/Nexe nije iskoristio remi Slatine ĐAKOVO PORAZILO NEXE, OSIJEK UZEO BOD SLATINI
fb rk županja

Nexe nije iskoristio remi Slatine ĐAKOVO PORAZILO NEXE, OSIJEK UZEO BOD SLATINI

Slatina je zaustavljena u Osijeku gdje je domaćin uzeo bod no Nexe to nije uspio iskoristiti jer je na zahtjevnom gostovanju u Đakovu morao priznati poraz pa se Slatina malo odvojila na vrhu no još uvijek je sve otvoreno. Prigodu za sustizanje su propustili i rukometaši Nove Gradiške pa je sada četvorka u vrhu nagurana unutar samo dva boda. Županja nakon četiri vezana poraza bilježi drugu uzastopnu pobjedu nakon sustizanja rezultata 55 minuta i smješta se u sredinu ljestvice gdje je već Borovo koje je na polovičnom učinku nakon pobjede nad Brodom. Valpovka također bilježi nove bodove nakon pobjede u derbiju začelja.

1

U nedjelju je Nexe 2 gostovao u Đakovu na, što će se pokazati, najtežem gostovanju ove polusezone. Mladi Gromovi su sjajno krenuli u utakmicu te već nakon nekoliko minuta vode s tri gola razlike. Ali tada kreću greške Nexe2 i Đakovo odlazi na poluvrijeme s jednim golom prednosti – 17:16. I početak drugog poluvremena izgleda dobro za Nexe 2, ali kod rezultata 21:19 ponovno rade tehničke pogreške što će Đakovo iskoristiti i na kraju, pobjediti Nexe2 rezultatom 30:28 što je mladim Grmovima, nažalost, prvi poraz ove sezone. Nakon utakmice imali smo priliku razgovarati s trenerom Nexe2 Ivanom Tomičićem koji je proanalizirao ovu utakmicu. „Što reći nakon prvog poraza u sezoni? Dobro smo otvorili utakmicu, imali vodstvo, ulazimo u malu krizu sto Đakovo koristi i na poluvrijeme domaćini odlaze s golom prednosti. Nakon poluvremena se ponovno vraćamo, vodimo, ali nekoliko tehničkih grešaka i Đakovo to dobro koristi. Na kraju moramo čestitati domaćinima na pobjedi. Iz ovoga poraza moramo izvuci greške i probati ih ispraviti. Prvenstvo je dugo i ovo kolo je pokazalo da tu ima mnogo „nagaznih mina”. Koliko smo skromni bili u pobjedama, tako skromni trebamo ostati i nakon poraza i jači izaći iz ove utakmice.” (Izvor Nexe)

Na početku utakmice uBorovu domaćin se odvaja na četiri pogotka prednosti što održava kroz cijelo poluvrijeme te na predah odlazi s rezultatom 21-16. U drugom poluvremenu Borova nastavlja istim tempom te tako i završava utakmicu. Najučinkovitiji u domaćim redovima Marin Vuković, Neven Radojević te Marko Naletilić sa sedam pogodaka, te Ivan Pinjuh sa šest pogodaka.

ĐAKOVO – NEXE II 30:28 (17:16)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 250. Suci. Darko Mikolčić i Matija Predragović (Virovitica).

ĐAKOVO: Božičević 9, Mandić 2, Perković, Omrčanin 3, Lasić 3, Kokanović, Klepo 1, Orlović 1, Poplašen 4, Jarčević 6, Kapetan, Matačić 1, Dramac. Trener: Domagoj Perlić.

NEXE II: Sambolec, Šafar 1, Čuić 3, Kuricek, Hvastek 6, Njegovan, Vidaković, Greganić 10, Janeski, Košturjak, Šarić, Vešligaj, Kolarić, Kovačević 4, Vulić 4. Trener: Ivan Tomičić.