrvatskog doprvaka i tako čuvali svoju prednost. U 20-oj minuti imali su četiri pogotka razlike 6:10. Ali Nexe je nakon dosta lutanja, pa i tehničkih pogrešaka, napokon našao pravi odgovor na taj obrambeni blok Motora, sistemom sedam na šest. Za samo osam minuta, serijom 7:2, našički rukometaši su stigli prednost Ukrajinaca i prvi put poveli u 28-oj 14:13. Na predah se  također otišlo s minimalnom prednošću domaćina 15:14.

RK Nexe – RK Motor Zaporozhye 25:28 (15:14)
Dvorana kralja Tomislava, Našice

Suci: Marko Boričić i Dejan Marković
Delegat: Marjan Nachevski

RK Nexe:
Eter, Mileta 3, Barišić – Jaman 6, Dumenčić, Car 1, Buvinić 1, Radovanović, Greganić, Jelinić, Vida 6, Severec , Pešić, Tomić 5, Jaganjac 2, Vozab, Pribetić 1
Trener: Hrvoje Horvat

RK Motor Zaporozhye:
Vujovic 7, Kubatko 1, Denysov 3, Doroshchuck, Kravchenko 3, Kozakychev 3, Jaanimaa, Gurkovsky 1, Zhukov 4, Kasai, Minotskyi 1, Kus, Komok, Tiutiunnyk 2, Kireev, Parovinchak 3
Trener: Ievgen Budko

„Gromovi“  su nastavak otvorili s tri pogotka u nizu. I za nepunih sedam minuta pobjegli na plus pet 20:15. Činilo se kako sigurno koračaju ka pobjedi. Ali kao i mnogo puta ove sezone, slijedio je pomalo neobjašnjiv pad. Bez prave agresivnosti u obrani, ostavili su na streljani Morena Cara. U napadu su beskrajno dugo tražili rješenja, igrali u širinu i dopustili Motoru da iz „lera“ ubaci u petu brzinu i čudesnom serijom 3:9 povede u 55-oj minuti. Pri tome su imali dva nerealizirana sedmerca. Slike Benfice vjerojatno su se već ukazivale igračima pred očima. Ali minutu i pol kasnije vratili su prednost na svoju stranu i opet sve prosuli. Napravili su pri tome tehničku pogrešku (ukupno 9 u susretu), promašili dva „zicera“ i širom otvorili vrata novom slavlju Motora.

Saša Barišić Jaman bio je najbolji strijelac u domaćim redovima sa šest pogodaka, od toga su četiri bili sedmerci. Pet je dodao Mario Tomić. Moreno Car je uz jedan pogodak imao solidnih 11 obranaKod gostiju najbolji Stevan Vujović sa sedam pogodaka, od toga tri sa sedam metara. Ukrajinski vratari sjajni s 15 obrana.

Nexe je tako ostalo prikovan na pretposljednjem mjestu sa samo dvije pobjede ove sezone u tom natjecanju.