NEXE pobjednik međunarodnog turnira “Visit Sarajevo Cup 2022”

Finalnom utakmicom međunarodnog turnira “Visit Sarajevo Cup 2022” za igrače NEXE-a završio je mini ciklus prirpema, a prva službena utakmica na rasporedu je već u utorak u Skopju, četvrfinale SEHA – Gazprom lige protiv domaćeg Vardara.

Nakon dvije uvodne utakmice odigrane jučer (NEXE – Gračanica 32:21, NEXE – Izviđač 27:31), Gromovi su danas u finalu odmjerili snage s ekipom Gorenja i zasluženo pobijedili i osvojili turnir. Pobjednički pehar podigao je kapetan momčadi Janko Kević, a pehar za najboljeg igrača turnira primio je Luka Moslavac!

Dobro su Zeleni otvorili utakmicu, u 6. minuti poveli s dva pogotka prednosti i tu razliku održavali sve do 13. minute kada su Slovenci prvi puta uspjeli poravnati (6:6). Vrlo brzo vraćaju stečenu prednost, ali uz dosta nervoze u napadu i nekoliko izgubljenih lopti pružamo priliku ekipi Gorenja da prvi puta povede (8:7). Samo dvije minute trajala je prednost slovenske ekipe, jer su se Našičani vrlo brzo uspjeli resetirati i vratiti prednost od dva pogotka. Nakon što je vratar Kuzmanović obranio sedmerac Kenanu Pajtu, dvije minute kasnije još jednom je sjajno reagirao i obranio čisti zicer kružnom napadaču Gorenja. Do kraja prvog dijela u dva su navrata i povećali prednost na tri pogotka, no na odmor odlaze s +2.

U nastavku ponovno dosta nervoze u napadu, nakon prekršaja na Tomiću i naguravanja Kevića i Sokoliča, suci su obojici dosudili po dvije minute kazne. Slovenska ekipa bolje otvara nastavak susreta i vrlo brzo uspijevaju anulirati prednost, a u 35. minuti i ponovno povesti s 19:18. I ovoga puta vodstvo Gorenja pokazalo se kao svojevrsna šok terapija za našičku momčad koja nakon dvije vezane obrane Radovanovića, ponovno preuzima vodstvo koje nije ispuštala do kraja susreta. Iako su igrači Gorenja koristili svaku grešku i silno se trudili dostići rezultat, uspjeli su igrači iz Našica iskontrolirati vrlo uzbudljivu i nadasve atraktivnu utakmicu do kraja. Brojna publika mogla je istinski uživati u nekoliko sjajnih akcija u samoj završnici utakmice, u kojoj su zasluženo slavili igrači Tamšeove momčadi.

Trener Branko Tamše ponovno je podijelio minutažu svim igračima koji su bili u sastavu kako bi maksimalno sačuvao prijeko potrebnu energiju za utakmicu koja slijedi za samo dva dana u Skopju. Dečki su odmah po završetku utakmice sjeli u autobus i krenuli na dug put prema Makedoniji gdje ih u utorak u 20,15 sati očekuje četvrfinalni susret SEHA – Gazprom lige protiv Vardara. Bravo za sve igrače i stručni stožer na odlično odrađenom poslu, ali i sve pohvale organizatoru na odličnom turniru. Veliki pehar koji će krasiti vitrine kluba podsjećat će na tri lijepa dana koja su proveli u Sarajevu i Vogošći uz iznimnu srdačnost i gostoljubivost domaćina!

“Visit Sarajevo Cup 2022”, finalna utakmica

RK NEXE – RK Gorenje Velenje 33:35 (15:17)

KSC Amel Bečković, Sarajevo

Suci:Dino Đerzić i Džemal Čedić (Sarajevo)

Delegat: Elvir Korjenić (Sarajevo)

Sedmerci: Gorenje 1/2; NEXE: 4/4

Isključenja: Gorenje 8 minuta (Drobež 2′, Kovačič 2′, 2′, Sokolič 2′); NEXE 14 minuta (Račić 2′, Sršen 2′, 2′, Blažević 2′, Kević 2′, 2′, Pribetić 2′)

RK NEXE: Kuzmanović 8 obrana/1 sedemerac, Račić 1, Bakić 4, Mileta, Sršen 6, Radovanović 6 obrana, Manci Mičević, Blažević, Velkavrh, Severec 4, Godec, Moslavac 2, Kević 3, Tomić 1, Melić 5, Pribetić 4, Jelinić 5

Trener: Branko Tamše

RK Gorenje Velenje: Haseljić 2, Tajnik 5, Pajt 3, Verboten, Hebar 3, Drobež 1, Kovačič 1, Sokolić 4, Verdinek 6, Šiško 3, Grmšek 3, Taletović, Mlivić, Predović 2, Hriberšek

Trener: Zoran Jovičić